Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez szüleim...

Normális dolog ez szüleim részéről, hogy egyedül fognak hagyni hónapokra?

Figyelt kérdés
Rendeltek egy vadi új lakókocsit és jövő tavasszal elakarnak indulni vele bejárni Franciaországot meg Olaszországot. Úgy tervezik, hogy majd csak szeptember, október körül jönnek haza. Én meg addig tök egyedül maradnék itthon. Hagynak nekem itthon pénzt és addig mindenről magamnak kell gondoskodni, meg mindent magamnak kell megoldani! Azt mondják elég nagy vagyok már és legalább beleszokok az önállóságba és megtanulom beosztani a pénzt. Én eléggé megvagyok ettől ijedve. Nem túl radikális ez? Eddig max 1-2 hetet voltam egyedül.
2015. dec. 2. 17:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
13%
Elvileg nem hagyhatnának egyedül, mert nem vagy nagykorú, de egyébként én is azt gondolom, hogy egy 17 éves már simán el tudja magát látni, annyiban a szülőtől is függ, hogy mire tanította meg a gyereket. Mindenesetre kezdj el tanulni főzni, egyáltalán nem bonyolult dolog, én egyszer sem rontottam el semmit, igaz mindent receptből főzök, egyértelműen le van írva mit kell csinálni. A számlákat, stb. gondolom megmutatják neked, hogy mit kell befizetni, vagy átutalással megy az egész, akkor a rezsire sincs gond. Örülj a szabadságnak, áthívhatod a barátaidat, bulizhatsz, én biztosan nagyon örültem volna ennyi idősen egy ilyen ajánlatnak.
2015. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
80%

'Azt mondják elég nagy vagyok már és legalább beleszokok az önállóságba és megtanulom beosztani a pénzt.' - Igazuk van. Elhiszem, hogy ijeszto, de jo lecke lesz az eletre. A szuleidnek is kijar az, hogy megvalositsak az almaikat, nem?


Probald a jo oldalat nezni a dolognak, megtanulod az onallosagot, megtanulsz merlegelni, donteseket hozni.


Mielott elutaznak, kerd meg oket, hogy minden olyat, amit eddig ok inteztek (szamlak intezese, stb) mutassanak meg neked, minden dokumentumot, amire esetleg szukseged lehet, hagyjanak x bizonyos helyen. Telefonon ugyis elered oket, ha olyan van, vagy baratoktol is lehet segitseget kerni.


Fozni meg nem nagy feladat, amennyi reszletes recept van a neten :)


Fel a fejjel, nem lesz ez olyan rossz.

2015. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
82%

Bele ne szakadj, hogy ellátsz egy egyszemélyes háztartást...Pláne ha van pénz, rengeteg helyen ehetsz menüt, vagy rendelsz komplett ebédet-vacsorát, a vegántól a paleóig mindenfélét kivisznek, még gondolkodnod se kell, mit egyél, egész hétre megrendelheted.

Ha baj van, hívod a 112-t és kész. Gondolom, vannak rokonok, vagy családi barátok, akikhez fordulhatsz, jövő tavaszig pedig lesz időd feldolgozni a traumát, hogy felnőttként kezelnek, és megtanulni pl. a mosógépet beindítani.

Fel a fejjel, ha hazaérnek a szülők, úgyis az lesz a bajod, miért nem maradtak még egy fél évet.:-)

2015. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de en negyedikes gimis voltam a te korodban es akkoriban abszolut nem akadtam volna fenn egy kis szwbadsagon. Gondolom rokonok azert vannak a varosban, akiket felhivatsz ha baj van. Sot akar a szuleidet is. A mai vilagban ez mar nem problema, akarki elerheto, a mosogep kimos, kajabol meg par egyszerut meg tudsz csibalni v be is fizethetsz menure mar kb a legkisebb faluban is megoldhato. Magany ellen meg ott vannak a baratok, osztalytarsak
2015. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
53%

14. Egy srofra jar az agyunk :-)

15.

2015. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
12%
Nem nem normális. Anya vagyok, van egy 18 éves lányom. El sem tudom képzelni, hogy ilyet tegyek! Egy hétre sem, nemhogy fél évre! Úgy szervezném, hogy a nyári szünetre essen és eljönnél velünk, annyira hosszú időt szerveznék, amennyi mindenkinek belefér. Amíg a gyerekemnek szüksége van rám (bármilyen módon) addig ilyenről szó nem lehetne az én részemről.
2015. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

De mindent egyszerre kell megtanulnom.

Nem tudok egy csomó dolgot az önellátásról. Amiket szerintem az emberek folyamatosan tanulnak meg nem így hirtelen bele a közepébe.

Attól félek sok olyan dolog lesz amit nehezen tudok megoldani meg sok mindent elfogok rontani.

2015. dec. 2. 18:26
 18/47 anonim ***** válasza:
73%

Mindennek utana lehet nezni, utana lehet kerdezni. Van par honapod felkeszulni.. Fogd fel kihivasnak ;)


Annyira sok mindent nem lehet elrontani, es a szuleid amugy is otthon tudnak lenni par ora alatt, ha nagy a baj.


:)

2015. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
42%
Hát, annak idején régen volt) a szüleink elmentek két hétre valahová az NDK-ba és minket az öcsémmel otthon hagytak. Az öcsém talán kb. ennyi idős lehetett, én meg 2,5-lel több. Nagyon jól elvoltunk, én csak annyira emlékszem, hogy egyszer palacsintát sütöttem a rám eső pénzből (kicsit vastag lett és olajos), az öcsém meg éhes volt (mert ő szokása szerint valami másra kötötte a napi kajapénzét) én meg pénzért eladtam neki a palacsintából.
2015. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
63%

Ne aggódj jól megleszel. Az első 1 hónap biztos nehezebb lesz, de gyorsan beleszoksz majd.

Mi is sokat utazunk ilyen kis mobil "garzonokkal", úgyhogy megértem szüleid:)

Milyen kocsit vettek ha szabad érdeklődnöm?

2015. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!