Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok ennyire kritikus...

Miért vagyok ennyire kritikus édesanyámmal szemben?

Figyelt kérdés

Többször megfordult már a fejemben, hogy nem is szeretem õt??

Dióhéjban: lusta, alig dolgozik valamit, késõ estig fent van másnap meg alszik, rendetlen, link, szétszórt, igénytelen stb. ezt nem csak én látom így, a környezetem is. apukám elhagyta mondjuj abban õ nem annyira volt hibás, akkoriban igényesebb volt. Eddig nem zavart mert ritkán találkoztunk, de mióta megszuletett a fiam jön unokázni itt tölt napokat és szemet szúrnak ezek a dolgok. Én persze nem olyan vagyok mint õ nekem az anyósom a példaképem, aki borzasztó pedáns, minden pöcc nála. Ezt persze nem hangoztatom mert nem szeretném megbántani. De pl sokszor van hogy kitakaritok és akkor jon es ossze vissza hanyja a dolgokat, koszt csinal, es ilyenkor lekorholom és látom hogy megbántódik. megsajnálom olyankor de idegesît hogy képtelen figyelni ezekre a dolgokra, önzõnek is tartom ezek miatt...lehet hogy nem szeretem õt ha ennyire idegesír? Régen egyébként nagyon jó volt a kapcsolatunk amig ritkábban találkoztunk.


2015. nov. 12. 21:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

az anyósom azért a példaképem, mert neki köszönhetem azt, hogy nem lettem olyan mint anyukám. Nem a rend miatt.

A minden pöcc nála nem csak a rendre vonatkozik. Nagyon tiszta nő, testileg, lelkileg. Katolikus, példaértékű a családhoz való hozzáállása, az értékrendje. Így ő nem hogy hozzájárult a testi-lelki fejlődésemhez, az ő hatására keresztelkedtem meg, az ő hatására lett számomra kulcsfontosságú a család egysége, az ő hatására viszek veteményest, figyelek oda a rendre, és nem csak a tisztaságot értem ez alatt. Szerintem ő igen is követendő példa, és számomra példakép, és ne akard meghatározni hogy ki lehet példakép és ki nem...számomra ő sokkal értékesebb ember mint bármelyik sportoló, sztár, vagy híresség. Én mindenkit tisztelek a munkájáért, teljesen mindegy hogy azt az élet milyen területén érte el, így a sportolókat, színészeket is. De mégis számomra valamiért az a munka és kitartás, amit az anyósom fektetett az életébe és a családjába, az abszolút etalon. Pedig aztán kapta ő is a hideget az apósomtól, de át tudott lépni ezeken a dolgokon.

Én elfogadom hogy nem lehet mindenki ilyen és nem is várom hogy anyukám ilyen legyen. Csupán annyit várnék tőle, hogy azok a dolgok, amik zavarnak - ha már egyszer szóvá teszem őket - és ha már ő van itt nálam "vendégként" nem pedig én nála, akkor tartsa tiszteletben.

de igen, egy nap alatt is kupit csinál: beslattyog a táskájával, tekeri a cigit, 3 perc alatt szétszórja a dohányt. Leveri rá 2 órára a kávé főzőt, amit valamennyire feltakarít, de a bútorok alján tocsog a kávé. Ezt követően kimegy cigizni és úgy megy a gyerekhez hogy utána tiszta cigi szagú a gyerek meg minden. Mondanom se kell, kezet nem most mikor megérkezik. Utána leül ebédelni minden tiszta morzsa. Elmosogat, az edények olyanok mintha el se mosta volna.

És még sorolhatnám. Mindez nem zavarna, ha látnám hogy legalább igyekszik, hiszen többször is szóltam már neki ezek miatt. De nem, ő többször is közölte hogy ő nem akar és nem is tud megváltozni.

Márpedig szerintem mindenki változhat, erre magam vagyok az élő példa, aki - főként a férjem és a családja hatására - egy borzasztó életmódból keveredett ki és él most rendezett családi életet.

Hangsúlyozom, nem csak a morzsákról van szó. Több éves sérelem, nyilván.

Megértem a véleményed, nem lehetett könnyű elveszteni az édesanyádat. De őszintén szólva ez a kérdés egyáltalán nem neked szólt, hiszen nem éled meg amit én, és így nem tudsz objektív maradni. Azért köszönöm a te véleményed is.

