Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmenjek diákmunkára egyetem...

Elmenjek diákmunkára egyetem mellett, vagy hallgassak a szüleimre, akik szerint ne menjek?

Figyelt kérdés

idén kezdtem az egyetemet. egy mérnöki szak. egyetem után egy gyógyszergyarban szeretnék dolgozni.

most találtam egy hirdetést, hogy a város gyógyszergyaraba keresnek diákokat gyógyszer csomagolasra.

a szuleim szerint viszont foglalkozzak csak az egyetemmel, törekedjek jó tanulmányi ösztöndíjra.

de ha ezt a munkát elvàllalnám heti 2 hétköznapot és egy hétvégét kell vállalni. azaz heti 2 nap nem mennék egyetemre a munka miatt (8 órás műszak és a délelőtti és a délutáni is ütközik az oraimmal)

éjszakaira meg nem tudok menni, mert egy gyógyszert szedek amitől nagyon álmos szoktam lenni, nem birnàm ki.

szóval ők tiltakoznak, mert akkor heti 2 napot kihagynék az egyetemből(olyat hagynék ki amikor nincs névsor)

de szerintem jól mutatna az önéletrajzban majd, hogy dolgoztam már gyógyszergyàrban. igaz, hogy nem szakmai dolog, hanem csak betanitott, de ha ennyivel is több vagyok mint a többi jelentkező, az nem hátrány szerintem.

mit gondoltok? szalljak szembe a szüleimmel vagy igazuk van?


2015. nov. 4. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Az se mindegy miket hagynal ki.

Ha eros gimibol jottel ahol integraltatok stb, a elso feleves matek nem lesz veszes, a masodik azert mar tartogat par ujdonsagot, de masodevtol kapjatok azert a komolyabb targyakat.


Ha eros gimibol jossz, az elso felev nem lesz veszes, kemszam, matek, de azert aszbol egy szobeli vizsgara keszulni kell, foleg Veszpreminel :)

Talan meg a geprajz ami szoros targy, arra vagy van tehetseged vagy nincs...

Gepelemek megtanulhato, bar 2 kreditert sokat kell izzadni

Asodik felevben a szervetlenlabor, azt mindenkepp Pasinszkihoz vedd fel, a vizsgakbol talan a szerves ami nehezebb.

Masodevtol amikor bejon a fizkem meg a vegymu, ott mar kicsit neki kell fekudni

2015. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Inkább a gyakornoki munkára feküdj rá, azt általában másodévtől hirdetik. Na az ér valamit. Vagy valamelyik tanszékre nyald be magad szakdolgozónak. Ezek releváns szakmai tapasztalatok, a manuális diákmunka nem. Tapasztalat, én betanított diákmunkákat csináltam, csinálok, mert azok fizettek, a gyakornokság meg nem, és sajna nekem pénz kellett. (nem mozira, hanem kajára) Szóval most közel a diplomához úgy állok, hogy valószínűleg diplomásként folytathatom a betanított munkát, mert a diákmunka helyre felvennének állandóra, a szakmámba vágóan pedig kevés a tapasztalatom, mert csak a kötelező szakmai gyakokat tudtam megcsinálni. (azért se fizettek, pedig 2 nyaram is rájuk ment)


Tehát inkább tanulj vagy releváns tapasztalati helyet keres. Ha nincs szükséged különösebben pénzre tényleg jobban jársz ha már most keresel szakdolgozói helyet. Jól jön majd msc-re is és akár doktori is kinézhet belőle ha érdekel ilyesmi. Sőt, lehet gyakorlatra beszerveznek demonstrátornak, az meg fizet is.

2015. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha megteheti a családod, hogy finanszírozza a képzésed akkor ne foglalkozz ilyenekkel, hogy diákmunka, főleg, hogy független a szakmádtól.

Ha ennyire ráérsz akkor inkább szerezz még egy nyelvvizsgát vagy képezd magad valami olyanból, ami jól jöhet a szakmádhoz.

Így később sokkal könnyebben tudsz majd elhelyezkedni, nagyobb fizetésért.

2015. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Első éves vagy. Bőven ráérsz, ha jövőre vagy két év múlva úgy látod, hogy belefér. Egyelőre ne siesd el.
2015. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi, sokat segitettetek, itthon csak egy indoklás nélküli nemet kaptam.

jó suliból jöttem, eddig matekbol határertek meg differenciálszàmìtàs volt, ezekkel nem volt bajom, de gondolom rosszabb lesz :)

eddig az mérnöki számítástechnikàval gyűlt meg a bajom, abból nem tudom hogy fogok vizsgázni...

nem tényleg köszi, várok még ezzel :)

2015. nov. 4. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!