Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy szép, okos 11 éves lányom. Imádom, mindent megtennék érte, de mostanában nagyon kiborít. Alapvetően jó gyerek, jók a jegyei, nincs igénye a csavargásra csak velem, mások kedves, illemtudó kislánynak mondják, de borzasztó természete van. Rettentően lusta és alibista. A lustaság olyan méreteket ölt nála, hogy lány létére minden este könyörögni kell neki, hogy zuhanyozzon le. Bármit kérek tőle, mindig majd" 5 perc múlva " a válasz és reménykedik, hogy elfelejtem. A szobájába konkrétan nem lehet belépni a rendetlenség miatt. Hiába kérem, könyörgöm, fenyegetem, akkor nagy nehezen csinál egy látszat takarítást(konkrétan tegnap bevetette úgy az ágyát, hogy eldugta a párna alá a ropis zacskót, mert lusta volt elvinni a kukáig). Másik, amivel kiborít, hogy mindig övé az utolsó szó és soha semmiért nem vállal felelősséget. Pl ha elfelejti a matek leckét, én vagyok a hibás, mert nem szóltam elégszer, hogy csinálja meg. Azért nem takarít maga után, mert túl idegesen kérem és elmegy a kedve (nyilván idegesen kérem 26x-ra). Ma reggel még azért is én voltam a hibás hogy álmos volt, mert későn vacsiztunk(fél nyolckor) és nem aludta ki magát(fél 10/ 10kor fekszik), de ő soha nem tehet semmiről. Egy-egy hármasért, ha becsúszik, is a tanár a hibás és még sorolhatnám. Tudom, hogy én rontottam el. Túl sokáig túl engedékeny voltam, megcsináltam helyette mindent, most próbálom kitalálni hogyan neveljem meg valamennyire. Valaki hasonló kiskamasszal? Hogy kezelitek?
2015. okt. 15. 19:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Te nevelted félre, nem mi, láthatóan lazán tojik arra, amit mondasz és hülyének is néz. Ülj le vele komolyan beszélgetni, hogy ezentúl ez nem mehet így tovább, ha nem hajlandó viselkedni, nincs tévé, internet, édesség, osztályprogram, semmi. Csak neked kéne amúgy ismerni, hogy mi motiválja valamelyest.
2015. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Hú, ezt mintha rólam is mondhattad volna.

Igaz én egy tizessel több vagyok, de engem az vett rá arra hogy tisztaság legyen, hogy felnőttem, és biza, ha rendet akarok azt nekem kell.

Különben ilyen voltam én is, édesanya meg túl engedékeny.

Félre ne értsetek, anyukám, szeretem, tisztelem, de mivel minzent megcsinált helyettem,nem tudtam komolyan venni a kéréseit.

Szerintem próbáld ki azt, hogy nem könyörögsz, majd eltakarít- neki lesz ciki, ha már nincs mit felvennie, mert nem adta oda a mosatlant.

Vagy ha épp egy barátja jönne és fergeteges gané van.

De mindez csak kötélidegekkel megy.

Amit ez mellé javasolok, az az, hogy üljetek le egy komoly beszélgetésre.

Az alibizés miatt.

Nekem párom ilyen, de borzalmasan.

Anyja őhelyette is mindent megcsinált, elnézett, nembajjóvanazúgy. Javaslatom szerint ne te szólj a leckéje miatt: Felejtse csak el, kapja meg érte a következményt és vállalja csak. Mondd neki hogy ez can, nagylány vagy, vállal felelősséget a dolgaidért.

2015. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
húgom 2
2015. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

egy par egyszeru szabalyal csodakat lehet muvelni.

Tv net stb stb megszuntetve ha atelpi a szabalyokat

lecke iskola a sajat feladata nem irja meg egyest kap adj neki melle meg egy jo buntetest is.

A lanyod ennel csak rosszabb lesz ha bekosoznt az igazi kamaszkor

Most kapd el ot amig nem keso

Legy szigoru es kovetkezetes kulonben egy elettelen boldoglan elkenyeztetett ember lesz belole aki rajtad fog eloskodni

2015. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Abszurd az egész.Én 11 évesen teljesen önálló voltam,ilyen hogy fürdés????Egy lassan kamaszodó lány aki könyörgöm LÁNY és lassan érdeklik a ruhák meg a fiúk meg a kinézete,hogy nem akarhat fürdeni?!Ilyen hogy tanulással ba..ogatás?Ennyi idősen max lecsekkolták havonta az ellenőrzőt és kész.Ez nem első osztály hogy majd te figyelmezteted a leckére,esetleg ne menj be helyette suliba és írd fel helyette, hogy hanyadik oldalon van a házi?A rendetlenség más,de azt sem a te kedvedért kéne tennie hanem mondd meg neki hogy ettől az ő közérzete,koncentrációja is jobb lesz,mivel ő tartózkodik naphosszat a szobájában nem te.Szerintem észérvek kellenének hogy érezze mennyire banálisan hülyén csinálja a dolgokat de nem egy "naagy" beszélgetés keretei között mert attól mindenki menekülne,én is annak idején.Hanem minden adott helyzetben figyelmeztetni kell,nem utólag mert az nem olyan szembetűnő saját magának.
2015. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

" Túl sokáig túl engedékeny voltam, megcsináltam helyette mindent," -ennek az ellentéte a megoldás:)


