Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon unom már, hogy anyám...

Nagyon unom már, hogy anyám képtelen egy normális bevásárlási listát összeállítani, ezért napi háromszor kell lemennem a boltba. Hogyan változzon ez?

Figyelt kérdés

Én végzem itthon a bevásárlást, illetve egyéb házimunkába is besegítek. Akárhányszor anyámnak eszébe jut valami, mindig leküld a boltba, hiába kérdezgetem, hogy kell-e valami más, mindig azt mondja, hogy nem, csak menjek már. Majd rá pár óra múlva ez is kell, meg az is kell, és amikor ezt felhozom neki, elintézi annyival, hogy "jól van maradj már, akkora fáradtság neked?". Azt sem tudom, hogy bevásárolok magamtól, mert általában mindig igyekszik annyi pénzt adni, amibe az adott dolog kerül.


A másik dolog: Amikor azt mondja, ad pénzt, menjek el bevásárolni, és nem mond semmit mit vegyek, mindig a bevásárlás után kezd el panaszkodni, hogy gondolhattam volna, hogy nincs kávé, vagy elfogyott a.. szóval értitek.


Mit tegyek? Kiakaszt anyám.


2016. jan. 6. 16:39
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy felállítottunk egy szabályt: ha valaki észlelni, hogy valami kezd kifogyni, smár az utolsó darabokat használjuk (WC papír, mosószer, stb.) akkor automatikusan felírja a listára.

Az is segít, ha a listát eleve több részre bontod, és indulás előtt szisztematikusan végiggondolod a főbb csoportokat.Például nálunk ezek azok

- kenyér

- tejtermék

- zöldség, gyümölcs

- húsféle/felvágott

- üdítők és szárazáruk

- vegyiáru/kozmetika/háztartási kellék

- jószágoknak kaja/egyéb hozzávaló

Ne add fel elsőre, hanem mindig így menj rajta végig... hónapok kellenek, de megéri, hogy megszokjátok.

Sok sikert! :)

2016. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Vásárlás előtt mi mindig végig nézzük, hogy mi hiányzik, mi fogy, mi nem lesz már holnapra és az alapján vásárolunk. Ha anyukád nem is, akkor te nézz szét, mielőtt elindulnál vásárolni, és mondd meg neki, hogy ez fogy, ez sincs, és ezt nem vette észre. Valószínűleg már tudod, miből mennyit fogyasztotok, ezt tartsd észbe, és anyukáddal együtt írjátok fel, hogy mi kell. Nálunk pl én állítom fel a bevásárlólistát, pedig még gyerek vagyok, de ha közösen meg van beszélve, hogy mi lesz az ebéd, akkor nem nagy gond. És így kicsit te is beletanulsz abba, hogy mit hogy kell venni, nem csak az leszel, akit küldözgetnek minduntalan a boltba.
2016. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:
A gond az anyám mentalitása szokott lenni, ami pedig az, hogy ami épp nem kell az adott "menühöz", az ráér majd máskor.
2016. jan. 8. 18:32
 54/56 anonim ***** válasza:
Akkor ráér majd holnap, ennyi. De már eléggé körbe lett járva a dolog, páran mondtak jó ötleteket, hogy akkor nézz körül, mi van kevés, kérdezz rá, mit vegyél MOST, a mai egyetlen alkalommal... Ha ráér, holnapig is ráér.
2016. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 nandi71 válasza:
Az nem jutott eszedbe, hogy talán egyedüllétre van szüksége (számos oka lehet erre) és így oldja meg, hogy egyedül legyen egy időre?
2016. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Anyuka addig is egyedül tud lenni, amíg elcsattog a boltba. Legalább kiszellőztetné a fejét...
2016. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!