Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én nem értem? Lehet hogy...

Csak én nem értem? Lehet hogy jogosan haragszik?

Figyelt kérdés
Lényeg a következő. 16 éves vagyok. Volt egy kutyasétáltatás, ahol mondtam hogy vigyázzon ne engedje szabadon a kutyát. Sikerült neki. A mi kutyánk talált egy másik kutyát, akivel elkezdett ,,harcolni". Anyám meg csak állt és nem igazán tudta mit tegyen. Ekkor én bementem és kihoztam onnan a kutyámat. Félreértések elkerülése végett, nem felelőtlen voltam, csak nagyon nagyon szeretem a kutyusom. Ha valami baja esne... És rögtön bementem kihoztam. Anyám meg össze vissza csinált dolgokat, láttam rajta hogy eléggé be van parázva, meglepődött, meg ilyenek. Ekkor láttam, hogy rosszul rakta rá a pórázt. Én meg mondtam, hogy rosszul van ezért elkezdtem leszedni meg ilyesmi DE figyeltem rá hogy ne szökjön el. Anyám meg folyton nyúlkált meg minden, nem tudtam végezni a dolgom. Kicsit ,,meglöktem". Tényleg nem is lökés volt csak így kicsit arrébb toltam, nem is mondanám erőszakosnak, hisz nem rosszszándékból történt, csak azért hogy kicsit nyugodjon meg stb. Ezután ő volt felháborodva, hogy én miért löktem meg, és hogy hogy merészeltem a saját anyámat meglökni, de 3 napja volt ez és a sokadik veszekedés után sem képes elhinni, hogy semmi rossz szándék nem volt benne. De akkor le írom az ő verzióját, mert én sem szeretem ha valaki a saját oldaláról adja elő a történetet. Így könnyebben meg tudjátok ítélni, hogy hibás voltam e vagy sem. Szóval szerinte, felelőtlenség volt bemennem a másik kutyához és kihozni a sajátomat, ezután miután kihoztuk, ő szerinte rosszul feltett nyakörvvel, még kibírta volna azt a 14-20 métert. Aztán majd ,,ott" megcsináljuk. Ekkor én meglöktem(...)És hogy hogy merészeltem ilyet stb... Szóval ez volt. Én úgy gondolom, hogy nem vagyok hibás, nincs miért szégyelni magam. Amúgy kedves vagyok, barátságos, légynek sem ártanék csak ha megakarna ölni :D. És most nem tudom kinek higyjek. Valóban akkora gáz ez? Nem tartom kizártnak, hogy a tinédzser fejjel így máshogy gondolkodok... Véleményt légyszi?

2015. okt. 26. 20:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%
Neveld meg a kutyádat, akkor elkerülhetőek lennének az ilyen esetek. Tanulj meg "falkavezér" lenni, a kutyát tanítsd meg a visszahívásra (tudod, amikor akár szabadon van, akár játszik, akár bármit csinál, ha szólítod, akkor odarohan hozzád) ne anyukádat hibáztasd, a kutya neveletlen, te pedig túlreagálod és őt hibáztatod, holott az egész szitu onnan indul, hogy szegény kutya nincs megnevelve.
2015. okt. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem olvastam tüzetesen végig a válaszokat, de nem nagyon dicsérgettek, pedig Te egy ritka jófej tinédzser vagy. Gondolok itt arra, hogy leírtad anyukád néőpontját és belátod, hogy tiniként esetleg Te nem gondolkozol helyesen. Le a kalappal ezért!

Én úgy látom, ideges voltál a szituban, és ilyenkor nem gondolkozunk logikusan. Így érthető, hogy ott akartad megigazítani a nyakörvet, anyud hátráltatott, így kicsit odébb taszajtottad. Viszont neki is igaza van, mert valóban ráért volna 15 méterrel odébb is, és féltett Téged, így Ő is ideges volt.

Az viszont nem szép Tőle, hogy azóta is felhozza ezt és ezen rugózik. Elég könnyen átlátható, megérthető a szituáció, akkor át kellett volna beszélnetek, aztán elfelejtve. Fura, hogy ez napokig "műsor".

2015. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
15%

Mindketten hülyén viselkedtetek. Anyukád bepánikolt és össze-vissza csinált mindent. Te meg arrébb lökted. Ez elég agresszív viselkedés, még akkor is, ha te is ideges voltál.

Jogos, hogy haragszik, de nem duzzognia kéne, mint egy kisgyereknek, hanem meg kéne beszélnie veled, meg nevelnie kéne kicsit, ha még lehet. . .

2015. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!