Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kölcsönadnátok anyukátoknak...

Ti kölcsönadnátok anyukátoknak könyveket, ha nem vigyáz rájuk?

Figyelt kérdés

Még általánosban a kedvenc könyvtárosnőmtől kaptam 3 könyvet kölcsön (a saját gyűjteményéből) a kedvenc írónőmtől, mert nem tudtam beiratkozni egyetlen könyvtárba se (anyám sose volt hajlandó elkísérni aláírni és fizetni ilyenért).

Szóval, kölcsönkaptam, anyám elkérte tőlem, miután kiolvastam... Úgy kaptam vissza az új állapotú könyveket, hogy több lap kiesett belőle, a borítóján hajtások és egyiken ott volt a kávésbögre karimája is + a fürdővízbe az egyiket beleejtette (így hullámos lett az egész). Többek közt kiderült, hogy ő a 400 oldalas regényeket is félbehajtja, mert "úgy kényelmes".

Legközelebb kórházban volt szülni, akkor már könyvtári könyveket vittem neki (barátnőm kölcsönözte ki a közösen kiválasztottakat). Ott is megjelent a lapok kiesése, egyiket leöntötte teával és saláta lett az egész, pedig csak 5 napig volt nála :( Még 4-5 ilyen alkalom volt.

A mostani vita több, mint 1 éve tart: lettek saját könyveim, amiket nem vagyok hajlandó odaadni neki kölcsön. Hiába esküdözik (mint korábban), hogy vigyáz rá, nem hajtja be a sarkát, nem fognak kiesni a lapok stb. én akkor se szeretném odaadni. Egyszer vissza kellett lopnom a táskájából, mert "véletlenül beletette".

Az egész családom szerint ez már beteges és önző részemről.

A kérdésem: ti adnátok neki egy újabb esélyt vagy kitartanátok amellett, hogy nem, mert már többször tönkretette a könyveket? Illetve tényleg túlzás ennyire rákoncentrálni egy tárgyra?



2015. dec. 19. 12:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#19.

"már engem is provokált" - Mármint én?

Én senkit sem provokálok, csak szóvá teszem, ha szerintem valami nem kerek egy történetben. Ha provokálnék, akkor elrejteném a nickem.

2015. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem.

Mivel néhányszor már csúnyán megégettem magam önző, szemét, trehány emberek miatt (nem adta vissza, azt hazudta, hogy az övé, nem is az enyém, símán lenyúlta, tönkrette stb.), ezért nálam az lett az elv, hogy kölcsönt soha, senkinek, semmilyen formában.


"A kérdésem: ti adnátok neki egy újabb esélyt vagy kitartanátok amellett, hogy nem, mert már többször tönkretette a könyveket? "


Nem. Ez már nem csak arról szól, hogy tönkreteszi a kölcsönbe kapott dolgokat, hanem sokkal mélyebb anya-gyerek harcról. Nem vetted észre?


"Illetve tényleg túlzás ennyire rákoncentrálni egy tárgyra?"


Tudud, vannak olyan emberek, akik számára a tárgyak - egyes tárgyak - többet jelentenek, mint egy trehány és önző anyuka. Mert anyuka lehet, hogy holnap meghal, de a tárgy még ezer évig is fenn maradhat, ha vigyáznak rá.

Kinek mi a fontos.

2015. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe, hogy hiába kéri el a könyv árát, ha egyszer az adott könyv 1. beszerezhetetlen, még antikváriumból is 2. valami miatt lelkileg fontos a kérdezőnek, mondjuk egy szeretett személytől kapta, esetleg dedikálva stb.
2015. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Nem kell beiratkozni egy könyvtárba, hogy be tudj menni olvasni, csak kikölcsönzéshez kell. "

A legtöbb könyvtárban a beiratkozás jelenti azt, hogy használhatod az állományt, ez nyilvános könyvtárakban ingyenes kell hogy legyen, 1997. évi CXL törvény alapján:

56. § (1) A könyvtárhasználó jogosult bármely nyilvános könyvtár szolgáltatásainak igénybevételére.

(2) A könyvtárhasználót ingyenesen illetik meg a következő alapszolgáltatások:

a) a könyvtárlátogatás,

b) a könyvtár által kijelölt gyűjteményrészek helybenhasználata

A könyvtár természetesen dönthet úgy, hogy nem engedi a használókat csak úgy beesni az utcáról, és regisztrációhoz köti a használatot. A plusz szolgáltatásokért (kölcsönzés, internet, stb) annyi pénzt kér, amennyit jólesik.


A kérdésre válaszolva: eszem ágában nem lenne anyám kezébe könyvet adni a leírtak után. Vegyen sajátot, tegye tönkre azt.

2015. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Egyébként édesanyád ugyanúgy beiratkozhat könyvtárba, kiveheti ő, aztán magyarázkodhat ő.
2015. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem adnám oda. Nekem sem lehettek sokáig könyveim, mert a szüleim nem vettek, zsebpénzt meg nem kaptam, amiket meg magamnak szereztem meg, azok túl értékesek számomra ahhoz, hogy csak úgy mások kezébe adjam őket. Pláne olyanokéba, akik nem tudnak rá vigyázni. Itt nem számít, hogy ő az anyád. Ha Gábriel arkangyal lenne, akkor sem adnám neki oda, ellenben felajánlanám, hogy iratkozzon be a könyvtárba.
2015. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!