Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem kéne változnom, vagy...

Nekem kéne változnom, vagy Anya gondolja rosszul? Mit tehetek?!

Figyelt kérdés

Anyukámék elváltak, 1 hónapja külön élnek. 18 éves vagyok, elfogadtam Anyukám döntését, de korlátozni akar. A válás elejétől mondom, hogy nem szeretnék választani köztük. Igazságosan próbálom csinálni, egyik héten Anyánál vagyok, másik héten Apánál. Mikor Apánál vagyok délután akkoris itt vagyok Anyánál 5-6-ig, utánna megyek Apulámhoz. Anya azt mondta nekem vasárnap ordibálva, hogy ő ezt igazságtalannak érzi, mert ő többet törődött velem kiskoromba, ő tanult velem, Apa mindig dolgozott,ivott. Próbálja rossz színben feltüntetni előttem Apát és ezt megmondtam neki. Mikor ez a veszekedés végetért több òráig zokogtam. Apukám mellettem áll, próbál segíteni nekem, hogy ne menjek tönkre lelkileg. Ma elmondtam Anyának ezeket, de nem látja be, hogy mennyire megbántott. Mikor mondtam neki, hogy mennyire sírtam azt mondta ez szánalmas. Én látom rosszul a dolgokat, vagy Anyukám?


Van egy testvérem, 13 éves. Ő 2 napot lehet Apával egy héten, amitől mind a ketten szenvednek. Ezt várja el tőlem is, de nekem ugyanolyan szükségem van az Apukámra, mint Anyukámra.


SEGÍTSETEK!



2015. nov. 19. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem te teljesen igazságosan csinálod, sőt amikor apás hét van akkor nem mennék anyához, kegyetlen de úgymond ez van. Nem tudom mit tudnál csinálni sajnos. Szerintem ha szereted apudat is akkor próbáld meg tartani ezt.

Amúgy nincsen nagyi pl aki tudna hatni rá, hogy ez nem így megy, hogy ki tanult veled gyerekkorodban ?

2015. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ebben az a legszomorúbb, hogy te 18 éves fejjel felnőttebben kezeled ezt a helyzetet, mint anyukád. Érzelmileg próbál zsarolni titeket. Nem tudom ki kezdeményezte a válást, de anyukád viselkedéséből adódóan gondolom apukátok. Valószínűleg nehezen tudja feldolgozni a kialakult helyzetet. Fél, hoyg teljesen egyedül marad.
2015. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

apád alkoholista és szerinted minden anyád hibája

nölj fel

anyádnak van igaza szánalmas vagy

2015. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

A legrosszabb, amit ilyen helyzetben egy szülő tehet, az, ha megpróbálja a másik szülőt (akit a gyerek ugyanannyira szeret) rossz színben feltüntetni, netán eltiltani tőle a gyereket.

Szerintem anyukád fél attól, hogy apukáddal jobb lesz a kapcsolatod, mint vele és ezért zsarol. Viszont ezzel csak rosszat tesz mindenkinek.

Ha téged nem hallgat meg, talán apukádnak kellene beszélnie vele, vagy valaki másnak, aki közeli rokon.

2015. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Anya akart válni, 10 éve kijelentette, hogyha lesz pénze válás lesz. Nagymamámék véleményét nem tudom, de szerintem Anyát támogatnák, mint minden másba. A hétbégén találkozok velük, de Anya makacsságát senki nem tudja megváltoztatni.

Kedves 3. válaszoló! Apa alkoholizmusának oka Anya, és a viselkedése. Nem gondolom, hogy mindenről Anya tehet, de köszönöm a véleményed. Az pedig nőjj fel. :)

2015. nov. 19. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy apukád alkoholista, NEM! anyukád hibája. Számtalan embert érik nehézségek az életben, vagy választ olyan párt, akivel nem illenek össze, akivel nem sikerül a kapcsolat, mégsem lesz alkoholista.


Viszont anyukád egyáltalán nem kezeli jól a helyzetet. Bármennyire is feszült, ezt nem szabadna ilyen módon rád és a tesódra vetítenie.

Apukád a hibái ellenére is az apukád, a leírásodból úgy tűnik, jól bánik veletek, szeret titeket.


Szerintem jól csinálod, hogy úgy osztod be az időd, hogy mindkettőjüknél lehess.

Anyukádnak nem lenne szabad ezért titeket bántania, ezzel hibát követett el.

Remélhetőleg ezt belátja, ha kicsit lenyugszik.

2015. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én valahogy azt érzem, hogy miatta. Mióta nem laknak együtt sokkal kevesebbet iszik.


Anya nem szokta belátni, ha hibázik. Sok kis dologban sem, attól félek most se fogja. Nagyon sajnálom, mert nehéz helyzetben van, de én is. Lehetlen megoldani ezt?

2015. nov. 19. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most kevesebbet iszik, de a következő problémánál, vagy problémásabb életszakaszban megint az alkoholhoz fog nyúlni, ne hitegesd magad!


Ha anyukád nem látja be a hibáit, sajnos az ellen nem tudsz tenni, esetleg ahogy már más is tanácsolta, beszélhetnél valamelyik másik családtaggal, hátha tud hatni rá, ha neked nem sikerül.

Azt kellene vele megértetned valahogy, hogy szereted apukádat is, meg őt is, ez nem verseny, te mindkettőjükkel szeretnél elég időt tölteni.

2015. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném hitegetni magam, bízok Apukámban, hogy tudja ezt tartani. :)


Beszélni fogok a nagyszüleimmel, ha ők nem tudnak segíteni, akkor én mondom majd Anyának időről időre, ha nem tudja ezt elfogadni akkorsem választok köztük. Mindkettőjüket ugyanannyira szeretem, akármennyire különbözőek.

2015. nov. 19. 22:54
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

az nem hiba ha valaki elhagy egy alkoholistát

a nagyszüleidnek meg mégis mi köze az egészhez

2015. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!