Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogában áll anyámnak ennyire...

Jogában áll anyámnak ennyire beleszólni az életembe?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, még a szüleimmel élek, mert tanulok és nincs saját keresetem, hogy eltudjak költözni.

Anyámmal viszont egyre rosszabb a kapcsolatom, és egyre többször érzem magam rosszul itthon. Nem vagyok egy bulizós tipus, inkább utazgatni szeretek. Több ismerősöm él külföldön, beleértve a legjobb barátnőmet is, akivel a legtöbbet találkozunk(vagy én megyek hozzá, vagy forditva). De minden egyes utazás előtt veszekednek velem, hogy minek megyek, mit szeretek ott, mi köt oda?(pedig nem megyek sűrűn, volt, hogy félévig egyáltalán nem is mentem). Néha annyira elfajul a helyzet, hogy azt is hozzám vágja, hogy kötözzek oda. Pedig ezen kivűl, szinte mindig itthon vagyok. Itthon még abba is képes beleszólni, hogy mikor egyek, hogy mit. Ha a boltba leakarok menni, mindjárt jönne velem, beleszól abba, hogy miért ezek a barátaim, mért nem itt vannak. Ha valamit véletlen elfelejtek megcsinálni megint üvöltözik velem, pedig be segitek itthon.

Amikor barátnőm eljön(már őt sem látják szivesen), vagy valami ismerősöm, és több napig itt van nálunk, akkor elvárja, hogy az egész családnak én vegyek enni, mert hogy miattam van itt vendég, volt hogy hozzám vágta, hogy az miatt volt több a vizszámla, mert itt volt egy hétig az egyik ismerősöm(ennyire azért nem állunk rosszul.). Én ilyenkor mindig megvettem a kaját szó nélkül, de máskor is be segitettem a családi kasszába. Az utazásaimat az elejétől fogva én fizetem, amikor autóval bevisznek a vonatállomásra a benzint is kifizetem mindig. Iskola mellett eljárok dolgozni, amikor tudok, illetve az ösztöndijamból spórolok össze mindenre. Semmire nem kérek már tőlük pénzt, ruhákra sem évek óta. A sulit is magamnak fizetem szintén az ösztöndijból.(persze még sorolhatnám, hogy mik vannak, de felesleges)

Egyre több a vitánk ez miatt, főleg mióta kicsit önnállóbb lettem és nem úgy csinálok mindent, ahogy ő elvárná.Próbáltam beszélni vele, hogy megértsen, de mindig vita van belőle, és én jövök ki rossznak. Nem birom már, hogy minden mozdulatomat megakarja szabni és irányitani. Nem érzem jogosnak, hogy ennyire megakarja szabni az életemet.

Lehet evvel a helyzettel valamit kezdeni?


2015. okt. 9. 10:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy régi mondás: két dudás nem fér meg egy csárdában.

A ti esetetekre lefordítva: két háziasszony sok egy háztartásba.

Hiába erősködsz, el kell költöznöd, hogy a "te házad a te váradban" mindent úgy csinálhass, ahogy neked tetszik.Ez az élet rendje.

2015. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, annak aki normálisan válaszolt és kicsit bele is gondolt a helyzetbe.

Elfogok, már tudom, hogy mit akarok. Szóval 100 százalék, hogy ha befejeztem a sulit elmegyek, de addig ezt az 1 évet valahogy ki kellene birni egymás mellett. És erre lenne jó valami átmeneti megoldás. De hiába próbáltam szépen megbeszélni, nem lehet vele.:(

2015. okt. 9. 12:44
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem se tetszene, hogy eltartom a felnőtt lányom, és ő meg ahelyett hogy az önálló életre gyűjtene, elutazgatja a pénzt. Én meg lehet pont azért nem tudtam az elmúlt években nyaralásra félretenni, mert a gyerekem támogatom...

Több napra jövő vendégek ellátása tényleg sokba kerül, majd meglátod ha külön háztartásod lesz.

Kaja meg lakhatás kerül havonta a legtöbbe, azon kívüli kiadások meg se közelítik ennek értékét.

Mi most hiába mondjuk, majd megtapasztalod, tényleg költözz el, mindenki jobban jár. Mondom ezt úgy hogy hasonló helyzetben voltam és elmentem koliba, azóta szuper a kapcsolat.

2015. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem teszek félre önnálló életre és minden pénzem elutazgatom? :)

Annyira jó, mikor nem tud senki semmit és itélkezik.

2015. okt. 9. 12:48
 15/16 anonim ***** válasza:
42%

Még "diplomálás" előtt keress valamilyen munkát, mert az borzalmas hajcihő.Egy éved van hátra,mint írtad, szóval hajrá.

Spórolj egy kicsit kaucióra, ilyesmikre, aztán vagy egyedül, vagy másokkal költözz el.

Tényleg, más megoldás nem nagyon van.

2015. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
57%
szerintem az anyagiak csak ürügy, egyszerűen nem fogadja el hogy már felnőttél, nem a pici lánya vagy, akit irányíthat, hanem egy saját gondolatokkal, véleménnyel, akarattal rendelkező ember. próbálj rá időt szánni, mikor valamit csináltok együtt pl. kertészkedés, séta, cukrászda. lehet először annyira fura lesz neki hogy elutasító lesz, de csak próbálkozz. lehet kicsit irígy is rád hogy világot látsz, és vannak barátaid. úgy érzi, elveszít téged. bármennyire is idegesít, ne fordulj el tőle. lássa azt, hogy vele is törődsz.
2015. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!