Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya lennék ezért?

Rossz anya lennék ezért?

Figyelt kérdés
Válásra készülök és van egy 2,5 éves kislányom.Nagyon apás és tudom,h apa mindenáron maga akarná nevelni a gyereket.Sajnos tisztában vagyok vele,h hiába vagyok a gyermekem anyja,velem mégsem alakult ki az a fajta szoros kötődése,mint az apjával.Tudom,h az apja képes lenne mindent megadni neki érzelmileg,anyagilag.Sokan megköveznének érte és azt mondanák,h lemondok a gyerekemről,de ez nem teljesen így igaz.Úgy gondolom,h helyesebb lenne,ha a gyerek érdekeit nézve apa nevelhetné-nekem attól meglenne a láthatásom,nem lemondanék a gyerekről-minthogy évekig pereskedjünk és a gyerek lelke is megsínylené.vélemények?
2015. szept. 30. 12:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
85%

Én most kihasználva az anonim oldal előnyeit, őszinte leszek veled.


Én már egy felnőtt nő vagyok, de sosem fogom megérteni, hogy anyukám hogyan tudott lemondani rólam, mikor 8 éves voltam és elváltak. Nyilván nem lehet összehasonlítani két válást, de itt most minden körülménytől függetlenül, mint felnőtt nő - aki az anyaság küszöbén áll - sosem fogom megérteni, és őszintén valahol mélyen belül megbocsájtani anyukám ezen döntését. Pedig mi is tartottuk/tartjuk a kapcsolatot de készülj fel, hogy ez sosem lesz olyan, mintha melletted/veled nőne fel a lányod!

2015. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
20%
Igen, szerintem rossz anya lennél.
2015. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
76%
Ne azzal foglalkozz, hogy erről mások mit gondolnak, hanem elsősorban azzal, hogy szerinted mi a gyereknek a legjobb, ehhez pedig Te és a gyerek apja is alkalmazkodjon.
2015. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Igen,azzal próbálok foglalkozni,hogy a gyereknek mi jó..apukának pl olyan munkahelye van,ahol bébiszittert sem kell fogadnia,mert állandó delelőttre jár dolgozni..én csak folyamatos szakot tudnék vállalni,ahhoz pedig délutánra meg ha éjszakás vagyok,éjjelre is bébiszittert kellene fizetnem.Akkor meg nem lenne jobb a gyereknek is,h annal van,aki az ovin kivül érdemben tud vele foglalkozni,minthogy velem van,de idegen vigyáz rá napközben?mert ugye dolgozni is kell,ha fel akarom nevelni...
2015. szept. 30. 13:34
 15/43 A kérdező kommentje:
Csak próbálom ismertetni a tényeket,nem kifogásokat keresni .szeretném én is,h velem legyen a gyerek,de nem azon az áron,h nélkülözzön,mint érzelemben,mint másban..én legalább belátom,hogy bem tudnám neki azt megadni,minr az apja..akkor ez rossz?hogy jót akarok a gyerekemnek?
2015. szept. 30. 13:36
 16/43 anonim ***** válasza:
32%
egy két és féléves gyereknek szüksége van az anyjára és az apjára is. Hosszú lenne ezt kifejteni, de biztos tudod te is, és mindenki, csak nyakatekert módon igazolni akarják, hogy ez másképp is jó. Árva gyerek lesz. Mi vonz 400 km-re? Megéri egy félárva gyereket a világban hagyni?
2015. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
18%

Nyilván lesznek olyanok, akik a hátat mögött azt fogják dumálni, hogy na ez is szép nő lehet, de tényleg ne velük foglalkozz.


#16

2015. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Lehet, hogy nincs igazam, de kérdező a válaszaid alapján nekem úgy tűnik, hogy a probléma itt elsősorban nem az, hogy a gyerek jobban kötődik az apjához, mint hozzád, hanem, hogy az apja jobban kötődik a gyerekhez, mint te. Ettől még nem vagy rossz anya, de ha valóban így van, akkor igen, a gyereknek sokkal jobb az apjánál. Körülményektől, bébicsősztől, mindentől függetlenül.
2015. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
95%

csak azt nem értem h miből gondolod h jobban kötődik az apjához mint hozzád az a 2.5 éves gyerek ....????

ha te vagy vele nonstop és az apját keveset látja akkor persze h akkor örül neki - de ettől még nem kötődik jobban max bepótolja a kimaradt időt ennyi !

2015. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
61%

Anonim oldal, igy en is őszinte leszek. Igen, rossz anya vagy. Es nem azért, mert egy ilyen szituban az apjának hagynad a gyereket, hanem azért, mert a kotodes hianya a te hibád. Te tehetsz arról, h egy ilyen csöpp gyermek jobban szereti az apjat, akit ha dolgozik értelemszerűen kevesebbet lat, mint azt, aki szuletesetol kezdve gondozta, apolta, jatszott vele, es szerette. Ezen utóbbiakat te nyilvan nem, vagy nem teljesen teljesitetted, igy a kislany ahhoz kezdett kötődni, aki mindenzt megadta neki. Szomorú.


Nem vagyok ősanya, vagy nevezettek annak, ha szerintetek mégis, de őszintén...melyikőtök hagyna el 400 kmre a gyerekét? Ott nincs munka? Ugyanmar...ha kellene elmennék diplomával takarítónőnek, es kernek az apjától megfelelő anyagi tamogatast, segitseget, biztositanek neki korlatlan lathatast, de nem hagynám el.


Bocs az elütésekért, telorol irok.

2015. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!