Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Mit szólnátok ha...

Anyukák! Mit szólnátok ha megtudnátok hogy a 13 éves, kitünő lányotok néha puskázik dolgozatoknál?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó csak eszembe jutott!
2015. okt. 26. 08:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%
14 évesként még vannak illúzióid arról, hogy egyetemen nem lehet puskázni... dehogynem... Ott lehet csak igazán.
2015. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó, tény, hogy egyetemen könnyű, csak nem érdemes. Egy szigorúbb tárgyfelelős és felfüggesztéssel végezheted + oda azért mész mert érdekel. Nálam többet szerintem ember nem puskázott gimiben, de egyetemen teljesen elhagytam a dolgot.

Engem nem érdekelne ha puskázik a gyerek, ha normálisan csinálja. Normális alatt azt értem, hogy érti az anyagot csak nincs kedve bemagolni 50 évszámot, vagy egy km hosszú képletet kémiára. Én is így puskáztam rengeteget, aztán érettségin csalás nélkül kaptam ötöst minden tárgyból.

Kétélű fegyver a puskázás. Aki teljesen gyökér az anyagból, azon nem fog segíteni a dolog. Láttam egyetemi zh-n embereket bukni legálisan bevihető kézzel írt A4 lappal...

2015. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

De már többen is írtuk, hogy senki nem azt mondja, hogy puskázd végig az iskolát, egyetemet, nyilván készülni és tanulni kell, de néha ki igenis ki tudod magad menteni a puskázással. Persze okosan kell csinálni, tudni kell, hogy hol éri meg és hol nem, melyik tanár fog rájönni vagy melyiket nem is érdekli.


Egyetemen még a középiskolánál is durvább vizsgák, dolgozatok vannak néha, amire akkor sem tudsz hibátlanul felkészülni, ha minden per szabadidődet végigtanultad, mert annyi az anyag és annyira minden másra kell készülni ugyanabban az időben. És némelyik tanár olyan pontossággal kér adatokat, hogy ember legyen a talpán aki emlékszik arra, hogyan is volt pontosan egy adott mondat a 2o tantárgy egyeként 1oo oldalas tananyagában...


14 éves válaszoló, te csak azt mondod, amit anyukád mondott neked, ami persze értehtő és helyes, jó is, hogy tisztességre nevel, de majd útközben rájössz magadtól is, hogyan mennek igazából a dolgok.

2015. okt. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%
#8 -.-" Elég fura anyád van... Anyámnak több diplomája van, és ő mondta el nekem, hogy nem bűn puskázni, csak le ne bukjál :D Többször mondott olyat, hogy a vizsgákon közös csoportmunkával sikerült átmenniük :D Persze nyilván tudott rengeteget, különben be se került volna :D Mondta azt is, hogy volt néhány olyan kis "becsületes", mint Te, aki nem puskázott, hanem bemagolt mindent. Majd' megszakadt bele. És az egyetem egy dolog... Én már most fogom a fejem, hogy mennyit kell tudni így az érettségihez, főleg humán tantárgyakból, hogy átmenjek, mindezt úgy, hogy a tanítás 0, de azért tudjunk ezt-azt. pl. a nyelvtant máris ki lehetne lőni. Az irodalmat baromságnak tartom... stb. sokkal kevesebb tantárgy is lehetne, ha egy kis logika lenne az oktatásba, de ez nem ide tartozik.
2015. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%
Nah, kicsit indulatosan írtam. Lényeg az, hogy NEKED kell tudni #8, hogy hol, és hol nem érdemes puskázni. De attól tartok, ha így beléd verte anyád ezt a szöveget, akkor jó néhány évig nem mersz, vagy nem akarsz magadon segíteni :/ :D
2015. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
77%
Ezért örülök néha, h. szemüvegem van. Lájk, aki érti mire gondolok :D
2015. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

30 elmúltam, szakirányú továbbképzésen az írásbelin pont mögém ültették be a vizsgabiztost. Fél évente van csak vizsgalehetőség, cég finanszírozza, nagy volt a tét, hogy átmenjek.

Pár kérdésben bizonytalan voltam, felírtam a kérdések sorszámát a tenyeremre és óvatosan körbemutattam. Jött is segítség. Befejeztem, kimentem rágyújtottam. Nem sokkal később odaért a vizsgabiztos is - egy középkorú hölgy. Odabiccentett: "Nézze, el kellett volna vennem a dolgozatát, de annyira bravúrosan bátor volt, hogy nem volt szívem. Úgyhogy nem láttam semmit." Majd megveregette a vállamat és elsétált. Én meg álltam tátott szájjal.

2015. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, igen, mert az okosabb tanárok is tudják, hogy vannak olyan tananyagok, amit csalás nélkül senki sem fog 5ösre, hibátlanra megtanulni, akármekkora zseni is legyen.

Itt pedig ész kell, hogy vagy elfogadod a rosszabb osztályzatot, vagy megoldod más módszerekkel. Mert az senkit nem fog érdekelni, hogy hát azért nem lett ám jó a vizsgám, mert olyan nehéz volt, hogy senki sem tudta. Azzal fognak csak foglalkozni például egy felvételin, milyen eredmény értél el. Az, hogy ehhez a tanulás mellett egy kis extra segítséget is használtál már senkit nem fog érdekelni.

2015. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
68%
#17 Ez aztán egy jó sztori :D
2015. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
83%
Én sosem puskáztam vagy jó lesz vagy nem,ha nem akkor nem tettem meg minden tőlem telhetőt.Én így állok hozzá.
2015. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!