Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te szoktál a gyerekednek...

Te szoktál a gyerekednek pénzt adni cigarettára? És ha igen, milyen időközönként?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 13:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Nekem még kisgyerekem van. De a nővérem lánya 19 éves, és amikor még ilyen 15-16 éves volt rajta kapták hogy az általuk adott pénzt cigire költi. Jó akkor egy doboz cigi kb fele annyiba került mint most, meg ők már akkor inkább töltötték, de azt tudom hogy a tesómék mindig adtak a lányuknak zsebpénzt de folyton mondták neki hogy össze be a pénzét és ha bulizni megy vagy más szórakozásra kell akkor is úgy költsön hogy az utazásra is maradjon pénze, meg ha boltba küldték sosem kérték el tőle a visszajárót ami jó pár száz ft volt majdnem napi szinten. De amikor rajta kapták hogy cigit vesz akkor eleinte jött azzal hogy csak a barátnőjének veszi meg ilyenek. Igaz akkor nem tudták bizonyítani hogy cigizik mert nem érezték rajta meg nem is látták. De egyszer a lány apja látta őt autóból hogy kezében a cigi. Akkor nem szólt rá egyből, hanem egyszerűen kíváncsiságból kirakta az asztalra a töltött cigijeit egy kisebb dobozba és direkt úgy hogy szanaszét mintha nem is tudná darabra hogy mennyi, de persze tudta jól hogy mennyi van benne, plusz olyan hüvelyt vett amit eddig soha nem használt, és figyelte hogy a lány mikor kap rá, mert képes volt onnan is ellopni 2-3 szálakat meg egyszer látták hogy gyanúsan meg akarja tanulni a töltését. Akkor persze lebukott mert apja rögtön kiszúrta hogy hiányzik pár darab meg azt is meglátta pár nappal később hogy a dohányos dobozába is belenyúlt mert megjelölte. Akkor biztos volt hogy nem a nővérem nyúlt hozzá mert azon a héten épp Ausztriába volt egy alkalmi munka végett. Szóval akkor a lány lebukott de végül az apja rajta kapta ahogyan ott pöfékel a beépített terasznál mert a házba csak ott dohányoznak és így nem volt gyanús a cigi szag. Akkor úgy tett mintha elmenne otthonról pár órára, egy fél órára átment a szomszédhoz akivel összebeszéltek és távcsővel figyelték azt a helyiséget akkor látták hogy a lány ott nagyon leskelődik végül cigi volt a kezében az apja titokban rohant haza mintha visszamenne valamiért és akkor bukott le a lány. Akkor a büntetése az volt hogy 18 éves koráig nuku zsebpénz bulizni is úgy mehetett el nagy ritkán ha tudták pontosan hova megy és úgy adtak neki pénzt hogy forintra pontosan el kellett számolnia vele.

Aztán ugye voltak nála elvonási tünetek a cigi végett, de nem adta neki 1 szálat sem, teljesen tiltani nem tudták a suliba is simán rágyújtott meg minden. De amikor 18 éves lett akkor az apja adott neki egy doboz cigit és mondta hogy már nagykorú azt csinál amit akar, de jól jegyezze meg hogy mennyibe kerül egy dobozzal és érezze hogy azt a pénzt mi másra költhetné. Akkor ugye amikr egvonták tőle a zsebpénz osztást ugyanúgy kapott zsebpénzt csak egy kis dobozba gyűjtötték neki és listát írtak róla hogy mikor mennyit kapott de erről a lány nem tudott, és amikor 18 lett elé rakták és elmagyarázták neki hogy a zsebpénze amit cigire szánt kb mert elég sokat költött rá amikor nem tudott ellopni pár szálat akkor azt a pénzt összegyűjtötték a 2 év alatt és igen jó kis összeg összegyűlt rá. Tudták hogy heti szinten mennyt költött rá és a szerint rakták a pénzt a dobozba, igaz nem vett naponta de úgy heti 3-4 doboz ára simán belekerült plusz a bulik ára is amiket megvontak tőle azokból is vagy 2-4 ezer forint hetente és igen nagy összeg összegyűlt amit elé raktak és mondták neki hogy szeretnék ha abból a pénzből tenné le a jogsit amire már régóta készült a lány mert szeretne vezetni autót, és akkor magyarázták el neki ha mind ezt cigire költötte volna akkor az ő pénzükből lett volna fizetve a jogsi mert akkor nem tudták volna ha cigizik vagy tojtak volna rá, viszont akkor nem lett volna elég pénz arra a 250 ezer forintos kezdő autóra amit neki szántak jogsi után.

