Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te kifizetted a gyereknek a...

Te kifizetted a gyereknek a jogsit?

Figyelt kérdés
nagyon le akarta rakni?

2015. nov. 18. 17:07
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
1%
Nem irigy csak akit most felnőtt korába is pénzelnek a szülei megnèzem majd azokat hogy milesz ha már a szüleitek nem lesznek
2015. nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
91%
Pl. mi lehet, hogy fogunk tudni helyesen írni... Ellentétben veled.
2015. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
A jogsi kifizetése és a "felnőtt korában is pénzelik" között azért van néhány fokozat, de nem az irigykedők problémája, hogy miként boldogulnak később ezek az emberek.
2015. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
85%
En szulo vagyok, es termeszetessen tartom, hogy fizetem a jogsi arat, ez mar alp a mai vilagban, mint a megfelelo iskolai vegzetseg amit szinten tamogatok anyagilag.
2015. nov. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
61%

nálunk bátyámnak kifizették apámék, de bukta volt...

húgom 1x bukott, de végül letette, anyám besegített neki (azóta külön vannak a szülők)

én saját pénzből fogom letenni, mert 22 vagyok, jó állásom van, simán ki tudom fizetni, nem terhelem ezzel a szüleimet...


22F

2015. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Nekem is kifizették, és én is kifizettem a lányomét. :)
2015. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
13%

Én szüleim kifizették nekem. Én nagyon akartam jogsit, mert szerettem volna, és ma is szeretek vezetni. Nálunk volt családi autó, telekre rendszeresen jártunk, így miután megvolt a jogsim, apám mindig átengedte a volánt, így gyakorolni is tudtam.


Szüleim megtehették, hogy kifizetik, de nem követelőztem soha. Jártam diákmunkára is akkoriban, de apám azt mondta, hogy költsem magamra azt a pénzt. Hozzáteszem, otthon mindig segítettem, tehát nem csak éltem, mint marci hevesen. Már tizenévesen besegítettem a telken építkezésbe, kertbe, stb. Persze ez nem feltétel volt vagy elvárás, így tartottam normálisnak. Gondolom jól neveltek.


Ma már én használom a volt családi autót, apám vett magának használtan egy másikat. Tudom, hogy ezt sokan nem engedhetik meg maguknak, ezért nem is gondolom, hogy ez alap lenne. De van olyan volt osztálytársam is, aki 35milliós lakást és autót kapott az apjától, na tőle soha nem is volt elvárva semmi, megkapott mindent, kivéve a törődést. De nincs is olyan jó kapcsolata a szüleivel, mint nekem. Nem is értékeli igazán, és nem is érzi, hogy ez mekkora segítség, bár tudja, hogy ez nem általános Magyarországon.

2015. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
94%

Kinek segítsen az ember, ha nem a saját gyerekének??? Tényleg szúrja valaki szemét, ha vannak olyanok, akiknek nem okoz gondot egy jogsi vagy éppen nyelvvizsga finanszírozása a gyerekük számára?

Ha anyagilag nem lesz megterhelő, akkor mi is ki fogjuk fizetni a gyerekünknek, sok más dologgal együtt. Inkább igyekszem majd megkönnyíteni az életét, mintsem azt lássam, hogy a pl. a főiskolai tanulmányai mellett éjszakánként polcokat tölt fel egy áruházban és huszonévesen már megkeseredik.

2015. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
61%
A szüleim fizették. Az ő ötletük volt, és utólag nagyon hálás vagyok érte, hiába voltak nekem is problémáim a vezetéssel. Anyumék nagyon szegények voltak, minden ruhát, jogsit stb magának fizetett és ő most úgy van vele hogy szívesen támogatja a gyerekét ha már ő szülei nem ilyenek voltak (és ez elég sz%rul esett neki)
2015. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem fizeti,bár nem vártam el tőle,de ezt szerette volna adni karácsonyra.Nagyon régóta rágta ezzel a fülemet,nem akartam ekkora kiadásba vinni őt,de végül elfogadtam. Könnyebben találok remélem munkát is majd,ha meglesz és amint elkezdek dolgozni szépen visszatörlesztem neki. Nem engedné a lelkiismeretem,hogy egy ilyen dolgot ő álljon csak úgy. Hiába testvér,nem lenne köteles állni a dolgot. Hálás vagyok érte :)
2015. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!