2015. nov. 13. 10:10
 12/14 A kérdező kommentje:
ezzel együtt én is tudom hogy az embereket olyannak kell elfogadni amilyenek, épp ezért nagy vívódás számomra mégis, hogy miért vagyok ilyen kritikus, miért nem tudom elfogadni hogy ő ilyen. Ezért tettem fel a kérdést...ha ilyen egyszerű lenne hogy elfogadom olyannak amilyen, nem lenne kérdés belőle :) tudom hogy senkinek sincs a zsebében a bölcsek köve, de nekem jól esne véleményeket hallgatnom ilyen témában - persze inkább olyantól, aki átélte, és valahogy leküzdötte ezt a helyzetet
2015. nov. 13. 10:13
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál elsőre anyósról, az nagyon rossz volt (mintha egy tisztaságmániás lenne). Honnan tudhattuk volna, hogy valójában tényleg magas szellemi-lelki életet él? nem tudhattuk, mert egyáltalán nem ismerjük a személyeket és téged sem. Így már érthetőbb, hogy felnézel rá.

Régen a feleség a férj családjába tagozódott be, attól kezdve ő is a lányuk volt, nem rossz az, ha jólelkű a férj családja.

Nem hiszem, hogy akinek hasonló gondjai vannak, az jobban tud segíteni, Csehov írja egy novellájában, hogy a szenvedés nem hozza össze az embereket, ezt tévedésből szokták hinni. Itt ebben a kat-ban gyakran elcsúszik egy nyilvános lincselésbe: nekem is, nekem is, ez-az saját példák sorozata, ilyen sőt, stb- és valljuk be, ettől semmi sem lesz jobb. Mert minden helyzet más.

Anyukádból akkor valóban hiányzik akkor a hitélet, ami ahogy nőnek az évek, egyre nyomasztóbb lesz számára.

Otthon egy idős ápolása várja,ami meg nagy teher, nem olyan mint egy kisbabát ápolni, az idősek bizony gyakran nagy energiát húznak le a fiatalabbaktól. Talán ezek vannak a viselkedése hátterében, deprimált, enervált, depressziós jellegű. Jung írja, hogy egy fiatalt néha egy-két pofonnal - szimbolikusan értve, helyrepofozva- talpra lehet állítani, ha összeomlott. Hisz az a cél, hogy önmagától tegye a dolgait, boldoguljon az életben, nem lehet állandó kritizálással, fegyelmezéssel irányítani.

Az időseknél viszont ez nagyon nehéz, a szálak bonyolultan gabalyodnak össze, nehéz kitisztítani, világosítani a lelkét. Meg kell találni azt a tevékenységet, ami örömet okoz, ami élteti.

A környékünkön kószál egy idős néni, nagyon elhanyagolt, zavaros, hangosan szid mindenkit, mindent. Azután leül egy padra és morzsákat szór a madaraknak. Azok odagyűlnek, és ítélkezés nélkül felcsipegetik. Nézi. Talán ez tartja életben. Ez a megtartó erő.

Fölösleges ő? Minden bizonnyal. De fölösleges a több mint hétmilliárd is, meg lenne a természet ember nélkül.

De Isten gyermekei vagyunk, és hálásak lehetünk, hogy megtart, hogy felébredünk reggel, és élhetünk. Nehéz? Igen, de ha hálás vagyok, akkor mégis jó és szép. A hála és a kegyelem ugyanaz a szó a görögben, latinban (kharis, gratis) Ugyanaz az erő, csak az iránya más. És aki hálátlan, annak kegyetlen az élete. Egészen elfelejtette az utolsó két generáció ezt - hálát adni Istennek. Bach mindig hálát adott, hogy olyan szép zenéket írhatott - nekünk. az ihletért. Soli Deo gratia - Istené a dicsőség.

2015. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

Igen, nem írtam le minden körülményt rögtön az elején, féltem hogy ha túl hosszú a bevezető, nem fogja senki elolvasni a kérdést, ezért is kezdtem azzal, hogy dióhéjban. Tényleg úgy tűnt mintha legfőbb erénye a tisztaságmániája volna. De mint írtam, én nem várom hogy édesanyám olyan legyen mint ő, ha össze is hasonlítom, akkor nem ilyen másodlagos dolog miatt teszem, mint a takarítás, hanem inkább mint családon belüli összetartó erő, és tényleg ez az egyike ami miatt rendkívül felnézek rá, és tényleg talán ezt hiányolom leginkább édesanyámban.

Tudom, hogy ezeket magamnak kell rendezni, és hogy nem is nagyon lehet rendezni csak elfogadni, tudom hogy nem pszichológusok ülnek itt, tényleg csak tapasztalatokat várok. Nagyon köszönöm hogy vetted a fáradtságot és leírtad a véleményed.

2015. nov. 13. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!