Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul döntöttem, hogy a 16...

Rosszul döntöttem, hogy a 16 éves lányomat karácsony első napján nem engedem el bulizni?

Figyelt kérdés

Kitalálta, hogy ő 25-én bulizni akar menni.Szokott havonta eljárni, de túlzásnak tartom, hogy karácsonykor is menni akar.

Így nemet mondtam. Ott a szilveszter akkor mehet házibuliba.

Mióta nemet mondtam megy a vergődés, hogy milyen szar szemét vagyok.

Rosszul döntöttem, hogy nem engedtem el?


2015. dec. 20. 12:36
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
86%

Te a lány vagy ugye?


"Nem is adok neki annyi pénzt, hogy le tudja inni magát, idegenektől meg nem fogad el."



Na ne légy ilyen naív. Meghívja 1-2 fiú, és elfogadja.

Vajon mitől van kidőlve másnap estig?

2015. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Volt már egy rossz élménye ebből, valamit az italába kevertek így biztos vagyok benne hogy nem fogad el italt.

Mindig felelek reggel hozzá mikor jön haza. Soha nem bűzlik a piától és nem részeg.

2015. dec. 20. 16:14
 33/44 anonim ***** válasza:
63%
mire hazaérek én is ki szoktam szellőzni:-D Akkor se érzik rajtam, ha a buli alatt megittam 4 deci vodkát. Friss levegő, rágó és parfüm, mindent elfed:-D
2015. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

Ha megállapodás van köztetek, és ti ezt mindig betartjátok, nincs oka vergődni. Ezt meg kéne értetni vele.

Ha sikerül őszintén belátnia, tennék annyi engedményt, hogy kivételesen elmehet, de éjfélre hazaér, másnap reggel nyávogás nélkül felkel, és a vendégségben tisztességesen viselkedik.

16 éves, és a karácsony a barátokról is szól. Meg kell tanulnia felelősséget vállalni magáért, betartani az adott szót, és éreznie kell, hogy ha így tesz, akkor többé-kevésbé felnőttként tárgyaltok vele és bíztok benne. Tekintsd próbatételnek, lehet, hogy hibázni fog, (annak azért legyen következménye), nem mindig megy ez rögtön elsőre...:-)

2015. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

Azért ritkaság, hogy egy kérdező ilyen simán beismeri, hogy végig hazudta a kérdését.

Aztán most szaladj a moderátorokhoz panaszkodni.

Én írtam,hogy semmiképpen nem akarok olyan anya lenni mint te.

Látom az se tetszett.

2015. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
71%-os nem értem miről beszélsz.
2015. dec. 20. 16:41
 37/44 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jól döntöttél. Így is azt gondolom engedékeny vagy és igenis van egy határ amit meg kell húzni. Persze, hogy feszegetni fogja, de azért ha nem tud viselkedni, akkor megjegyezném neki, hogy változhat a hisztije tükrében a szilveszteri bulihoz való hozzáállásod. Szerintem bőven ráér még kibuliznia magát, és egyáltalán örülhet, hogy elengeded. Én nem biztos, hogy minden hónapban elengedném a lányomat.
2015. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Eleve jó család lehet ha karácsonykor ilyen felmerül. Gondolom rokonokhoz is imádhat járni...majd 18 évesen kiéli magát ne aggódj...tiltással ez szokott lenni.
2015. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
93%

De amúgy ja ez jogos kérdés, hogy 16 évesen beengedik a ligetbe?? Én mikor 18 éves lettem, másnap mentünk ligetbe, hát nagyon nehezen engedett be a biztonsági őr.. amúgy meg ráér még a bulizással, szerintem nem döntöttél rosszul. Ott lesz majd a szilveszter is, akkor majd mehet.


21L

2015. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 DuplaKV ***** válasza:
20%
Ha annyira odavan ezért a buliért, akkor egyezz meg vele. Most elmegy, de akkor januárban, februárban nincs buli, vagy a szilveszteri törlődik, plusz egy panaszszó nélkül megy veletek a nagyszülőkhöz. Vázold fel neki, ha neki áll nyafogni, akkor az eddigi laza hozzáállásodnak is vége, és évente kétszer (pl.: születésnapja, szilveszter) bulizhat csak. Sok szülő 16 évesen nem engedi el a lányát még ennyiszer sem.
2015. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!