Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya lennék ezért?

Rossz anya lennék ezért?

Figyelt kérdés
Válásra készülök és van egy 2,5 éves kislányom.Nagyon apás és tudom,h apa mindenáron maga akarná nevelni a gyereket.Sajnos tisztában vagyok vele,h hiába vagyok a gyermekem anyja,velem mégsem alakult ki az a fajta szoros kötődése,mint az apjával.Tudom,h az apja képes lenne mindent megadni neki érzelmileg,anyagilag.Sokan megköveznének érte és azt mondanák,h lemondok a gyerekemről,de ez nem teljesen így igaz.Úgy gondolom,h helyesebb lenne,ha a gyerek érdekeit nézve apa nevelhetné-nekem attól meglenne a láthatásom,nem lemondanék a gyerekről-minthogy évekig pereskedjünk és a gyerek lelke is megsínylené.vélemények?
2015. szept. 30. 12:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagy őszinte, kérdező, töröltetgeted, akik nem mondják hogy milyen gondos anya vagy, hogy a "jobbat akarod a gyereknek". Ennek is sok oka lehet, amiket nem társz fel. De a 30-as után megváltoztattam a véleményem, azt mondom, menj, hagyd el a kisgyereket - mégis, kit kellene hogy érdekeljen ez? minket? ne akarj itt magadnak igazolást szerezni.
2015. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
69% nem kell ez a panelduma - itt nem ez a helyzet jó az apa ez derült - nem veszekednek, ölik egymást - az más, akkor el kell válni és a gyerek meg a menhelyre menjen, ha alkoholista, örjöngő, bántalmazó szülei vannak.
2015. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
54%
Most még lehet. De mi lesz 10 meg 15 év múlva? És nem alkoholista emberekről van szó. De te hogy éreznéd magad, ha évtizedekig össze lennél zárva valakivel akit már régen nem szeretsz, akivel már régen megromlott a kapcsolat, de össze vagytok kötve, szóval képtelen vagy egy új, jól működő kapcsolatot kialakítani? Előbb utóbb megkattan az ember. És akkor ki lesz a hibás? Hát a gyerek, hiszen ő miatta maradtak együtt.
2015. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
36%
nagyon kicsi a gyerek - nem tudhatod, hogy ez a törés mit okoz benne - majd 15-20 év múlva derül ki. Ez van.
2015. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 H_Vivien ***** válasza:
87%
Én névvel vállalom a kommentem. Lehet, most sokan lehurrognak, legyen, nem számít, akkor is ez a véleményem. Hogy mi a válás oka,jelen esetben másodlagos dolog. Ha az lenne a helyzet, amit írt is egy kommentelő, hogy anyuka nyilván új életet akar kezdeni a gyerek nélkül, ezért akarja apához passzolni a gyereket. Hmmm. Inkább mondjon le róla az apa javára, minthogy szeretet nélkül nőjön fel és legyen belőle egy lelkiroggyant ember. Van belőle elég, ahogy olvasok néhány hozzászólást. Én nem tudnék ilyen józan lenni, ez nekem nem menne. Ha ezt meg tudjátok oldani az apukával és leginkább saját Magaddal, minden elismerésem. Én képtelen lennék rá, önző vagyok és ÉN úgy gondolom, hogy a fiamnak velem jobb. Persze ez egyáltalán nem biztos, csupán én akarom ezt hinni. Nem gondolom, hogy attól rossz anya valaki, hogy a gyerek érdekeit nézi. Tudjátok pont, hogy ettől is lehet valaki jó anya, nem csak attól, ha ősanyaként fröcsög a nyála, hogy Ő aztán mindig, mindent, mindenhol tökéletesen csinál. Szóval, kedves kérdező. Ne emészd magad az itteni hozzászólások miatt. A gyereked a legfontosabb, hogy Ő boldog és kiegyensúlyozott legyen, hogy hol, az csupán helyrajzi kérdés. Attól, hogy elváltok marad apuka is meg Te is, csak nem egy helyen. Nem gondolom, hogy rossz anya lennél, persze akkor, ha a gyerek valóban a legjobb helyen lesz az apánál.
2015. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
100%
Az enyém is "lemondott rólam",mikor 11 éves voltam. Sajnos a faterom összecsúszott lelkileg (a válásnak semmi köze hozzá) így 2 éve anyával élek,viszont mivel sokáig nem volt anyafigura az életemben ezért már nem igénylem a törődését és nagyon távolságtartó vagyok. (amúgy most 16 vagyok) Ezzel csak azt akartam mondani,hogy ha nem is veled fog élni a gyereked,de akkor is lehetsz jó anya,ha törődsz vele és megadod neki azt a szeretetet amire szüksége van. :)
2015. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
3%

kamu

jaj de nagyon sajnáljuk már szegény apukákat...

látszik hogy a kérdező még életében nem látott gyereket

2015. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
10%
Jobban szereti az apját.Ok.De apuci nem biztos hogy feltudja világosítani a lányod...
2015. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
55%

400 km-ről nem lehetsz jó anya. Ha mellette maradnál, amikor szüksége lenne rád, akkor lehetsz jó anya elváltan is, így nem fog menni.

Egy darabig látogatni fogod, és ahogy írsz a dologról, győz majd a "józan ész" és meggyőzöd magad, hogy drága, inkább odaadod az utazás árát, stb. A gyereknek meg nem leszek anyja.

Talán lesz apukának valakije, aki helyettesít, de te nem vagy és nem is voltál jó anya.

2015. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol éltek, hogy 400 km van köztetek?
2015. okt. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!