Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Tartozom apámnak ennyivel?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, már évekkel ezelőtt elköltöztem otthonról albérletbe a Párommal. A szüleimmel, főleg apámmal sose volt túl jó a kapcsolatom. Tudom, hogy a maga módján szeret, de néha elég érdekesen mutatta ki. Évek óta nincs munkája, eddig mindenhonnan kirúgatta magát. Anyám két év alatt megunta, hogy ő tartja el és elköltözött tőle, de azért beszél vele, amennyire tud, segít neki anyagilag. Apámra ez annyiból jó hatással volt, hogy kigyógyult az alkoholizmusából, de dolgozni továbbra sem dolgozik, és most már annyira maga alatt van, hogy egyedül maradt, hogy azzal fenyeget minket, hogy megöli magát. Tudom, hogy még van addig pár hónap, de a karácsonytól nagyon félek. Én a Párommal szeretném tölteni, de ha apám egyedül lesz szenteste, azt nem fogja kibírni, én pedig nem akarom, hogy kárt tegyen magában. Anyám biztosan nem fog visszamenni hozzá, inkább egyedül tölti az ünnepeket. De ha én megyek hozzá egyedül, vagy idehívom magunkhoz, megbolondulunk :( Egyrészt rettenetesen nagyképű, mindent jobban tud mindenkinél, és akkor érzi jól magát, ha mindenkit felhúzott maga körül. Másrészt nem tudom, mégis mit mondhatnék neki, mikor kétségbe esik, hogy kilátástalan az élete...én nagyon sajnálom, de rengeteg esélyt kapott, több helyre is felvették, de a nagy szája miatt mindenhonnan elküldték...nem tudom, mivel vigasztalhatnám, anyám bizalmát már végképp elvesztette, ő nem fog visszamenni hozzá. De engem meg normálisan felnevelt, még akkor is, ha nem volt felhőtlen a viszonyunk. Tartoznék neki annyival, hogy vele töltöm a szentestét? Akkor is, ha emiatt a Párom (teljesen jogosan) megsértődik, én meg megőrülök apámtól? Ráadásul nagyon kiszámíthatatlan az utóbbi időben, nem érezném magam biztonságban vele.

2015. okt. 8. 22:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

És azt nem bírnátok ki, ha ti mennétek hozzá 24-én?


Nézd, én elhiszem, hogy apád megborult, meg lejmol, számomra a leírásodból az volt az ami szerintem perdöntő az esetedben, hogy írod: normálisan felnevelt.


Én azt gondolom, a család az, ahol még leginkább számíthat az egyik ember a másikra, és itt nem arról van szó, hogy támogatod az életmódját vagy egyetértesz a felelőtlenségével hanem arról, hogy családtagként hogyan viszonyulsz hozzá és azt is gondolom, amíg van lehetőséged, addig családtagként segíteni kell a másikon, nem feltétlenül arra gondolok, hogy pénzt adj neki ha pumpol, veszel neki két kiló kenyeret meg felvágottat és átviszed.


Viszont a véleményedet sem kell magadban tartanod, mivel az őszinteség is a család része, nyugodtan mond meg neki mit gondolsz róla, nem kell alakoskodni.

2015. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Apud felnőtt ember, ha nem is viselkedik felelősen. Nem a Te dolgod megmenteni a saját hülyeségétől. Ha a párod nem akar vele karácsonyozni, akkor semmiképp se hívd meg magatokhoz.Ez még akkor is így van, ha nem lenne alkesz, beképzelt, és kiszámíthatatlan, hanem tündéri, kedves jó ember.

De küldhetsz neki mondjuk ajándékul hasznos dolgokat csomagban.

2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó előttinek: annak semmiképp sem tenném ki a Páromat, hogy őt odarángassam apukámhoz (elég messze lakunk egymástól, szóval nem lehetne csak úgy hazaugrani, ha nem bírjuk). Már így is sok mindent eltűrt a családomtól, csak ő van nekem, akire számíthatok, az ő ünnepét nem tehetem tönkre, itt maximum az az opció játszik, hogy én megyek el apámhoz egyedül, úgyhogy egyelőre ezen vacilálok...Persze ezzel is megbántanám a Páromat, mert ez lenne az első, hogy kettesben karácsonyozunk, eddig mindig az ő szüleinél voltunk.

2015. okt. 9. 12:54
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, becsülendő dolog tőled, hogy óvni akarod a párodat és az ő lelki világára is gondolsz, viszont ha ő is hasonlóképpen áll hozzád, akkor ő is megérti, hogy az apád mégiscsak az apád. Ha ő nem akar odamenni, nem kíváncsi rá, attól azt még elfogadhatja, hogy neked mégiscsak az apád, még ha olyan is amilyen.


Pláne ha azt mondod, eddig a párod szüleinél ünnepeltetek, akkor az sem az ördögtől való, ha egyszer kivételesen te apáddal akarsz, hogy most ő milyen arról te nem tehetsz.


Az embereket is csomagokba kapjuk, mint az internet+tévé+telefon. Hozza magával mindenki a jót és a rosszat is. Nem szeparálhatunk, hogy rendben akkor a jó része az maradjon, a rossz meg tűnjön el.

Azt el kell mindenkinek döntenie, hogy maradjon e az egész vagy sem.

2015. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!