Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon unom már, hogy anyám...

Nagyon unom már, hogy anyám képtelen egy normális bevásárlási listát összeállítani, ezért napi háromszor kell lemennem a boltba. Hogyan változzon ez?

Figyelt kérdés

Én végzem itthon a bevásárlást, illetve egyéb házimunkába is besegítek. Akárhányszor anyámnak eszébe jut valami, mindig leküld a boltba, hiába kérdezgetem, hogy kell-e valami más, mindig azt mondja, hogy nem, csak menjek már. Majd rá pár óra múlva ez is kell, meg az is kell, és amikor ezt felhozom neki, elintézi annyival, hogy "jól van maradj már, akkora fáradtság neked?". Azt sem tudom, hogy bevásárolok magamtól, mert általában mindig igyekszik annyi pénzt adni, amibe az adott dolog kerül.


A másik dolog: Amikor azt mondja, ad pénzt, menjek el bevásárolni, és nem mond semmit mit vegyek, mindig a bevásárlás után kezd el panaszkodni, hogy gondolhattam volna, hogy nincs kávé, vagy elfogyott a.. szóval értitek.


Mit tegyek? Kiakaszt anyám.


2016. jan. 6. 16:39
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
7%
Hisztizés helyett szimplán csak ne menj le.
2016. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 Rezi Dencia ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz vele kérdező. Szántóvető, értsd PARASZT!
2016. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 szántóvető ***** válasza:
7%

..mondja Rezi Denica,aki képtelen volt egyetlen épkézláb választ is összehozni ami a kérdéshez kapcsolódik.

kérdező:hol állítottam hogy ez a legnagyobb problémád?

igen,kaptál jónéhány választ,újra átfutva őket elég sokrétűeket.azt is neked kell eldönteni hogy melyiket próbálod megfogadni,nem is tudom hogy ezt miért jegyezted meg újfent.(kíváncsi leszek hogy kapsz-e még új tippeket.)

2016. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
Én rövidre zárom ilyenkor a dolgot: közlöm, hogy csak egyszer vagyok hajlandó boltba menni, ha valami kimarad, oldja meg.
2016. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
95%

Mondd el anyukádnak, miért zavar téged ez a helyzet, milyen tevékenységektől von el a felesleges boltba sétálgatás. Ne hibáztasd, bármit válaszol, csak azt ismételgesd, hogy ez neked kellemetlen. Aludnál, tanulnál, udvarolnál, és kellemetlen, hogy rendszeresen ad hoc kívánságai vannak.

Kérdezd meg, van-e valami ötlete az elfelejtések ellen. ha nincs, te is javasolj néhányat, és tedd még hozzá, hogy egy nap kétszer nem fogsz ezentúl vásárolni. A hisztinek, zsarolásnak pedig ne engedj. Csak mondd KEDVESEN, hogy majd holnap meghozod. Az "így kérj tőlem..." szövegre nyugodtan válaszold, hogy ma már kért, és meg is csináltad. Holnap is meg fogod. És mindig legyen szíves figyelmeztetni, ha úgy érzi, hogy már túl sok, amit kérsz tőle. Mondjon nyugodtan nemet, meg fogod érteni.

Egy nap kibírható kávé nélkül. Kenyér helyett lehet lángost sütni vagy tésztát főzni, legközelebb pedig vegyél plusz fél kiló kenyeret amit felszeletelve be lehet tenni a fagyasztóba végszükség esetére. Vegyél pár doboz tartós tejet is. sokan nem szeretik, de a "nincs tej" helyzetnél azért jobb. Kitartás!

2016. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
Vegyél neki valami bogyót memória zavarokra. Hátha kapcsol :))) De egynél többször ne menj szerintem se. Ha mész azzal elősegíted anyád tovább butulását, memóriájának tönkremenetelét. hehe
2016. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
8%
Kösz szépen, köcsög lepontozók, így adjon hasznos választ az ember... B.tok meg.
2016. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
79%
Szántóvető, aki először a bántalmazást hozza fel, majd az olyan egyszerű, hétköznapi lenéző dologgal jön (menstruáció), aminek pont az ebbéli emlegetése is közrejátszik abban, hogy a nőket bántalmazzák. Gyönyörű.
2016. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekkoromban ugyanez volt nálunk is. Napi kétszer, háromszor kellett boltba menni, mert valamit mindig elfelejtettek, és persze nekem kellett menni.

Én is hülyét kaptam tőle :)

Megoldás nem született rá, így kellett elfogadnom a dolgot. Ma már felnőtt vagyok, nem élek ott, de most is van, hogy a fater kétszer is megy egy nap. :)

2016. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
46%
Engem a kocsmába küldtek napi négyszer. Na az se jobb. Nyolcévesen vittem haza a kétszer két literes butykosokat. Legjobb ötlet egyébként tényleg a hűtőre kitett lista.
2016. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!