Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! A lányom súlyos...

Segítség! A lányom súlyos mentális problémáktól szenved. Bármit megtennék, hogy meggyógyuljon, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szakember pánikbetegséget, poszttraumatikus stressz szindrómát és generalizált szorongást diagnosztizált nála még 2012-ben. Pontosan lehet tudni, mik váltották ezt ki nála.

Eddig teljesen rendben volt minden, járt terápiára, kordában tartotta, dolgozott-szórakozott, teljes életet élt.

Fél éve kirúgták, azóta nem talál munkát és a helyzet egyre rosszabb, de azt hiszem most érte el a mélypontot. Teljesen cselekvőképtelen karácsony óta. Nem csinál semmit csak fekszik egész nap. Nem túlzok, tényleg! 1x kijön a szobájából, eszik pár falatot, iszik pár kortyot majd visszamegy. Félek, hogy kiszárad mert napi 1 pohárnál többet nem iszik.. Még arra is úgy kell megkérni este hogy keljen fel fürdeni.. A kevés étel-italtól, nulla friss levegőtől hullasápadt, karikásak a szemei, csomókban hullik a haja.

Kihívtam hozzá egy magán pszichiátert, aki azt mondta, súlyos depresszió. Állítólag neki elmondta, hogy alvászavarai vannak és napi 2-3 pánikroham is gyötri. Nekünk erről nem szólt egy szót sem.


Írt az orvos gyógyszereket, de semmi változást nem látunk rajta.. Bár ma már többször kijött hozzánk, többször evett..


Nem tudom mi ez a hirtelen nagyon rosszul lét, de nagyon megijeszt. Volt esetleg valaki hasonló cipőben? Mit csináljak, hogy segítsek? A szívem megszakad hogy így látom..



2016. jan. 2. 22:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
51%

A gyógyszerek nem azonnal hatnak, hanem szép lassan, fokozatosan. Légy türelemmel, és tartsd a kapcsolatot az orvossal, aki kint volt nála, konzultálj vele.

A leírtak alapján tényleg depressziónak tűnik, bár nem vagyok orvos, csak egy mezei pánikbeteg :) (Depresszióm nincs).

2016. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. Az jutott még eszembe, hogy azért annyit szerintem tegyél meg, hogy többször kérd meg naponta, hogy igyon, valamennyit egyen, ha akar, ha nem. Szellőztesd ki a szobáját naponta egyszer-kétszer legalább. Éreztesd vele, hogy mellette állsz, de az élet nem állt meg.
2016. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

#9, ne ítélj, hogy ne ítéltess! Nem mondom, hogy tökéletes szülők vagyunk, de igyekeztünk mindig jól nevelni, jó tanuló volt mindig, különösebb viselkedési problémái sem voltak, művelt, okos, kedves és segítőkész ember, a mentális betegség nem válogat sem nem, sem kor vagy esetleg neveltetés alapján. Hidd el, próbálok neki enni, inni adni, de a torkán mégsem nyomhatom le. Kívánom, hogy ne kerülj soha hasonló helyzetbe a gyereke(i)ddel, aki(ke)t nyilván tökéletesen nevelsz! Köszönöm a hozzászólásod! :)


#10, nem tudok arról, hogy kellemetlen karácsonyi emléke lenne, azt már kérdezgettem, hogy történt-e vele valami mostanában, de azt mondja, semmi különös..


#11, én próbálok vele beszélgetni mindig, de ő terel.. Amúgy egy nyitott személyiség, de most nagyon zárkózott lett sajnos.

A problémát, ami miatt még anno kialakult, természtesen tudom, a testvérével történt egy súlyos baleset, ami nagyon megrázta és nehezen tudta feldolgozni. A terápia, amire járt, én úgy gondolom sikeres volt.

Önbizalomhiánya láthatóan van, volt egy csúnya szakítása (többször is megcsalták), és azóta nem látja reálisan magát, pedig rengeteg pozitív visszajelzést kap és sokan ismerkednének is vele.

23 éves amúgy.


#12, az túlzás, hogy döglik. Fél év alatt nyilván nem itthon ült, rengeteg állasinterjúra járt plusz közben lenyelvvizsgázott, hogy mégkedvezőbb esélyei legyenek, illetve alkalmi munkát (korrepetálás) is vállalt. Próbálkozott! Szó sincs érzelmi zsarolásról, ez az állapot néhány napja tart.


#14 (és #13 :)), természetesen hordom a vizet és az ételt a szobájába, de hát nem nagyon kívánja. Ma már evett egy tányér lencsét és néhány falat sütit, de tegnap például semmit.. :( Igyekszem rendszeresen ránézni hogy mit csinál és biztosítani arról, hogy ha segítség kell, itt vagyok.

2016. jan. 2. 23:17
 14/38 anonim ***** válasza:

Érdemes megpróbálni más terápiás módszereket, a kognitiv terapia ami itthon elég elterjedt nem valami hatásos. Van akinek az ACT jobban beválik.


A gyógyszer túladagolás lehetőségét is érdemes másik orvossal is megnézetni.

2016. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Gyógyszert csak most kezdett el szedni, 28-án, akkor jött ki az orvos, ő írta fel. Előtte csak pszichoterápiás kezelésre járt, ami valóban ez a kognitív viselkedésterápia volt.

Az orvos most valami mindfullness nevezetű terápiát javasolt, de utána fogok nézni ennek az ATC-nek is, köszönöm.

2016. jan. 2. 23:47
 16/38 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Karácsony közhelyesen mélypont tud lenni a mentálisan érzékenyebb emberek számára.


Itasd, és szellőztess nála sokat.

A súlyos depresszió jeleit jól leírtad egyébként. Kitartást kívánok, hisz ő nem változott meg, csupán egy mentális betegség támadta meg. Nézd, egyáltalán nem vagyok orvos, de megpróbálkoznék a C-vitaminnal, mégha hülyeség is, nem tudom, segít-e. Természetesen nagyobb adagban, valamilyen úton-módon.

Itasd egyébként, meg figyelj rá rendkívüli módon!

A kutyusok esetleg segíthetnének.

2016. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy kapott gyógyszereket.

Ajánlok Neked könyvet is, illetve gondold meg, hogy C -vitamint hogyan szedhet, ha szedhet egyáltalán, a jelenlegi gyógyszereivel.


[link]

[link]


Mindent, kérlek, a te saját felelősségedre, mint mondtam, nem vagyok orvos.


:) Drukkolok

2016. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Természetesen utánnanéztem a googleban, de itt a folsavat emlegetik meg az omega3 zsírsavat.

Én a halat ajánlanám, mivel az bármiylen kombiban lehet és nehezebb utánna nézni a kapszuláknak. Heti kétszer hal, hosszú távon. Ez tapasztalat.

[link]


Jó keresgélést.

2016. jan. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat neked is! :)
2016. jan. 3. 00:01
 20/38 anonim ***** válasza:

Az omega 3 jó ötlet, halban is található és a magyar emberek általában kevés halat esznek.


Amit még olvastam, hogy a B1 vitamin jó az idegrendszerre, én mindenképpen ajánlanám, hogy szedje, én is szedem.


Valamint a Valeriana Night: ez növényi kiegészítőket tartalmaz, igaz este javasolják bevenni, de van, hogy reggel szedek be belőle: citromfű, komló, golgotavirág és macskagyökér kivonatot tartalmaz.


Esetleg szólj a lányod valamelyik barátnőjének, hogy menjenek el moziba, kirándulni...

De ha fennáll továbbra is ez a helyzet, orvoshoz mindenképpen vigyétek el újra.

2016. jan. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!