Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha szellemi fogyatékos gyereke...

Ha szellemi fogyatékos gyereketek születne örökbe adnátok?

Figyelt kérdés
ha élete végéig kisgyerek értelmi szinten maradna, és állandó felügyelet igenyelne. szóval sose lenne normális élete, nem lenne párja, egesz életében gondoskodni kéne róla
2015. nov. 4. 11:31
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%

Ha kisgyerek szintű az értelmi fogyatékosság, akkor neki megfelelő otthonba adnám, hiszen ott szakemberek foglalkoznának vele, neki megfelelő mértékben és szaktudással. Otthon én úgysem tudnám, hogyan fejlesszem, hiszen nem értek hozzá.

Persze amikor csak tehetném, hazahoznám hétvégére, ünnepekre, de azt megoldani, hogy 0-24-ben valaki gondozza, azt nálunk kivitelezhetetlen. Mind mentálisan, mind anyagilag.


Egyébként van ilyen a baráti körünkben, 3 éves szinten van a kisfiú, illetve már felnőtt, 24 éves, ott az anyuka meg is halt, mert belebetegedett a helyzetbe, az apa él még, de anyagi gondok miatt külföldre kényszerült költözni.

Ez a fiú otthonban él, eleinte még látogatta is a barátunk, mindig az ölébe is ugrott örömében, de az ápolók mondták, hogy mindenki ölébe így ugrik. :( És a barátunknak rettenetes érzés volt ilyen állapotban látni a gyermekét, így elmaradtak a látogatások, mert a gyereknek semmit nem ért, mert nem fogta fel, hogy a férfi az apja, az apának pedig csak mérhetetlen szenvedés, mert a fia durván fogalmazva csak egy "szobanövény". :(

2015. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%
6# azért ez a történet már csak azért is hülyeség, mert nem minden fogyatékossággal született gyerek fejleszthető, van aki csak nem tud társadalmi életet élni rs van aki egész életét növényként éli... A fogyatékosság nem egy egységes kórkép.
2015. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
98%
12-es válaszoló megelőzött, erre még én is reagálni akartam, mert soha nem szabad összehasonlítani két fogyatékkal élő gyermeket-embert, míg az egyiket lehet fejleszteni másikat hiába hordja az ember mindenféle speciális fejlesztésekre, örökre baba marad...
2015. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a családban van egy beteg gyerek. 25 éves és egy csecsemő szintjén van. Nem tud járni,beszélni,pelenkázni kell. A családot teljesen tönkretette ez a helyzet. A.nap 24 órájában felügyeletet igényel. Anyuka dolgozni se tud mellette.Én ezt látva azt mondom,hogy igen én beadnám egy intézetbe,de látogatnám folyamatosan.
2015. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
68%
van egy nem annyira fogyatékos gyerek a közelünkben, ahol a kislány tud iskolába járni, meg minden de 8.-os létére a mai napig néha rossz irányba megy suliba(pedig pár méterre van a házuktól),látszik rajta mennyire buta és együgyű, amúgy lombik baba volt. A gyerek miatt anyuka nem tud dolgozni,mert mindenben segítségre szorul apuka eleve le van százalékolva.Végül a fiúk aki most lesz lassan felnőtt kénytelen dolgozni, mert a szülőknek mindenáron kellett egy 2. gyerek. Szerintem ez az egészségessel kitolás.
2015. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem lenne lelkierőm hozzá, hogy gondozzam.
2015. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
47%
Ha mar a terhesseg alatt kimutathato a fogyatekossag, eleve meg sem tartanam. Ha szules kozben tortenik vmi, amitol a gyerek egesz eleteben tolokocsiba lancolt, nyalcsorgato felnott lesz, akkor lemondanek rola, mert az egesz csaladot nem nyomoritanam meg ezzel a teherrel. Se ferjemet, sem a testvereket, sem a szuletendo testvereket, nagyszuloket, stb... Otthon tartani felelotlenseg, es aki azt mondja, ugyanugy tudja szeretni, mint az egeszsegeset, az nem mond igazat. Nem szeretet az, hanem szanas, szanalom, amiert szerencsetlen fogyatekosnak szuletett. En a modern Tajgetoszt sem elleneznem ilyen esetekben...
2015. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
65%
ez olyan mint az agy nélküli baba esete, ahol eleve tudták milyen baja van mégis kihordták, aztán azt mondták a többi ilyen betegért tették ezt és különben is olyan a gyerekük, mint a többi gyerek :S én az ilyen szülőket nem tudom megérteni
2015. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%

Akik rögtön eldobnák, modern Taigetoszról regélnek... azok akkor is ezt tennék, ha az egészségesen született gyermekük és/vagy férjükkel történne valami (baleset, betegség), amitől egyik napról a másikra "szobanövénnyé" válnának?

Ne írjátok hogy más, mert nem az.


Gondoznám, amíg tudnám. Ha pedig már nem megy, akkor felelős szaksegítséget keresnék. Nem adnám örökbe, mert egy másik "laikus", semmivel nem tudna többet nyújtani neki, mint a saját családja.

2015. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%
17-es ne is haragudj de bántó számomra a kijelentésed, miszerint nem szerethetem a sérült gyermekemet csak szánalmat érezhetek iránta. Furcsa számomra, hogy bárki megkérdőjelezi az anyai szeretetemet, bármilyen formában. Sérült vér szerinti lányom mellett van egy egészséges örökbe fogadott gyermekem is. hmmm... melyiket is szeretem jobban? a vér szerintit? az egészségeset? de hát a lányom a saját gyermekem, őt kéne (sokak szerint) ugye? de hát a másik meg egészséges... elárulok egy titkot : nincs különbség. Az anyai szeretet nem ismer se genetikát, se betegséget. Lehet ezen vitatkozni, de csak olyan emberek vitatkozzanak velem, akik ugyanebben a helyzetben vannak :)
2015. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!