Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon unom már, hogy anyám...

Nagyon unom már, hogy anyám képtelen egy normális bevásárlási listát összeállítani, ezért napi háromszor kell lemennem a boltba. Hogyan változzon ez?

Figyelt kérdés

Én végzem itthon a bevásárlást, illetve egyéb házimunkába is besegítek. Akárhányszor anyámnak eszébe jut valami, mindig leküld a boltba, hiába kérdezgetem, hogy kell-e valami más, mindig azt mondja, hogy nem, csak menjek már. Majd rá pár óra múlva ez is kell, meg az is kell, és amikor ezt felhozom neki, elintézi annyival, hogy "jól van maradj már, akkora fáradtság neked?". Azt sem tudom, hogy bevásárolok magamtól, mert általában mindig igyekszik annyi pénzt adni, amibe az adott dolog kerül.


A másik dolog: Amikor azt mondja, ad pénzt, menjek el bevásárolni, és nem mond semmit mit vegyek, mindig a bevásárlás után kezd el panaszkodni, hogy gondolhattam volna, hogy nincs kávé, vagy elfogyott a.. szóval értitek.


Mit tegyek? Kiakaszt anyám.


2016. jan. 6. 16:39
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Mindegy, a hűtőmágneses papírcetlis dolgot kipróbálom, körülnézek, mi nincs jelenleg, és összeírom. Aztán legközelebb mikor anyu boltba küld, akkor megmutatom neki a listát, és megkérem, hogy adjon rá elég pénzt. Ha meg valamit kifelejtek a listából.. hát, no comment.
2016. jan. 6. 17:00
 12/56 anonim ***** válasza:
6%
Költözz el mondjuk. Banyek de imádnám ha ez lenne a legnagyobb gondom!
2016. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
73%
Olyan könnyen jönnek ezek a beszólások, hogy költözz el, stb... ugyan már..
2016. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg igyekszem a lehető legtöbbet segíteni, a házimunka minden egyes fajtáját el tudom végezni a sütés-főzéstől kezdve a mosás-mosogatásig, és nem is bánom, hogy segítenem kell. Egész egyszerűen nincs logika abban, hogy egyszer is be tudnék egy nap vásárolni akár több napra, de ehelyett anyám ragaszkodik ahhoz, hogy mindig csak épp azért menjek le, ami elfogyott.
2016. jan. 6. 17:04
 15/56 A kérdező kommentje:
Igen hát.. néhány ilyen kommentre azért lehet számítani. Remélhetőleg azért ha lesz gyerekük, az elveiket nem tartják meg a későbbiekre.
2016. jan. 6. 17:04
 16/56 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyenekkel sose foglalkozz! Tudod, arc és név nélkül itt mindenki patent ember :)
2016. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
87%

Költözzetek tanyára, hamar megtanulja, hogy tervezni kell :D

Egyébként szerintem nincs megoldás. Legalábbis anyukám is pont ugyanilyen, és 25 éve nem sikerült rájönnöm, mivel lehetne megváltoztatni. A hűtőre lista is csak akkor működik, ha hajlandó felírni rá, de ő úgy gondolkozik, hogy felesleges, úgyis ott a bolt és le lehet menni, ha valami hiányzik.

2016. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
50%

nem biztos, hogy direkt csinálja anyád... én is ilyen vagyok, nagyim is ilyen volt. Mondjuk mi nem küldözgetünk másokat. max körbekérdezett nagyim is, én is, megy e valaki, ha nem akkor mentünk magunknak azt jónapot egy nap 5-6 szor.


ha nem akarsz ennyit ugrálni, egyszerűen mond meg, hogy bocs anyu, napi egy fér neked bele, a többit intézze. Gondolom egészséges, mehet ő is boltba.

2016. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim válasza:
6%
majd el jön az a nap hogy várd mikor leordit és hogy kuldjön le a boltba
2016. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Ezt a legutóbbi választ inkább nem is kommentálnám. Fáj, hogy egyszerűen ennyire szűklátókörű tud lenni akárki is.
2016. jan. 6. 17:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!