Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dohányzó "gyereknél" (középisk...

Dohányzó "gyereknél" (középiskolás) ez milyen bánásmód?

Figyelt kérdés

Középiskolás, 16 éves. Szülők rájöttek, hogy cigizik, azóta nem teheti a kabátját a többiekéhez, mert büdös, és a szennyesét is külön kell tárolnia, külön van mosva. Törölköző ugyanígy. Mintha leprás lenne.


(Szándékosan nem írnám le, én ki vagyok a történetben.)


2015. nov. 25. 16:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy a bagószagú ruhából nem tűnik el egyetlen mosástól a szag, tökmindegy, milyen mosószerrel és milyen programon mosod. Többször is ki kell mosni. Tapasztalat. Ellenben a vele együtt mosott ruhák is átveszik a bagószagot. Ez is tapasztalat.

Soha még a kezemben se volt cigi, viszont összesen majdnem 10 évet húztam le kollégiumban (középiskola+egyetem), ahol rajtam kívül szinte mindenki cigizett. Hát ne tudjátok meg. Egyfelől ha hazautaztam, nem győztem mosni, másrészt meg sajnos mindez maradandó elváltozásokat okozott nálam, amiből már soha nem fogok meggyógyulni.

Szóval én a cigiszagért ölök. Nekem nincs az, hogy "csak odakint gyújtok rá", "csak alkalmanként"stb. SEMENNYIT NEM tolerálok belőle.

2015. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Apum anyum nem cigizik alapból a kabátomat külön rakom , de életembe nem mondták , hogy a ruhámnak vagy nekem cigi szagom van , olyan is mondta aki ismerösöm csak , hogy nincs cigi szaga a cuccaimnak , nem a lakásba kell szívni hanem kint és nem lesz szagod . néha max a pulcsim ujjainak a végének van egy kis szaga.Nem tudom , hogy hány doboz cigit szív el akinek erős cigi szaga van , meg milyen dohány szaga van .. Akkor szokott csak cigi szagom lenni ha olyan helyre megyek akinél lehet bent a szobába cigizni és 5- 6 ember rágyújt egyszerre. 5 éve cigizek és aki nem ismerne nem mondaná meg h cigizek mert nincs büdös szagom...
2015. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"mert nincs büdös szagom"


Szerinted!

Aki viszont nem dohányzik, az már messziről megérzi.

Személy szerint azt is megérzem, ha egy dohányzó ember volt előttem egy szobában úgy, hogy ott nem is dohányzott.

2015. dec. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy a bagószagú ruhából nem tűnik el egyetlen mosástól a szag, tökmindegy, milyen mosószerrel és milyen programon mosod. Többször is ki kell mosni. Tapasztalat. Ellenben a vele együtt mosott ruhák is átveszik a bagószagot. Ez is tapasztalat."


Nekem a szüleim dohányoztak egész gyerekkoromban (most is, csak már nem otthon lakom, így nem együtt van mosva a cuccunk), de nem vettem észre, hogy mosáskor átmenne. Lehet, az a különbség, hogy ők mindig a szabad levegőre mentek. Ha valaki zárt helyiségben aszalja magát a füstben, arról mindent elhiszek.

2016. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ne tedd idézőjelbe a gyerek szót, mert 16 évesen még nem felnőtt.


Valahol igazuk van a szülőkek, miért szagolják a bagószagú gönceidet?

2016. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kérdező nem erre számított, hogy november óta ide se bagózik :D
2016. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Egesz gyerekkoromban dohanyoztak a szüleim, zart helysegben is, igy minden bagoszagu volt. Amikor közepiskolas lettem, a kollegiumban a tarsaim ereztek a ruhaimon, es gyakran megjegyeztek, amikor hetvege utan visszamentünk a kollegiumba! (Engem persze nem zavart, mivel ebben nöttem fel, megszoktam, termeszetes volt es semmi különbseget nem ereztem.) Megis, nemdohanyoskent allandoan a dohanyzok között voltam, valahogy jo erzest okozott, es rajöttem, hianyzott is (sajnos) a cigiszag... azaz mar ettöl függöseg alakult ki! Kesöbb jopar evig dohanyoztam, majd abbahagytam, es meg ekkor sem zavart, mivel meg velük laktam ugyanabban a környezetben. Amikor külön költöztem, ereztem csak meg a különbseget! Amikor onnan hazajartam, hiaba volt szellöztetve, a lakas szaga... függönyök... minden even kellett (volna) festetni...stb. En a függönyeimet regebben 2-3 evente mostam, most a rojtfüggönyöket kb 6 eve nem, es nem latszik rajta az idö - oriasi különbseg dohanyos lakassal szemben!

A szabadsag, egeszseg szaga - mennyivel jobb! :) Nemdohanyzokent vendeglatoztam külföldön - minden ejjel, megha ejjel 3-ra ertem is haza, tusolas+hajmosas, iszonyat szagot ereztem!!! Az ott hasznalt ruhaimat egyaltalan nem hordtam mashova, es meg most, 10 ev eltelte utan is talan erezni vmi szagot belölük (azota sem volt rajtam, a pinceben vannak). Sokat a Caritasnak adtam, es emlekszem a szagara, amikor valogattam öket, tenyleg nem tulzas, h az a szag nem megy ki belöle mosaskor! Csak azert nem mostam külön öket, mert ez eszembe sem jutott... de nem rossz ötlet. Viszont ez attol is függ sztem, milyen cigarettat es mennyit sziv, napi fel doboz kevesbe büdös cigaretta alatt en nem hiszem, h külön munkat csinalnek magamnak, tovabba vizfogyasztas szempontjabol sem mindegy.

2016. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!