Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez szüleim...

Normális dolog ez szüleim részéről, hogy egyedül fognak hagyni hónapokra?

Figyelt kérdés
Rendeltek egy vadi új lakókocsit és jövő tavasszal elakarnak indulni vele bejárni Franciaországot meg Olaszországot. Úgy tervezik, hogy majd csak szeptember, október körül jönnek haza. Én meg addig tök egyedül maradnék itthon. Hagynak nekem itthon pénzt és addig mindenről magamnak kell gondoskodni, meg mindent magamnak kell megoldani! Azt mondják elég nagy vagyok már és legalább beleszokok az önállóságba és megtanulom beosztani a pénzt. Én eléggé megvagyok ettől ijedve. Nem túl radikális ez? Eddig max 1-2 hetet voltam egyedül.
2015. dec. 2. 17:26
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Mindenki így nyomja, hogy eltűnik vele hónapokra?:)


Dethleffs Esprit T 7150-2 DBT lesz nekik.

Nektek milyen van?

2015. dec. 2. 18:37
 22/47 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem is mindenki, de sokan. Mi általában évente 1 hónapra megyünk el.

Nekünk egy régebbi Bürstner van, de nagyon tetszenek a Dethleffsek. Elfogadnám én is:))

2015. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
82%
Tavaszig van időd megtanulni ellátni magad, úgyis itt az ideje. Nincs ebben semmi rossz.
2015. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
71%
Már miért ne lenne jó ötlet? :) Egyetértek a szüleiddel, önállósodni nem árt. Ha meg nem érted pl., hogy miért nem mos a mosógép, akkor felhívhatod őket, majd elmagyarázzák.
2015. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
63%

18 évesen elmentem egyetemre 250 km-re otthonról, a kis szülővárosomból Budapestre. Kétszer jártam ott korábban, felnőtt kísérettel, egy egy napot (osztálykirándulás, nyelvvizsga.) Elvittek cuccostul a koliba, lepakoltak, és csá...Legendásan rosszul tájékozódom, úgyhogy első héten mindenhonnan elkéstem (szanaszét vannak a tanszékek a városban), aztán belerázódtam, mindenbe. Te is fel fogod találni magad, egyszerűen azért, mert nincs más opció:-)

Egyébként szerintem szuper, amit a szüleid csinálnak, lehet, hogy 3 év múlva lekoppintom az ötletet. Az meg elnézést, de marhaság, hogy "nem megyek sehová az egyébként már nagykorú gyerekem mellől", olyan sose lesz, hogy valamiért, időről-időre, ne lenne "szükség" a szülőre (mármint ha jó a kapcsolat.) Legalábbis az ilyen szülő sose fogja úgy érezni, hogy most már "magára hagyhatja" a kicsinyét.:-)

2015. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
64%

Mi az hogy hirtelen? Ha azt mondták volna, hogy holnap indulnak a világ végére, még megérteném a rinyát. De egyrészt van még fél éved "mindent megtanulni", másrészt ha történne valami kevesebb, mint egy nap alatt itthon vannak. Meg gondolom telefont visznek magukkal...

Egyébként a feneked már ki tudod egyedül törölni, vagy még anyuci kell hozzá? Ne vicceljünk már...

2015. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
46%

Tavaszig sok mindent van időd megtanulni :)

Kérd meg anyukád/apukád, mutassa meg, hogy működik a mosógép, egy-két ételt tanítsanak meg elkészíteni, meg aminek még te szükségét érzed.

2015. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell félni, jobb lesz, mint gondolnád.

Nekem az egyetlen probléma a társaság hiánya lenne, lehet szereznék valami kisállatot-hörcsög, tengerimalac- persze csak ha nincs semmi és lenne időd és kedved vele foglalkozni, hogy ne legyél teljesen egyedül.

A hétévégére át lehet hívni a nagyszülőket, barátokat, ha kedved van hozzá.

Be kell osztanod a pénzt, amit kapsz, félretenni a befizetnivalókat, kajára- számold ki, mennyi jut rá hetente és úgy gazdálkodni, valamennyit a kozmetikumokra- ezt havi lebontásban érdemes, szórakozásra vagy ruhákra, vagy amit akarsz és nem létfontosságú és az extra kiadásokra- például suliba, hogy ne kelljen állandóan plusszba kérni.

A helyedben megtanulnék, amennyiben nem tudsz rántottát, tükörtojást sütni, kétféle köretet és 3-4 főételt elkészíteni, onnantól kezdve a többi gyerekjáték.

Amit neked fog kelleni az a takarítás- a szülők szobáját esetleg lezárhatod, hogy ott ritkábban kelljen, mosás-szerintem heti egy, nagyon max kettő ha kijön. Mosogatni gondolom tudsz, ha van, akkor a mosogatógép bekapcsolása sem gond. Oldjátok meg, hogy tudjatok majd videohívást lebonyolítani. Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de minden menni fog.

2015. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
44%
Akinek telik 65-70 ezer eurós lakókocsira, az nem hiszem hogy a gyerekét úgy hagyná otthon, hogy nem lenn mit ennie...meg ne tudna gondoskodni magáról. Szerintem is ez a kérdés arra megy ki, hogy a kérdező csaj elújságolja milyen "szegénységben" élnek.
2015. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
73%

Ezek szerint rád fér, hogy kicsit egyedül hagyjanak.

ne aggódj jó lesz, ha baj van felhívod őket, ha nincs belejösz

ui: ennyi idősen örültem volna ha enyém az egész lakás hónapokra

2015. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!