Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha szellemi fogyatékos gyereke...

Ha szellemi fogyatékos gyereketek születne örökbe adnátok?

Figyelt kérdés
ha élete végéig kisgyerek értelmi szinten maradna, és állandó felügyelet igenyelne. szóval sose lenne normális élete, nem lenne párja, egesz életében gondoskodni kéne róla
2015. nov. 4. 11:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
15%
Ó, tényleg rosszul írtam. Az evéshiány IS közrejátszott, meg az is, hogy fázott egyfolytában, meg, még nem tudom mi, de a lényeg: agyvérzést kapott. Tudod én nem itt élem az életemet, és ebből kifolyólag nem szeretek kisregényeket írni minden kérdés alá, de látom te nagyom unatkozhatsz ha egy 14 évest oktatsz ki ilyenekről. Nem mellesleg tényleg nem 100%-ban mutatták ki a vizsgálatok a Down-kóros-kórt, csak 99%-ban. És hidd el nem szokásom kitalálni mindenféle kamu sztorit - minden igaz, amit leírtam. Az a komplett hülyeség, hogy gyerekekkel veszekszel, mikor én csak azt írtam le, amit tudok. Szüleimmel ellentétben én nem végeztem el az orvosi egyetemet, ha nem tetszik így jártál.
2015. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
86%
31-es, egy felnőttel is vitatkozna, felnőttként kezel. Az, hogy valamiért odaírtad a korod, a te bajod.
2015. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
61%
Elvetetném, nem is lenne kérdés.
2015. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
64%
igen. haza se vinnem a korhazbol mar ott lemondanek rola.
2015. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
75%

19/34 es

Ha az egeszsegesen szuletett gyerekem vagy a ferjem olyan allapotba kerulne hogy teljesen magatehetetlen es szakszeru gondozasra van szuksege nem tartanam otthon egyiket se. Megfelelo otthont keresnek a szamukra es bejarnek latogatni amikor tehetem. de nem kinlodnek vele otthon . Ui. egy ido utan foleg ha az illeto agyilag teljesen megserult az ember meggyuloli ezt a tehetetlen

"lenyt" aki mar se nem a szeretett gyereke se nem a ferje cask kulsoleg hasonlit hozza. ez alhumanizmus cask sokan ma nem merik vallalni hogy nekik is egy eletuk van es az nem arra valo hogy felaldozzak ertelmetlenul.

2015. nov. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
75%

Könnyű azt mondani, hogy "persze, akkor is a gyerekem", de mikor nincs saját élete a szülőknek, illetve nem jut idő a többi gyerekre, mert a tesót kell pelenkázni, akkor elgondolkoznak.

Én nem kockáztatnám, hogy beleroppanjon a házasságom. Keresnék neki egy otthont, anyagi helyzettől függően mindent megadnék neki, speciális helyet, "gondozókat", és látogatnám, nem hagynám magára se, de nem tenném tönkre az életem miatta.

(nyilván a nagyon súlyos fogyatékosságra gondolok)

2015. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
62%

Az ember egy önző lény, bárki mondhat bármit, de önmagunkat szeretjük legjobban, és mindenki számára önmaga a legfontosabb. Egy értelmi fogyatékos ember (fel)nevelése is erre utal. Az emberek próbálnak a mai társadalom által kreált erkölcsi határokon belül maradni, aki ezeknek megfelelően cselekszik az helyesen cselekszik, aki nem, aziránt rossz érzéssel fognak fordulni az emberek (mert például örökbe adja értelmi fogyatékos gyermekét, emiatt rossz ember lesz). Saját lelkiismeretünket is próbáljuk eltusolni, mert önmagunkat is jobb embernek érezzük, ez azonban ugyanúgy az önzőségre vezethető vissza. Szőnyeg alá söpörjük azt, hogy valójában egy életre szóló szenvedést okozunk magunknak, mindezt sokszor valaki olyanért, aki ebből semmit se fog fel egész élete során. Akkor ez az egész valójában nem is hasznos áldozatvállalás, hanem pusztán azért cselekszünk így, mert a humánus viselkedés ezt diktálja, ettől nem érezzünk magunkat bűnösnek, hanem jó embernek, és a társadalom is így lát majd minket. De nincs a világon olyan szülő, aki diploma meg esküvő helyett annak tud feltétel nélkül örülni, ha a gyermeke aznap nem űrit a nadrágjába, vagy megtud fogni egy villát.


Ha olyan betegsége van, ami terhesség alatt kideríthető akkor semmiképp sem vállalnám a gyereket. Ha születése után jönne ki a fogyatékossága, akkor hozzáértőkre bíznám, nem lenne lelkierőm felnevelni.


Mindezt annak fényében írtam, hogy van értelmileg visszamaradott testvérem.

2015. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%

A testvérem hasonló, bár nem közveszélyes, de sok ilyet is ismerek rajta keresztül. A nővérem most 29, szellemi és testi sérült is. Sokan nem maradnak otthon 30-40 éveket emiatt, napköziben foglalkoztatják és fejlesztik a gyereket, mellette dolgoznak. Nem mondom, hogy ez így egyszerű, de szerintem sokkal egészségesebb dolog. A testvéremre is növényszintet jósoltak, aztán mégis mgetanult járni (évekkel később!), sőt, még írni-olvasni is. Nem mondom, hogy nagyon jól olvas, de egyszer fél év alatt elolvasta a Dzsungel könyvét. :) Járt több helyre is, alapítványoknál volt főleg, ahol egyénileg, vagy csoportban foglalkoztak vele: gyógytornára járt, speciális mozgásformákkal fejlesztették, logopédus foglalkozott vele, lovaglásra járt, úszni járt, belépett egy kerekesszékes tánccsoportba (igen, jár, de beült közéjük :) ), részt vett társadalmi érzékenyítő programokon iskolákban, ovikban és munkahelyeken is. Volt színjátszókör tagja is hasonlóan sérült gyerekekkel. Most dolgozik egy speciális helyen, ahol néha kap annyi fizetést, amennyibe az ottani ellátása kb kerül, így csak a szállítása kerül pénzbe. Évente 1x rehabilitációs kezelésekre is jár: gyógyfürdőzik, tornáztatják, masszírozzák és edzik. Szerintem teljes életet él, sőt. Sokan örülnének, ha ennyi élményt sikerülne szerezniük, mint Neki. :) Mellette ugyanúgy a családunk része, együtt nyaralunk, együtt töltjük a szabadidőnket. Nem járunk túrázni, dehát ez legyen a legnagyobb bajunk, nem? :)

Én nem adnám otthonba, csak akkor, ha olyan peciális igényei lennének, amikről én nem tudnék gondoskodni, vagy félteném a saját épségemet, mert rám támadna. Sajnos volt ilyen a környezetünkben, nagyon rossz volt látni az apukát, aki zokogva mesélte el, hogy a lányát, akit 18 évig nevelt és gondozott, kénytelen volt otthonba adni, mert hiába kapott gyógyszereket, többször is durván rájuk támadt, sőt, kést is rántott...

Biztosan nehéz lenne, de valószínűleg a személyes tapasztalat miatt nem rémülnék meg annyira a feladattól.

2016. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
arra való az anyai ösztön, hogy ez ne történhessen meg, ne tudjon lemondani róla, próbálja meg a gondozását
2023. febr. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Bennem meg az egeszseges gyerekem eseteben sem nagyon mukodott az anyai oszton, nem is szoptattam mert nem szerettem ha hozzaert a boromhoz. Kesobb mar jobban tudtam szeretni, de csecsemonek nem kotodtem hozza. valoszinuleg mert gyuloltem az apjat.
2023. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!