Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek ennyit a...

Ti megengednétek ennyit a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Alapozó, szempillaspirál, műköröm, szőke ombre haj, műköröm.

Gyanta egész testen, intim helyeken is.

A lány 14/L.


2015. dec. 3. 13:22
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
22%

#33: Én meg huszonévesen se igen szőrtelenítettem, intim tájékon semmiképp (tiniként pedig azt se tudtam, létezik olyan, hogy intim szőrtelenítés :D szóval ma már ciki a szőr a suliban? érdekes), de attól még semmi bajom vele, ha a gyerek akar. Azt is tudom ma már, hogy van, akit zavar a szőr, de a gyantát világéletemben kegyetlen dolognak tartottam, az fáj. Szóval a gyantáról elbeszélgetnék a saját gyermekemmel, hogy miért fontos.


Én hoztam fel a tanulást anno, így nekem illik reagálni arra, hogy a kettő nem függ össze. Persze, hogy nincs valami erős korreláció (egy gyenge azért akad), nem azért írtam, de van egy csoport, aki elmegy a külsőségek felé s a teljes képhez, a gyermek megértéséhez s a döntéshez nálam ez is hozzátartozik. Egészen más, ha festi magát és nem érdekli semmi más, vagy ha festi magát, de normális. Tudom, hogy mindenféle verzió elképzelhető, nem vagyok szűklátókörű, bocs, hogy félreérthető voltam.

2015. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
23%

Gyanta - igen

Műköröm, festett haj - nem

Enyhe smink - alkalmakra igen, hétköznapra vagy iskolába nem.

2015. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
A 42-es válaszolóval értek egyet,annyi különbséggel,hogy nyáron kimosható hajszínezővel engedném a haját beszínezni.
2015. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
48%
Valahol igaza van mindkét oldalnak, de az hogy féltékeny lenne egy 14 éves kislányra? :D Azért álljon már meg a menet, biztos vagyok benne, hogy semmi ilyesmi nincs a háttérben. Az egyik szintén 14 éves hozzászóló kislánynak üzenem, hogy még messze vagytok a nőtől ebben a korban. Egy felnőtt nő nem fog féltékenykedni, egy kikent gyerekre. Én is látok sok ilyen kislányt az utcán, őszintén szólva még sosem éreztem féltékenységet, maximum szimpla meglepettséget, hogy anyuka-apuka miért nem csapott egyet oda. Szóval, édeseim, azért vegyetek vissza az arcotokból :D 24/N
2015. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
60%
Dehogynem fog...ez tapasztalat...nem is magára a kinézetre( bár az már 14 évesen látszik ha jobban fog kinézni..) hanem inkább a megosztott figyelemre illetve szeretetre az apa részéről...így éli ki a lány iránti rosszérzéseket...egyrészt az itt hozzászóló lekicsinylő véleményektől a lány felé másrészt meg a parancsolgatásiból számára...
2015. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Saját lányomnak hajfestést, műkörmöt nem engedném, amíg csak lehet.

Szolid (!) sminket, gyantát igen.


Másrészt, a párod lányának nem kéne mondanod, hogy mossa le a sminkjét. Ez a szüleinek a dolga, hogy mit engednek meg neki és mit nem. Maximum a véleményedet elmondhatod neki, hogy neked személy szerint nem tetszik, hogy sminkel stb., de rá nem szólhatsz, és felesleges is. Csak elmérgesedik a viszony köztetek.

2015. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
22%

36-os szimplán csak ugyanazt hiszi, mint a kérdésben szereplő lány, hogy ők már nők. Pedig kislányok.

Amúgy, ki fizeti ezt mindet? Mert én 40 évesen nem fordítok ennyi energiát szépítkezésre, s amúgy az ilyenek a tanulással kevésbé szoktak foglalkozni.

2015. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
Én a műkörömről és a hajfestékről próbálnám lebeszélni.Ok: hajfesték tartalmaz rákkeltő anyagokat és roncsolja a hajat.Ha viszont nem megy akkor nem megy ő teste ő dolga. Gyanta az olyan hogy hülyeség lenne tiltani oka is lehet rá és ugye ha megtiltanák akkor leborotválná.Smink esetében attól függ mit akar elfedni. Pattanásoknál,mitesszereknél teljesen megértem de nem tesz nekik túl sok jót. Alapozó meg szempillaspirál ebben a korosztályban semminek számít. Esetleg mondanám hogy nem túl jó ötlet folyton alapozni mert öregíti a bőrt és a pórusokat betömíti lehet mérsékelni kéne kicsit a smink mennyiségét szerintem de csak javaslatot tennék nem beleszólnék a dologba.Különben elhiheted nekem hogy ki fogja nőni most ezek a dolgok újdonságok menőnek és nőnek érzi magát tőle de fog lustulni évek múlva nefélj.Én 14 évesen ló.sz.a.r.t nem használtam.Nem is izgatott a dolog ki is közösítettek miatta. Most 21 évesen jöttem bele az alapokba.
2015. dec. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim válasza:
100%

Mint apa (lány,12 éves) és mint bőrgyógyász szakorvos is válaszolok.


Nem!


Ebben a korban a kozmetikai szerek többet ártanak,mint ami "hasznuk". Sok aknés arcbőrű,tizenéves lány páciensem van és nem fogják fel,hogy egyszerűen saját magukkal szúrnak ki. A hajkezelések a másik halálom,főleg amikor a lányka nem érti meg,hogy nem tudom visszavarázsolni a haját,mert ez biza kopaszodás,mert elhaltak a hajhagymák a sok vegyi anyagtól.

2015. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
10%
Nem 47es...csak szimplán már most igényesebb mint te.
2015. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!