Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kire számítsak ha nem anyámra?

Kire számítsak ha nem anyámra?

Figyelt kérdés
16 èves vagyok.A fogaim miatt soha nem volt önbizalmam,mindig is meg szerettem volna csinaltatni de anyám soha nem foglalkozozz ezekkel a dolgaimmal se velem.Ma összeszedtem a bátorságim ès elmentem egyedül a fogászatra.A fogorvos közölze velem hogy fogszabályzóra lenne szüksgègem es az 90ezer forintba kerülne ès januárba rakná fel.Mivel anyámra nem számíthatok igy szeretnèk diákmunkát vállalno hogy ki tudjam fizetni magamnak.Anyám semmit nem tud erről az egèszről mert ha elmondanám neki tudom hogy azt mondana hogy ez nagyon drága ès ezt nekem biztos hohy nem fizeti ki..Apum nemlakik velunk havonta találkozunk de vele nagyon jóba vagyok de tőle sem szeretnèk pènzt kèrni..Mit tegyek a diákmunkával tudnèk valamennyit keresni?Nagyon fontos lenne ez nekem..Anyámra soha nem számíthattam..mindig mindent magamnak intèztem ahogy ma ezt is..de mèg nemvagyok 18 addig neki is jőnnie kell ha fogsuabályozót szeretnèk..Segítsetek kèrlek titeket..:(..16/L

2015. nov. 9. 10:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igaz.:DDD
2015. nov. 9. 12:56
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha apukád nem is tudja az egészet kifizetni, azért lehet hogy adna bele. Ha ad bele 20ezret, máris csak 70-et kell összeszedned, hamarabb meglesz. Karácsonyra is kérhetsz ajándék helyett pénzt, ha elmondod hogy erre gyűjtesz.
2015. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha 90 ezer forinttal számolunk és mondjuk 600 Ft-os órabérrel, akkor november-decemberben majdnem 20 napot kell dolgoznod, hogy ez januárig összejöjjön. Biztos, hogy menni fog ez suli mellett?


(Órabérekkel nem vagyok tisztában, rég voltam diák, de nagyjából azt jelenti, hogy minden szombaton és vasárnap dolgoznod kell, és még nem is biztos, hogy elég. Mikor fogsz tanulni?)

2015. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Munkára lenne időm mert 10.-es vagyok ès egy hèt gyakorlat ami dèlután 3tól 7ig van a suliban.A másik hèt iskola hèt ès 2nap ban amikor 8 órám van a többi napon 6-7óráim vannak.Márcsak munkát kell találnom de gyorsan….:))
2015. nov. 9. 15:34
 15/21 anonim ***** válasza:
A másik szülődre - nem vetted még észre, hogy ő szeret téged és nem az anyukád?
2015. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ja ja szép kis álom ez a diákmunka....csakhogy biztos lehetsz benne,hogy nem fogsz tudni olyan helyet találni ahol meglehet azt csinálni: egyik héten így jársz a másikon meg úgy....


szerintem szólj mind a két szülődnek és figyld meg ki segít.

szerintem ha elharmadolnátok az összeget 30-30-30 ezer ÉS HA NEM JANUÁRBA TETETNÉD FEL, hanem ÁPRILISBAN, vagy SZEPTEMBERBEN akkor mindenkinek ideje és lehetősége lenen segíteni neked, sőt neked meg nyáron lenne időd nyári munkát vállalni és lehet szeptemberre meglenne a 2x-e is ! év közben ne vállalj munkát!

2015. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, csak lassan tölttöm a 17-et aztán a 18-at utána meg 3szor ennyibe fog kerülni:)
2015. nov. 11. 16:36
 18/21 A kérdező kommentje:
Elèg sok helyre jelentjeztem hátha az egyik bejön:) de januárba mindenkèpp megyek:)
2015. nov. 11. 16:39
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha szoktál ajándékot kapni mondjuk nagyszülőktől, akkor súgd meg nekik, hogy most inkább pénzt szeretnél kapni a fogszabályozódra.
2015. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

úgy tudom, hogy ha 18 éved előtt egy nappal teteted fel akkor is tb-re megy az a része amit a tb finanszíroz. ez ügyben az oep.-nél lehet kéreződködni.


ja amúgy a helyedben nem bíznék abban hogy 90-ből kijön... mert vannak más költségei is amit ilyenkor nem szokás benyögni. írasd le, kérjél ÍRÁSBAN árkalkulációt! nem hiszem hogy azzal ki leszel segítve ha beleugrasz, kifizeted a 90 ezret, aztán jön hetente kéthetente 5-10-15 ezres ceh, mert pl.: pont leeesett a breki (vagy valami más jön közbe) aztán azt már nem fizeti a tb-d. te meg még jobban pislogni fogsz, hogy honnan is kaparj elő ennyi pénzt mondjuk két nap alatt!!!!

2015. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!