Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhagyott gyereket 17 év után...

Elhagyott gyereket 17 év után kezdte el zaklatni az az ember aki magát az apjának nevez. Annyi köze van csak hozzá hogy megcsinálta! A facebookon zaklat engem is és a lányomat is. Ilyenkor mi a teendő? Feljelenthetem? Tehetek bármi intézkedést?

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 09:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
55%
17 év után te ennyire biztos vagy benne , hogy mit akar...komoly. Ha a lányod majd akar vele talákozni ha elmúlt 18 és nem szólhatsz bele mit csinálsz? Kinyiratod?
2015. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen csaló, tényleg gyanús h pont érettségi előtt jut eszébe keresni a gyereket, amikor utána ha tovább is tanul vszeg lesz diákmunkája meg ösztöndíja amiből le lehet húzni....

Lányodnak őszintén meséld el, miért szakadt meg a kapcsolat, hogy hogyan mondott le szó nélkül az apai jogairól, mutasd is meg neki a bírósági papírokat. 17 éves, ha van egy kis agya meg fogja érteni.

Persze érzelmileg nem lesz neki könnyű, de jobb most szembesíteni mindennel mint később játszmákat játszani.

2015. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
12:17-es Kicsit bunkón nyomod ..nem? Mit akarna szerinted, ha nem ezt? Vagy esetleg a 17 éven keresztül nem fizetett gyerektartást kifizetni nekem, mint a gyermekemnek karácsonyi ajándék? Jha, talán felébredtek benne az apai ösztönök? Vagy? Nem véletlenül írtam hogy BŰNÖZŐ ! Kőrözés alatt állt.Ezért kértem segítséget itt, hogy tisztán lássak.
2015. nov. 20. 13:18
 24/45 A kérdező kommentje:
Nem bunkón .. lekezelően.
2015. nov. 20. 13:21
 25/45 A kérdező kommentje:

Annyi fejlemény van még hogy hívogat telefonon.. Nem tudom honnan tudja a számom. A kislányom oldaláról leszedett képeket, és azt linkelgeti nekem... Esküszöm,,,,

félek mi lesz ebből.

2015. nov. 20. 15:54
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogyan sikerült elérni, hogy megszüntessék neki? Mi miatt?
2015. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a linkelt írás szerint az apa nem az apaságról mondott le, csak a FELÜGYELETI JOGÁRÓL... és ez nagy kettő... utóbbi teljesen tipikus akkor is, ha mondjuk az egyik szülő más országban él, és azt akarja, hogy a gyereket nevelő szülő egyedül is eljárhasson a gyerek ügyeiben. Ez az apaság kérdését baromira nem érinti... és tudom, most nem leszek népszerű, de a valós helyzet az, hogy ő jelenthet fel kapcsolattartás akadályozásáért... evvan.

Te annyit tehetsz, hogy utólag követelsz tartásdíjat tőle - max fél évre visszamenőleg, és a jövőre nézve. Ennyi.

2015. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
...ja, és a szkennelt nyomtatványon rajta hagytad a személyi adatait... szerintem jobb - neked - ha kicseréled a képet egy olyanra, ahol az is ki van feketítve, nem csak a gyerek adatai... mert ha véletlenül tudomást szerez róla, még ez ügyben is beperelhet némi kártérítésért...
2015. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy írták, a szülői felügyeleti jog megszüntetése és a gyerekről való lemondás nem egy és ugyanaz.

Nem tehetsz maximum annyit, hogy tiltod facen és telefonszámot változtatsz, amit eleve titkosítasz.


De nekem már eleve nem szimpatikus, a kijelentésed, hogy TE nem akarod a lányodnak engedni, hogy kapcsolatban legyenek. Ezek szerint a lányod kíváncsi a másik fél verziójára is? Ha a fejed tetejére állsz egy 17 évesnek már nem lehet megtiltani, hogy beszéljen az apjával, és meghallgassa, hogy mit akar.


És most lehet nyugodtan lepontozni............

2015. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
78%

Hát pedig kérem, a szülői felügyeleti jog megszüntetése a kapcsolattartás jogának megszűnését is magában foglalja, íme:

"4:191.§(3) Aki szülői felügyeletet megszüntető jogerős ítélet hatálya alatt áll, nem fogadhat örökbe, nem viselhet gyámságot, gyermek nála nem helyezhető el és - a bíróság vagy a gyámhatóság eltérő rendelkezésének hiányában - nincs joga arra, hogy gyermekével kapcsolatot tartson."

2015. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!