Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! A lányom súlyos...

Segítség! A lányom súlyos mentális problémáktól szenved. Bármit megtennék, hogy meggyógyuljon, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szakember pánikbetegséget, poszttraumatikus stressz szindrómát és generalizált szorongást diagnosztizált nála még 2012-ben. Pontosan lehet tudni, mik váltották ezt ki nála.

Eddig teljesen rendben volt minden, járt terápiára, kordában tartotta, dolgozott-szórakozott, teljes életet élt.

Fél éve kirúgták, azóta nem talál munkát és a helyzet egyre rosszabb, de azt hiszem most érte el a mélypontot. Teljesen cselekvőképtelen karácsony óta. Nem csinál semmit csak fekszik egész nap. Nem túlzok, tényleg! 1x kijön a szobájából, eszik pár falatot, iszik pár kortyot majd visszamegy. Félek, hogy kiszárad mert napi 1 pohárnál többet nem iszik.. Még arra is úgy kell megkérni este hogy keljen fel fürdeni.. A kevés étel-italtól, nulla friss levegőtől hullasápadt, karikásak a szemei, csomókban hullik a haja.

Kihívtam hozzá egy magán pszichiátert, aki azt mondta, súlyos depresszió. Állítólag neki elmondta, hogy alvászavarai vannak és napi 2-3 pánikroham is gyötri. Nekünk erről nem szólt egy szót sem.


Írt az orvos gyógyszereket, de semmi változást nem látunk rajta.. Bár ma már többször kijött hozzánk, többször evett..


Nem tudom mi ez a hirtelen nagyon rosszul lét, de nagyon megijeszt. Volt esetleg valaki hasonló cipőben? Mit csináljak, hogy segítsek? A szívem megszakad hogy így látom..



2016. jan. 2. 22:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
7%

életképtelen kis ri'ancot utcára kel rakni

mégis medig akarod eltartani mert így életed végéig rajtad fog élösködni mert szegény anyira idegbajos

totál tipikus generáció nukó felelőségválalás csak sirá rivás

2016. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

szia, ilyenkor a szorongáscsökkentő gyógyszerek mellé nagyon fontos a nyomelem utánpótlás.

Mindenképpen szedjen magne b6-ot, naponta 3x2-t. Mehet neki omega 3, ahogy mások is írták, kálium (banán), cink, folsav, d-vitamin.


Nagyon nehéz kikecmeregni ebből az állapotból. Mindenképpen motiváltnak kell lennie, hogy akár szakember segítségével, vagy anélkül, de elinduljon a változás felé.


Olyan állapot ez, mint a harry potterben a dementorok csókja, nem véletlenül, mert rowling a mélydepresszióról mintázta az érzést. Kiürül az emberből minden pozitív és jó dolog, csak magányérzet, félelem és bánat uralja minden pillanatát.


Legyen a lány motivált, ez a legfontosabb.

2016. jan. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
62%

"életképtelen kis ri'ancot utcára kel rakni

mégis medig akarod eltartani mert így életed végéig rajtad fog élösködni mert szegény anyira idegbajos "


totál tipikus generáció nukó felelőségválalás csak sirá rivásTe meg egy tanulatlan tuskó vagy, valószínűleg sokkal nagyobb kolonc a planéta számára, mint egy depressziós lány.

2016. jan. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is a hasznos infókat *Catalina* és #24. :)


Kedves #23, nem fogom kirakni az utcára, remélem mire eljutsz az anyaságig, belátod majd, hogy a gyerek nem csak móka és kacagás, és nem egy pár évig tartó felelősség, hanem életed végéig. A ri banc jelző használatát jelen esetben nem igazán tudom értelmezni, amennyiben hozzászólásod személyes tapasztalat ihlette, mert esetleg hasonló neveltetést kaptál otthon, úgy nagyon sajnálom, minden jót neked!

2016. jan. 3. 04:50
 25/38 anonim ***** válasza:
A nemtudom hanyadik vagyok. A B-vitamin komplexet ajánlom nem csak B6-ot, a B-vitamin idegvedo vitamin. Nekem a jutavit-es bevalt, kettöt szedek, egy az előírás nem depresszió miatt. Étkezés után kell szedni akkor szívódik fel jobban. Vizoldekony. Nyugodtan be lehet venni több szemet. Meg ajánlanám a Lecitint. Bevonja némi vedoreteggel az idegeket. Ja, én írtam, hogy beszélgettek-e. Szóval az hogy terel, ez ismerős. Nagyon nehezen nyílik meg az ember ilyenkor. Toljad felé a pozitív, biztató mondatokat, lehet nem lesz néha egyszerű, az alapoktól elkezdve, hogy ő milyen szép, milyen okos de tenyleg innen, de úgyis tudod, mire gondolok. Viszont ne nyaggasd nagyon azzal, hogy miért nem csinál semmit, mert az csak konfliktust szül. Azért motivald, csak máshogy. Nem egyszerű.
2016. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Be fogom szerezni ezeket az etrendkiegeszitoket.

Es valoban nem konnyu ma hajnal 5ig ebren volt es eddig az agybol meg nem kelt fel.. Csak felszik osszegornyrdve csukott szemmel.. Borzalmasan mehvisel hogy igy latom.

2016. jan. 3. 13:30
 27/38 anonim ***** válasza:

Az alap problémája mellett valószínűleg az tette padlóra,hogy kirúgták,és most nincs mit csinálnia.

Mindenki nagyon jót írt,de szerintem kellene neki még valami elfoglaltság ha munka nincsen akkor önkéntesség,tanfolyam ilyesmi...az elején biztos nehéz lenne menni és csinálni,de utána belerázódna újra a mindennapokba.Gyors jobbulást

2016. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom és remélem, mielőbb javul a helyzet, de feltűnt valami, amit nem értek.

Azt írod, hogy nem tud aludni, nem olvas, nem néz tévét. De akkor mit csinál? Fekszik egész nap és a falat nézi?

2016. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Igen, lényegében csak fekszik. Meg gondolkozik mindenféle dolgokon,amitől csak rosszabb lesz a helyzet.
2016. jan. 3. 16:48
 30/38 anonim ***** válasza:
szia! én is voltam pánikbeteg meg depressziós is, tudom, hogy ezek a gyógyszerek hosszabb idő után kezdenek el hatni (nekem 10 nap volt a legrövidebb, de volt 3 hét is). D-vitamint szedesd vele addig. kitartás!
2016. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!