Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te kifizetted a gyereknek a...

Te kifizetted a gyereknek a jogsit?

Figyelt kérdés
nagyon le akarta rakni?

2015. nov. 18. 17:07
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
97%
Kedves 29-es válaszoló. A magyarok anyagi jólétértől ne innen akarj statisztikát írni, ugyanis aki mélyszegény nemigen szokott internetezni és gyakorikérdésekre írogatni... Érkezett ide 30 válasz és te levontad a következtetést, hogy milyen jó világban élünk mi... Gratulálok.
2015. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy én ha gyerekem lesz, kifejezetten szorgalmazni fogom, hogy ezeket csinálja meg minél hamarabb, fiatalon.


Általános iskola:

Nyelvtudás szerintem már nyelvvizsga szintre hozható, anélkül hogy rámenne a gyerek szabadideje.


Középsuli:

17 évesen leteszi a jogsit, onnantól az is megvan, egy időre el lehet felejteni, jobb esetben elviszi "apuci kocsiját".


Egyetem, fősuli:

Diák körök, Diák konferenciák, Erasmus...ezeket ösztönözném. Na meg hogy minél hamarabb elvégezze.

Plusz egyetem utolsó éveiben szorgalmaznám hogy gyakorlatokra menjen, lehet hogy nem fizetnek neki, de jó esetben önéletrajzba már be tud írni 1-2 helyet, meg 1-2 év gyakorlatot is akár. Külföldi gyakorlatos diákokért egy jó szakmában ölni tudnának...


Lehet hogy ez sok pénzbe kerül, de legalább egy erős induló pozíciót kapna a gyerek az életben mire felnő. És ezek többet érnek, mint egy üres önéletrajz, amibe max azt írhatja hogy minden nyáron robotoltam a mekiben...szakmai állásnál az senkit nem fog érdekelni.

2015. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
71%

Nekem kifizették, máshogy nem tudtak rávenni, hogy letegyem, nagyon nem akartam. Még mindig azt mondom, hogy egyszerűbb lett volna elégetni azt a pénzt.....

21/L

2015. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
93%

nekem a nagyszüleim fizették ki 17 éves koromban.ők szerették volna nagyon,hogy lerakjam. a félretett pénz rá már meg volt évek óta nekik.

akkor nem voltam túl boldog,de utólag látom,hogy sokat segítettek ezzel. a barátom munka mellett,önerőből rakta le.kicsit nehezebb dolga volt , mint nekem akinek egész nyáron annyi dolga volt hogy elmenjen vezetni..

szóval akkor 17 évesen nem értékeltem annyira,csak púpnak tekintettem ezt a jogsi dolgot..de azóta már változott a felfogásom, és hálás vagyok hogy támogattak benne kérés nélkül.

2015. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
94%

Kifizették, de előtte le kellett tennem 2 nyelvből is a nyelvvizsgát.

Ha felnő a gyerekem és megtehetem, akkor természetesen én is ki fogom fizetni neki. Szerintem nem attól lesz jó szülő valaki, ha mindenáron munkára kényszeríti a gyerekét pl. 1 jogsi kifizetése céljából, hanem ha megtanítja neki, hogy becsülje meg, amit kap.

2015. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
81%

"de jó egyeseknek... pff. apuci pénzéből lehet élni kis tininek.."


Kifizették. Autót is kaptam. Gyűlölj :(

2015. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
76%

A felét a suli fizette ki a másik felét a szüleim, mert a gimiből küldtek minket az autóssuliba.

De nálunk ez soha nem volt kérdés, fontos szerepet játszott a családban az autó. Apám autógépészmérnők. De saját autót nem kaptam a jogsival együtt.

24l

2015. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
88%
Nekem fizették, de ők jobban akarták, mint én. Szerintem jó, ha tudja ezt finanszírozni a szülő, mert nagyon nagyon sokba kerül egy jogosítvány. Örülök, hogy ezzel nem kell majd később vesződnöm. (Elvileg ez volt az ajándék a 18. szülinapomra)
2015. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
81%
Mivel vidéken élünk, a családban volt autó, így alapvetőnek tartottam, hogy legyen jogosítványom. A gimis osztályunkban közel mindenki letette már 17 évesen, mindenkinek a szülei fizették, nekem is és a testvéremnek is később. Nem is nagyon ismerek olyat, akinek magának kellett fizetnie, a párom szülei sem dúskálnak a pénzben, mégis mindkét gyereküknek ki tudták fizetni, ennyivel is támogatva őket. Ezerszer több hasznát veszem a jogsimnak most, huszonévesen, hogy saját autóm van, mint a nyelvvizsgáimnak vagy a diplomámnak, mind felesleges volt a jogsihoz képest.
2015. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is kifizette "apuci".

Anyám még a továbbtanulásomat sem támogatta volna, amolyan "ha nekem nem segítettek, én minek tegyem" elven. Soha nem szeretnék ilyen szánalmas lenni és ha tudom, segíteni fogom mindenben a sajátomat.

A Kérdező pedig szimplán irigy...

2015. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!