Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kire számítsak ha nem anyámra?

Kire számítsak ha nem anyámra?

Figyelt kérdés
16 èves vagyok.A fogaim miatt soha nem volt önbizalmam,mindig is meg szerettem volna csinaltatni de anyám soha nem foglalkozozz ezekkel a dolgaimmal se velem.Ma összeszedtem a bátorságim ès elmentem egyedül a fogászatra.A fogorvos közölze velem hogy fogszabályzóra lenne szüksgègem es az 90ezer forintba kerülne ès januárba rakná fel.Mivel anyámra nem számíthatok igy szeretnèk diákmunkát vállalno hogy ki tudjam fizetni magamnak.Anyám semmit nem tud erről az egèszről mert ha elmondanám neki tudom hogy azt mondana hogy ez nagyon drága ès ezt nekem biztos hohy nem fizeti ki..Apum nemlakik velunk havonta találkozunk de vele nagyon jóba vagyok de tőle sem szeretnèk pènzt kèrni..Mit tegyek a diákmunkával tudnèk valamennyit keresni?Nagyon fontos lenne ez nekem..Anyámra soha nem számíthattam..mindig mindent magamnak intèztem ahogy ma ezt is..de mèg nemvagyok 18 addig neki is jőnnie kell ha fogsuabályozót szeretnèk..Segítsetek kèrlek titeket..:(..16/L

2015. nov. 9. 10:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Kire számíts? Pl. édesapádra. Anyudnál laksz, gondolom, nem túl sok a jövedelme, lehet, hogy neki ez tényleg sok. Apud viszont el is mehet veled fogorvoshoz, és akár ki is fizetheti, ha van rá keret, a havi egyszeri találkozás a gyerekkel nem túl megterhelő dolog egy szülőnek, bátran vállalhat többet is a gyereke életében.

Anyád biztosít neked lakhatást, ételt és ruhát, egyebekről nem beszélve. Lehet, hogy kevésnek tűnik, de esetleg vesd össze az apád által rád fordított figyelemmel.

2015. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Beszélj apukáddal. Majd ők megbeszélik anyukáddal és közösen kifizetik.
2015. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is beszélj apukáddal. Ezt a pénzt nem fogod diákmunkával megkeresni januárig. Jelentkezz diákmunkára, látni fogod mennyi az órabér, és hogy hány napot tudsz bevállalni, aztán kérdezd meg apukádat, hogy a fennmaradó összeget nem tudná-e kipótolni.


Egyébként nekem is volt fogszabályzóm, akkoriban az állandó fogszabályzó 45000 Ft-ba került, és nekem sem tudták kifizetni. Ezért olyat kaptam, ami kivehető, és éjszakára kellett betenni, vagy ha otthon vagyok. Nem mondom, hogy hű de kényelmes viselet, mert a szájpadlásomhoz igazodott a műanyag része, de tökéletesen rendbe hozta a felső fogsoromat. (Két fogat ki is kellett húzni, annyira nem volt hely a szemfogaimnak, de senki nem mondaná meg, hogy kettővel kevesebb van felül).Sajnos az alsót nem hordtam, és azóta is bánom. Kérdezd meg a fogorvosodat, hogy nem tudna-e neked is valami olcsóbb megoldást találni, mert sajnos nem biztos, hogy ki tudod fizetni.

2015. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Apummal azèrt nemszeretnèm ezt megbeszèlni mert amig nálunk lakott addig kb őt sem èrdekelte hogy mi van velem..Mindig mindenkinek a nővèrem volt fontos..meg most egèsz jóba lettem vele..neki is megvan már a salyát èlete..gondolom nem hiányzik neki minusz 90ezer..ugyhogy marad a munka....
2015. nov. 9. 11:30
 5/21 A kérdező kommentje:
*Saját bocsi:D
2015. nov. 9. 11:32
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig mielőbb adj egy esélyt magadnak !

Igenis, kérd meg apudat, hogy segítsen! Ha később lehetőséged adódik, apránként valamennyit vissza is tudsz fizetni neki a költségekből,

ha a diákmunkával kapcsolatos terveid bejönnek.

2015. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Mar most el kellene kezdened dolgozni kb hnaptol, hogy januarra legyen penzed a fogszabalyzora. Havonta kb 45-50ezret tudsz megkeresni ugy, hogy atlagos 500-600ft korul keresel orankent. Gondolom hetvegente vagy suli utan tudnal menni, igy sok ido, mig osszegyulik. Kerj apadtol/anyadtol 10-15ezret fejenkent, ennyit igazan kifizethetnenek!!! Mocsok szuleid vannak, de szoritok h neked sikeruljon!!!!
2015. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mind2 szülõ köteles segiteni rajtad.Ha meg tudod oldani könnyedén a diákmunkát, azt a pénzt tedd el magadnak szükség esetén, ha felhánynák,hogy sok pénz ment rád,akkor odacsapod az orruk elé.
2015. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) eddig is nagyjából mindent magamnak fizettem a kis ösztöndíjjamból ami kb 14ezer forint..ès hát amint lesz rendes munkám biztosan elköltözök..tènyleg köszi mindenkinek a választ..:)
2015. nov. 9. 11:59
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Van egy mondás, hogy "A szülő dolga az hogy adjon, halála után pedig hagyjon."

Ezt vegye tudomásul minden szülő és leendő szülő. Aki nem hajlandó ezt megérteni az ivartalanítsa magát mielőtt szülő lenne.

2015. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!