2015. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jezusom, 12-es, ez de beteg.
2015. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%

"Nem örülnék neki,ha cigizne,de inkább tudjak róla mint titkolja."


Miért? Mi értelme, hogy tudod, hogy ha nem tudsz ellene tenni? Ugyanolyan káros, akár tudsz róla, akár nem.

2015. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
mivel 18 fölött lehet cigizni, annyi idősen meg elmehet dolgozni, ha ilyen igényei vannak
2015. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

nálunk nem volt állandó zsebpénz. Amikor valamire szükségem volt, akkor kaptam pénzt, és abból spóroltam össze. Tudták a szüleim hogy cigizek, de soha nem mentem oda, és nem kérdtem, hogy most cigire lenne szükségem. Ha nem rá pénzem, inkább kevesebbet szívtam. (vagy kértem a tesómtól cigit)

ez kb 3 éve volt

2015. okt. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem. N32
2015. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
0%
Sajnos az én fiam is cigizik(15 éves)úgy, hogy a családban senki.Elrettentő példaképpen szoktam felemlegetni a nagymamáját aki 40 éven keresztül erős dohányos volt és a tüdőrák végzett vele.Falra hányt borsó az egész szent beszéd és prédikálás.Viszont kap heti 1500 ft zsebpénzt, ezt nem vonhatom meg, mert akkor megszerzi máshonnan.Abban bízom, hogy jön majd egy lány...akinek ez nem tetszik, és miatta érdemes lesz abbahagyni.Türelem,türelem,türelem,hátha mégis a családi példa egyszer győzedelmeskedik.
2015. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
Ezt sose értettem, mi az hogy a gyerek megszerzi máshonnan, más forrásból? Könyörgöm, egy gyerekről beszélünk... Mit csinál majd, tán megy bankot rabolni vagy pillangókéssel megfenyegeti a néniket bácsikat? 18 év alatt ki se szolgálják a dohányboltban. Max kunyerál valakitől vagy kéreget, de hát istenem, majd megunja, nem?
2015. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Abban bízom, hogy jön majd egy lány...akinek ez nem tetszik, és miatta érdemes lesz abbahagyni."


Vagy majd tán pont a kislány kezd el miatta cigarettázni. Mert nem ritka eset az ilyen, hogy a lány annyira meg akar felelni, hogy inkább rágyújt ő is.


Másrészt meg aki rászokik, az lehet hogy a rózsaszín felhős időszakban a napi cigit lecsökkenti heti 1 alkalomra, de ez elmúlik. Sajnos tapasztalatból beszélek, hogy a szerelem nem segít az elvonási tüneteken.

2015. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem apám mindig azt mondja hogy: Ha meg tudom hogy cigizel bezúzom az álladat. Persze csak nevetek rajta. Többször is kipróbáltam a cigit mentolosat epreset simát semmi jó nem volt benne.

Azért szoknak rá a fiatalok mert menők lesznek tőle. Hagyjuk már hogy élvezik ahogy a szar füstöt beszívják és majd ki köhögik a tüdejüket... :) Gyerekem lenne biztos nem hagynám hogy cigizzen főleg hogy még pénzt is adjak rá na még mit nem. Késöbb meg elmegy a fizuja a cigire meg megbetegszik tőle 40 évesen hullanak a fogai meg 50-nek néz ki nem kívánnám ezt a gyerekemnek.

2015. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!