Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy szép, okos 11 éves lányom. Imádom, mindent megtennék érte, de mostanában nagyon kiborít. Alapvetően jó gyerek, jók a jegyei, nincs igénye a csavargásra csak velem, mások kedves, illemtudó kislánynak mondják, de borzasztó természete van. Rettentően lusta és alibista. A lustaság olyan méreteket ölt nála, hogy lány létére minden este könyörögni kell neki, hogy zuhanyozzon le. Bármit kérek tőle, mindig majd" 5 perc múlva " a válasz és reménykedik, hogy elfelejtem. A szobájába konkrétan nem lehet belépni a rendetlenség miatt. Hiába kérem, könyörgöm, fenyegetem, akkor nagy nehezen csinál egy látszat takarítást(konkrétan tegnap bevetette úgy az ágyát, hogy eldugta a párna alá a ropis zacskót, mert lusta volt elvinni a kukáig). Másik, amivel kiborít, hogy mindig övé az utolsó szó és soha semmiért nem vállal felelősséget. Pl ha elfelejti a matek leckét, én vagyok a hibás, mert nem szóltam elégszer, hogy csinálja meg. Azért nem takarít maga után, mert túl idegesen kérem és elmegy a kedve (nyilván idegesen kérem 26x-ra). Ma reggel még azért is én voltam a hibás hogy álmos volt, mert későn vacsiztunk(fél nyolckor) és nem aludta ki magát(fél 10/ 10kor fekszik), de ő soha nem tehet semmiről. Egy-egy hármasért, ha becsúszik, is a tanár a hibás és még sorolhatnám. Tudom, hogy én rontottam el. Túl sokáig túl engedékeny voltam, megcsináltam helyette mindent, most próbálom kitalálni hogyan neveljem meg valamennyire. Valaki hasonló kiskamasszal? Hogy kezelitek?
2015. okt. 15. 19:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
11%
Előző, neked smasszernek kell állnod, nem anyának! Nemhogy nem köszöni meg a gyereke, hanem a legelső adandó pillanatban el fog menekülni otthonról, a jégveremből.
2015. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

21: Jelen helyzetben csak ezzel a módszerrel fog célt érni a kérdező. De valóban, azt kifelejtettem, hogy azért ezen a vasszigoron a későbbiek folyamán lehet és kell is lazítani, de most újból fel kell építeni a kapcsolatot. És ugye egy elrontott nevelést helyrehozni keményebb munka, mint jól nevelni.

20.voltam

2015. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
32%

20-22 válaszoló, élő példája vagyok (8-as válaszoló), hogy ezzel amit ajánlasz az égvilágon semmire nem fog menni a kérdező. Ha egy hétig nem lesz net, akkor lesz más. Nekem egyedül az hatásos ha látom valaki csinálja helyettem miközben az én dolgom is volna, de 11évesen ez se használt, az ilyen-olyan megvonások, szabályozások azt érték el, amit a kérdező is leírt, ropis zacskó ágy/párna alá, ruhák úgy halmozva összegombolyítva a szekrénybe s csend van.

Amúgy kérdező, szerintem többet elérsz ha beméssz hozzá és szépen megkéred takarítson s addig ott ülsz amíg legalább nekifog.

2015. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Vedd el a telefonját, laptopját/tabletjét stb.. ha van neki. Változtasd meg a wifi jelszót vagy húzd ki a netet, és vond meg a tv-től is.Szóval mindegy elektronikus kütyüjét zárd el. Max egy hétig tart ki.
2015. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!