Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te kifizetted a gyereknek a...

Te kifizetted a gyereknek a jogsit?

Figyelt kérdés
nagyon le akarta rakni?

2015. nov. 18. 17:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
68%

Nekem magamnak kellett fizetnem a jogosítványt, semmilyen támogatást nem kaptam.

Az én szüleim úgy vannak az ilyen volumenű dolgokkal, ha magad dolgozol meg érte jobban megbecsülöd, mintha ezüst tálcán nyújtanák át.

Azt viszont hozzá teszem, mindig szurkolnak, hogy a kitűzött céljaimat el tudjam érni. A mi családunkban ez a szokás.

2015. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
84%

En nem kertem ilyen dolgok a szüleimtől mivel tudtam hogy nem tehetik meg anyagi gondok miatt.

Ezert amikor munkaba álltam én kezdtem el fizetni a jogosítványt reszletbe es igy szereztem meg.


Nyilvan ha megteheted kérdező és mondjuk fiatal meg a gyereked akkor szep gesztus lenne foleg ha megérdemli hogy részletben kifizesd a jogsit.

2015. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
76%
Nem,nem is akart. Belátta,hogy BP-en élünk,az összes rokon,barát,haver 4-5 megállónyira van tőlünk ezért nincs is kocsink. Inkább egy német nyelvtanfolyamot kért és kapott az árán. Megérte,letette a középfokút azóta.
2015. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
97%

Az én faterom kifizette.

Azt mondta legalább ennyivel előrébb legyek az életben.

2015. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
58%

Az én szüleim az első részletet fizették be, a többit én álltam - igaz, már volt saját keresetem (egyetemistaként), az első részletet karácsonyi ajándékképpen kaptam.


A mi családunkban az volt az elv, hogy ameddig az embernek belátható időn belül nem lehet autója, addig ne tegye le a jogsit, mert ha a friss jogosítvánnyal nem kezd el vezetni, úgyis megkopik a tudása (a környezetemben többen gyakorlóórákat vettek, hogy használni merjék a jogsijukat, amikor végre lehetőségük volt rá). Én ezért nem is akartam "gyerekként" letenni, mert a szüleim érvelését teljesen racionálisnak találtam. Úgy időzítettem a jogosítvány megszerzését, amikor már fenn tudtam tartani egy autót, és az életvitelemhez hasznosnak is találtam.

2015. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%
Igen, kifizettem. (Pontozzatok le nyugodtan, hiszen itt mindenki azt hajtja, hogy dolgozzon meg érte, vagy ha gyerek, akkor azt hogy nem várja el a szüleitől).
2015. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
64%
Rám konkrétan rám erőszakolták, soha nem akartam vezetni. Meg is van a böjtje, nemsokára lejár a 30 óra és még mindig fogalmam sincs hogy kell parkolni. Ha meg is lesz valamilyen csoda folytán, soha nem fogok többet volán mögé ülni.
2015. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
92%

Nekem kifizették, pedig dolgozom, és mondtam, hogy majd magam állom. De anyum azt mondja, hogy

sajnos házat nem tud adni nekem, így azzal segít amivel tud. Egy jogsi árát még ki tudja fizetni. De a meglepetés akkor ért amikor megkaptam a jogsimat. Nevelőapám átíratta a land rovert a nevemre, és nekem adták a családi autót.

Anyumnak nincs jogsija, nevelő apám céges kocsival jár, ahogy mondják, legalább használom a kocsit..Ők ezzel segítenek, és én hálás is vagyok érte.

22/F

2015. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
11%

ha gyerek, akkor azt hogy nem várja el a szüleitől).


Hogy vártam voln el amikor a szuleim elvatak es anyám egyedul nevelt a 7eves húgommal!


Jobb lett volna ha földtől a plafonig ugrálok hogy márpedig kell a jogsi?!


Aki jogsira megérett az igen is legyen belátással hogy mit bir el a szülők tárcája vagy mit nem.



Mert az utolso mondatodat ram celoztad mivel én nen vártam el.

2015. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim kifizették nekem, tulajdonképpen az ő ötletük volt. 17 évesen kezdtem el a jogsit, azt mondták, hogy ha én is szeretném akkor inkàbb akkor kezdjem el, mint később egyetem, munka mellett amikor nem biztos, hogy annyi időm lesz eljárni az órákra, és pl 2 hónap alatt be is tudom fejezni. Mondjuk a szüleim úgy álltak/állnak, hogy megtehették, hogy kifizessék nekem, meg a testvéreimnek is.
2015. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!