Büntesd ha nem akarja megcsinálni. Mai gyereknek a teljes internetmegvonás a legszörnyűbb büntetés ( legalábbis nekem :D )

2015. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha kicsit idősebb lenne, már nem mondanám azt, amit most mondok, de ő még kicsi. Takarítsatok együtt! Én már jócskán felnőtt vagyok, de nekem is sokkal jobban esik a férjemmel együtt megcsinálni a piszkosmunkát - gyorsabban, vidámabban. Nem kell még ráhagyni. Aztán majd megszokja, mert ő is élvezi, amikor rend van. Általában nem javaslom, hogy a gyerekkel tanuljanak, de ha a te lányod az álagnál lustább, akkor a rendszerességhez szoktatás jegyében mégiscsak le kell ülni vele, és segíteni neki tanulni. Nem csak kikérdezni számonkérő légkörben, hanem segíteni az anyag értelmezésében, lényegkiemelésben. Ez részedről időigényes, de néhány hónap alatt rajta marad ezen a sínen, és egyre inkább lehet önállósítani. Minden gyerek más, neked az ő szükségleteinek megfelelő utat kell megtalálnod, nem egy általános mindenki gyerekéhez. Nem büntetéssel, mert örökre elmérgesedik a viszony, hanem támogatva, vele együtt, szeretettel, több türelemmel, de igényeket támasztva. És nem tudom, hogy apuka van-e, a leírásban nincs, ez akár lehet ok is a működési zavarra, de ha van apuka, akkr nem egyedül kell megvívnod ezt a harcot.
2015. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%

Ne aggódj kérdező, én is ugyanilyen voltam, mégse kallódtam el. A ropis zacskónál már tudtam, hogy ilyen voltam én is. Én azért csináltam így, mert hamarabb megszabadultam anyukám szájától, és millió egyéb fontosabb dolog volt ami fontosabb volt a rendrakásnál.

Én emlékszem, hogy anyám kínjában kiborította már az egész szekrényt, hogy végre rakjak rendet, ott ült az egész a szoba közepén. Amíg otthon laktam állandóan ez volt a téma, szegény anyámék állandóan ezzel kellett vesződjenek, annyi különbséggel talán, hogy az amit szívesen csináltam az a főzés volt meg a fürödözés.

El kell, hogy mondjam most 31 évesen is utálok takarítani, tőlem derékig érhetne a kosz, de szerencsém van a férjemmel, mert ő szívesen segít, sőt van, hogy nekifog egyedül, én mikor látom, hogy nekiáll akkor segítek neki, azért éppen akkora lusta dög nem vagyok, hogy elnézzem a társam kínozza magát egyedül.

A tanulás az fontos, arra nincs mentség, meg az iskola, anyám a matekkal belelt minden áldott nap 9.-10.es koromig, apám a történelemmel, földrajzzal, irodalommal, hazajöttek munkából és leültek sorba egymás után velem tanulni. Azt ne hagyd, hogy alábbhagyja a tanulást.

Én orvos lettem, kiskorom óta ezt akartam csinálni, de ha most lefényképezném az íróasztalom vagy a szekrényem, könyvespolcom, biztos lenne aki lehányná a monitorát, viszont én a saját rendetlenségemben mindent pontosan tudok, hogy hol van, és még mindig fontosabb elolvasni valamit, mint arrébb tenni egy felsőt.

Egyáltalán nem vagy rossz anya, a lányod lusta de az nem a te hibád, van aki egyszerűen utálja csinálni. Öcsém is ugyanott nőtt fel ahol én, olyan rend mint nála otthon most még a patikában sincs, ezért mondom, hogy nem a te hibád.

2015. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
8-as vagyok és az 5-ös válaszolónak írnám, hogy bíztosítani tudom, pont az a helyzet, hogy az olyan rendetleneknek mint én vagy más lustaságok egyáltalán nem vonja el a figyelmemet a rendetlenség, épp az, hogy egyébre koncentrálunk, nem üldögélek az ágyon s nézem ahogy mindjárt le fog esni vagy 20 könyv a polcról, nekem nem tűnik fel, anyám ha jön látogatóba azt is meglátja, hogy a váza poros a szekrény tetején.
2015. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok,persze mind mások vagyunk ezért nehéz tanácsot adni a kérdezőnek, vannak akik átlátják a káoszt:)Mindenki máshogy kezd önállósodni nyilván abban tévedhettem hogy nem jó ha az embert folyton piszkálják személyes emlék pl. ha épp készültem leszedni a szárítóról a ruhákat akkor bántott ha anya odakiabált amikor már folyamatban volt.Ez az egész cselekvésre rányomta a bélyegét rossz érzelmeket csatoltam hozzá.Viszont tényleg nem olyan kicsi már a leányzó hogy ne tudja hogy vannak kötelességek.Lehet hogy lassú vagy mindig időhiányban van teendőivel? Talán még a rendszerezettebb napirend jut eszembe.Ebben a kevés időben amíg nem éri el a kamaszkor a tetőpontját,érdemes nagyon nyíltnak lenni a lánnyal a napi kommunikáció egymás problémáival való törődés sokat lendít.Amúgy nem vagy rossz anya csak sokszor áldoztad be a saját akaratodat hogy mindent megadj neki,ebbe ő belekényelmesedett kissé elkényeztetett lett.
2015. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!