Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Tartozom apámnak ennyivel?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, már évekkel ezelőtt elköltöztem otthonról albérletbe a Párommal. A szüleimmel, főleg apámmal sose volt túl jó a kapcsolatom. Tudom, hogy a maga módján szeret, de néha elég érdekesen mutatta ki. Évek óta nincs munkája, eddig mindenhonnan kirúgatta magát. Anyám két év alatt megunta, hogy ő tartja el és elköltözött tőle, de azért beszél vele, amennyire tud, segít neki anyagilag. Apámra ez annyiból jó hatással volt, hogy kigyógyult az alkoholizmusából, de dolgozni továbbra sem dolgozik, és most már annyira maga alatt van, hogy egyedül maradt, hogy azzal fenyeget minket, hogy megöli magát. Tudom, hogy még van addig pár hónap, de a karácsonytól nagyon félek. Én a Párommal szeretném tölteni, de ha apám egyedül lesz szenteste, azt nem fogja kibírni, én pedig nem akarom, hogy kárt tegyen magában. Anyám biztosan nem fog visszamenni hozzá, inkább egyedül tölti az ünnepeket. De ha én megyek hozzá egyedül, vagy idehívom magunkhoz, megbolondulunk :( Egyrészt rettenetesen nagyképű, mindent jobban tud mindenkinél, és akkor érzi jól magát, ha mindenkit felhúzott maga körül. Másrészt nem tudom, mégis mit mondhatnék neki, mikor kétségbe esik, hogy kilátástalan az élete...én nagyon sajnálom, de rengeteg esélyt kapott, több helyre is felvették, de a nagy szája miatt mindenhonnan elküldték...nem tudom, mivel vigasztalhatnám, anyám bizalmát már végképp elvesztette, ő nem fog visszamenni hozzá. De engem meg normálisan felnevelt, még akkor is, ha nem volt felhőtlen a viszonyunk. Tartoznék neki annyival, hogy vele töltöm a szentestét? Akkor is, ha emiatt a Párom (teljesen jogosan) megsértődik, én meg megőrülök apámtól? Ráadásul nagyon kiszámíthatatlan az utóbbi időben, nem érezném magam biztonságban vele.

2015. okt. 8. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nincsen testvére vagy valami más rokona? vagy nem lehetne befizetni valami karácsonyi társasutazásra, wellnessre, stb? vagy valami nőt szervezni neki? úgy értve, h társkeresőzzön, stb.
2015. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 acelsziv ***** válasza:
84%

Nem. Nem tartozol neki semmivel. Eszébe sincs megszabadítani magától a világot, csak lelkileg zsarol benneteket. Ahova jutott, oda ő juttatta magát neked pedig nem kötelességed magadat feláldozni egy ilyen emberért.

Van az a pont ahol a fuldoklót is el kell engedni, különben lehúz magával és mindketten elpusztultok.

2015. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Elég zavaros a vége, de nincs kompromisszum? elvégre a karácsony tkp. több napos ünnep.
2015. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

" pedig nem kötelességed magadat feláldozni egy ilyen emberért"


Jó azért bazm*g egy napról van szó a leírás szerint nem valami évekig tartó kanosszáról.

2015. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tartozol neki semmivel.Szenteste otthon lesztek,hiszen külön éltek,már külön szentestétek van.Majd első vagy második napján a családi körúton útba ejtitek pár órára.Felnőtt ember,lehetősége megvolt a.normális életre,ez majd felrázza.És az érzelmi zsarolásnak ne engedj.
2015. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Sok meggyötört ember írhat ide.


Én márpedig meghívnám magunkhoz. Azt írod normálisan felnevelt, el is kúrt dolgokat, de hát istenem, ilyen az élet.

Hívd meg magatokhoz szentestére, igenis tartozik a gyerek ennyivel, hiába írogat itt ez a sok lelkileg megnyomorított ember mást.

Ugyanúgy, ha te drogos vagy gyilkos lennél az szülőd még akkor is fogná a kezedet.


De biztos érzed te is, hogy így van rendjén.

2015. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj,6-os,a nyomorult lelkű te vagy.A szenteste az már a különélő pár estéje.Persze,míg nincs gyerek,nem teljes a család de akkor is külön életük van.Én nagyon jóban vagyok anyukámmal,de szentestét már 10 éve a párommal töltöm,1-2 alkalom volt,hogy ott voltunk,vagy délben ebédre felszaladunk,de este a kettőnké.Szerintem inkább ez a normális.
2015. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
6-os leírta korrektül a dolgokat, én csak annyit tennék hozzá, hogy a párod ezért nem sértődhet meg, ha van egy kis esze. Nyilvánvaló, hogy az ember nem hagyja magára az apját. Akinek nem az, azzal komoly baj van.
2015. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a leírásból úgy tűnik, hogy apád egy nagy gyerek. Gyerekesen, felelőtlenül viselkedik, és még lelkileg is zsarol. Én nem törném magam érte -- de persze ez én vagyok.
2015. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt én is úgy gondoltam, hogy 25-én vagy 26-án meglátogatjuk. A Páromnak sajnos jogosan borsódzik a háta az ötlettől, hogy velünk ünnepeljen. Sokszor hozott már minket kellemetlen helyzetbe. Nem is tudja, hol lakunk, mert az előző albérletünkhöz rendszeresen járt pénzt kunyerálni :( Én meg mindig adtam is neki valamennyit, de most megmondtam neki, hogy szeretnénk továbblépni, külföldre költözni, úgyhogy nem tudom nekiadni a félretett pénzem. Ezért se jó ötlet, hogy elhívjam magunkhoz :(Sajnos ő úgy érzi, hogy az anyám és az én dolgom lenne, hogy eltartsuk őt, mert nekünk tök jó, hogy van munkánk, és ebből az is következik szerinte, hogy rengeteg elszórni való pénzünk van. Mert amíg neki volt munkája és pénze, ő szórta is rendesen, ahelyett, hogy félretette volna. Emiatt mindig napról-napra éltünk, mert ami volt neki, elköltötte :( Nincs tesóm, meg rokonság se nagyon.
2015. okt. 9. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!