Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon unom már, hogy anyám...

Nagyon unom már, hogy anyám képtelen egy normális bevásárlási listát összeállítani, ezért napi háromszor kell lemennem a boltba. Hogyan változzon ez?

Figyelt kérdés

Én végzem itthon a bevásárlást, illetve egyéb házimunkába is besegítek. Akárhányszor anyámnak eszébe jut valami, mindig leküld a boltba, hiába kérdezgetem, hogy kell-e valami más, mindig azt mondja, hogy nem, csak menjek már. Majd rá pár óra múlva ez is kell, meg az is kell, és amikor ezt felhozom neki, elintézi annyival, hogy "jól van maradj már, akkora fáradtság neked?". Azt sem tudom, hogy bevásárolok magamtól, mert általában mindig igyekszik annyi pénzt adni, amibe az adott dolog kerül.


A másik dolog: Amikor azt mondja, ad pénzt, menjek el bevásárolni, és nem mond semmit mit vegyek, mindig a bevásárlás után kezd el panaszkodni, hogy gondolhattam volna, hogy nincs kávé, vagy elfogyott a.. szóval értitek.


Mit tegyek? Kiakaszt anyám.


2016. jan. 6. 16:39
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem se menj. Legfeljebb anyád nem tud friss vacsorát tenni eléd, vagy kimosni a sz.ros gatyádat, nagy dolog, majd megoldod önállóan, hiszen nagyfiú/nagylány vagy...Ugyan feltűnően hallgatsz arról, hol van az a bolt, ahová oly megterhelő elmenni.:-) A házimunkába pedig nem "besegítesz, mert kell", hanem kiveszed belőle a részed, mert te is ott laksz, egy közösségben, amit családnak hívnak. Nem szívesség (ahogy az se, hogy anyád megszült), nem jár érte se köszönet, se dicséret, mert alapvető, természetes dolog.

A megoldásról: te magad is rájöttél menet közben, hogy akár meg is nézheted, mire van szükség, összeírhatod, anyád pedig csak kiegészíti pl. annak függvényében, mit akar főzni. Az se baj, ha legalább néhány, nálatok gyakori kaja esetében te is képben vagy, hogy mik a hozzávalók, és abból mi hiányzik otthon. Nálunk a bevásárlólista közös erővel készül, én ugyanis nem fogyasztok ketchupot, szalámit, kakaót, cukrot pl., következésképpen nem is tűnik fel, ha elfogy, ezt tartsa észben az, akinek kell. Megbeszéljük, mit főzök, nagyrészt tudják is, mi kell hozzá, a többit összerakjuk együtt. Így is előfordul, hogy valami kimarad, vagy elfogyott ott, ahová megy a bevásárlás-felelős, na bumm, megoldjuk, de kisebb így a hibalehetőség.

Fiaim vannak, úgy nevelem őket, hogy bármilyen körülmények között feltalálják magukat, ahelyett, hogy nyavalyognának vagy szerencsétlenkednének.

2016. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
58%

Én megértelek. Már magamtól is ki vagyok akadva, ha a boltból hazaérve jut eszembe, mi az ami hiányzik. ezért már jó ideje a konyhában van egy notesz (ami lapokra szedhető)egy toll, és amikor elfogy, vagy fogyóban van valami, vagy csak eszembe jut, hogy kellene, mindig felírom, rögtön. És ezzel megyek a boltba. Aztán ha a listáról valamit nem kapok meg és enélkül megyek haza, az felkerül a következő napi cetlire.

Vezettesd be anyuddal.

2016. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
Ha mar a boltban vagy hivd fel telefonon,hogy biztos nem kell meg valami.
2016. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

Nagyfiú. :)


Egyébként nem arról van szó, hogy megterhelő lenne. Egész egyszerűen az, hogy mindent a SPAR-ból kell vennem, mert olcsóbb mint a kisboltok, ami épp arról híres, hogy pont 1-el kevesebb pénztáros van, mint kellene, ezért rendkívül hosszú sorok szoktak lenni. Ez napi egyszer elviselhető, kétszer is néha, ha úgy adódik, hogy valami kimarad. Viszont az, hogy ahelyett, hogy végiggondolná, mi az ami kell, ahelyett, hogy közvetlen főzés előtt jutna eszében, hogy "jaj ez sincs, az sincs", majd a következő főzésnél ugyanezt eljátsszuk, kicsit sok szerintem.

Bevásárolok, segítek, de nem akarom napi háromszor a boltot látogatni.

2016. jan. 6. 18:14
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktasd rá arra, hogy közösen írjátok a bevásárlólistát, nem lesz nehéz, mert neki is könnyebbség.:-) Kérdezz rá, mit főz, ha magától nem mondja, írjátok össze este a másnap esedékes listát, te is nézd meg, mi van, mi nincs. Ha elkerülsz otthonról, hidd el, javadra válik, hogy nem kell ezt a fajta tervezést megtanulnod, mert már gyakorlatod lesz benne. Nem mindenki elég analitikus személyiség ehhez, ha anyádnak nehézségei vannak, segíts be neki.:-)
2016. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 szántóvető ***** válasza:
1%

kérdező azt még nem írtad hogy hány éves vagy?12-20 között saccolom,de a 2 véglet között nagy különbség van.

31-es:ez nagyon távol áll a bántalmazástól,de még a komoly problémától is.biztos hogy a kérdező ennél nagyságrendekkel komolyabb probatételekkel fog szembesülni az életben.

egyébként meg ha véleményem van akkor azt le fogom írni,akármennyire is próbálsz pattogni.egyébként te(31-es) konfliktusfüggő vagy,vagy csak uncsizol/menstruálsz?

28-as:pontosan,ez inkább csak műbalhé.

2016. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
8%

"Aki gyereket vállal, az általában magának vállalja. Nem kell sajnálni egy nőt sem emiatt. "


Általában a pár vállalja közösen.


Te tuti nem 24 éves nő vagy, hanem inkább 12 gyerek.

2016. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
28%

Nekem a telómon van egy program, épp ezért, ha valami kell, akkor felírom rá, és így nem felejtem el. Nem kell rosszat feltételezni, lehet hogy anyukád is elfelejti a dolgokat. Én például, ha nem rögzítenék mindent, biztos, hogy a felét elfelejteném. Szóval a hűtős megoldás is jó, így tuti, hogy semmi nem lesz elfelejtve.

Vagy töltsd le (anyukád töltse le) a Color Note nevű programot mobilra, és abba írjátok mindig a bevásárlólistát. És mondd meg anyukádnak, hogy ami itt nincs, azt te nem is fogsz hozni.

2016. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
0%

Egynap elmész egyszer a boltba.

Ha van valami ami kell, akkor előveszed előtte a tollat, papírt, kimágnesezed a hűtőre amit mondott, meg azt is hogy mikor fogsz menni a boltba másnap. Másnap fogod azt a pár cetlit, és beszerzed.

2016. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi vagyok szántóvető, hogy miből sikerült azt kikövetkeztetni, hogy ez a legnagyobb problémám. Választ vártam, tippeket, ötleteket, hogy hogyan lehetne ezen változtatni. Kaptam párat, viszont kaptam néhány elég komoly kioktatást is, aminek java részt semmi értelme.
2016. jan. 6. 18:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!