Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felvennem a kapcsolato...

Érdemes felvennem a kapcsolatot az édesapámmal?

Figyelt kérdés

Dióhéjban anyám annak ellenére szült meg engem, hogy apám figyelmeztette, nem fog vele maradni. (Persze valamiféleképp én lettem a bűnbak.) Másfél éves voltam, amikor végleg elhagyott minket, polgári peres úton állapították meg a gyerektartást és a láthatást is, ezutóbbival csak iskolás koromig élt, utána csak rátett valamennyit a gyerektartásra, de többet nem jött értem. 11 éves voltam amikor újra találkoztam vele az apai nagymamám által, akkor azt mondta, hogy megházasodott az egykori élettársával és a felesége féltékeny és ellenzi, hogy bármiféle kapcsolatot létesítsen velem. (A nejének van egy velem egyidős fia.)

Az utolsó években már a mamám adta fel a gyerektartást (apámnak elég jellegzetes a kézírása). Ahol laktak régen, ott már senki sem tud róluk, vidékre költöztek, majdnem oda, ahol mi laktunk régen. Effektív nem nagy település, némi kitartó keresgélés árán meglelném családi rezidenciájukat, sőt az is húz a próbálkozáshoz, hogy született egy közös gyermekük, aki nekem féltestvérem lenne, vagy mi.

Viszont ami taszít, hogy valószínűleg nem egy szép gondolattal gazdagítanám a világot, ha a szemem elé kerülne a felesége.

Én időközben átmeneti gondozásba kerültem és szűkös körülmények között nőttem fel mind lelkileg, mind fizikailag, amíg apám kedves felesége egyetemet végzett.

Sajnos nagyanyámból nem tudom kihúzni a címüket, jó pár éve be se enged, akárhányszor oda megyek.

Mivel anyámmal a kapcsolatom már évek óta megszakadt (és nem is hiányzik), mitöbb felnőttem és nem jelentek már sem anyagi kiadást, sem más terhet, kiváncsi vagyok hogy fogadna a díszes família.

De tényállás, hogy a feleségével akkor sem vagyok kibékülve, mert kisajátította és ilyen döntésre kényszerítette az apámat. Tudomásul vettem már rég, hogy másik élete van, de néhány óra nekem is juthatott volna az elmúlt 15 évből, ami nem jutott.



2016. jan. 7. 03:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A leveles variációt már megtettem 16 évesen, nem vagyok benne biztos, hogy eljutott hozzá. Lehet, hogy a saját keserűségemre, de legalább a szemébe mondhatnám, amit gondolok és ez jelentős lépés lenne afelé, hogy feldolgozzam, akkor is, ha semmilyen kapcsolat nem alakulna ki ezáltal.

Sajnos nem babakoromban kerültem gondozásba, 14 évig hallgathattam anyámat, hogy mennyire gyűlöl, mert az apám lánya vagyok. Családom kb sose volt, családnak maximum a párom számít aki mellém áll, senki más. Anyám elvágta az ő rokonságát felém, apám meg egy remélt normális élet miatt vágta el.

Igen, találkoztam a feleségével, nem is egyszer, mivel már 4-5 éves lehettem mikor összejöttek, tehát másfél-két évig , amikor elvitt apám, akkor hozzájuk mentünk, mert már vele élt. Az igazi szakadás akkor történhtetett, amikor náluk aludtam egy hétvégén, mert egy szobás volt a lakás, mindössze egy francia és egy garlériaágy volt. Terv szerint én és a nő fia apámmal aludtunk volna, de én addig bökdöstem és ütögettem a gyereket, míg fel nem menekült az anyjához a galériaágyra. Innentől apám soha többet nem vitt oda, mindig a mamámhoz vitt és ott játszott velem. De én az emlékeimben mindig is valódinak éreztem a szeretetét irántam, ezért is nem értettem sokáig, hogy miért nem jött többé.

11 éves voltam, amikor utoljára tudtunk beszélgetni, akkor mondta, hogy a felesége féltékeny rám és anyámra. De apám sosem hibáztatott engem, még talán anyám döntéseivel is megbékélt, elvégre miután megszülettem még másfél évig velünk élt, annak ellenére hogy anyám és közte már mindennek vége volt.

Többek közt azt is szeretném, hogy tudja a hölgyemény, hogy annak ellenére, hogy próbálta apámmal elfeledtetni, én még mindig létezek és nem vagyok neki hálás, sőt, akármi történjen egyvalami nincs, amin változtatni tud: vér vagyok a véréből, apám teljes női mása és ezt nem tudja már visszacsinálni semmivel.

Lehet, hogy utána egy időre magamba zuhannék, de segítene az elcseszett gyermekkoromon való továbblépésre, ha face to face megmondanák a szemembe a frankót, de a mostohabátyámmal aki csak felvett névről lett testvérem, vele sem lennék úrihölgy.

Anyámmal már közöltem a véleményem az elmúlt 20 évről, és most velük is szeretném megosztani, sőt jobb és velősebb válaszokat várok, mint anyámtól, továbbá jobb indokokat apámtól mint 10 éve.

2016. jan. 7. 15:29
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
itt apád a főludas csak pofátlanul mindig másra kente a felelőséget
2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem hagyd. Meg menny el egy phszioiogushoz.

Az az igazság h sajnos anyud meg apud is szar emberek!!

2016. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
53%
Én azt mondom, tanácsolom ha szabad, mivel a Te igényed, hogy találkozni szeretnél velük, esetleg rendbe hozni ami eddig nem úgy volt, IGEN keresd meg őket. Próbáld meg elfoglalni a helyed a családban. Ne engedj űrt az életedben. Ha nem sikerül, ne bánjad. Te megpróbáltad, majd akkor ezt mondjad. De lehet, hogy helyed van az életükben. Ezt csak akkor tudhatod, ha megpróbálod. Sok sikert hozzá!
2016. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem érdemes keresned őt.

Az a véleményem, hogy apád egy határozott ember, aki előre megmondta, hogy nem fog édesanyáddal maradni, és így is tett. Ő nagyon is tudja, hogy mit akar, ill. mit nem akar.

Tehát nem különösebben befolyásoló tényező nála az, hogy az új felesége szintén ellened van. Vagyis nem hiszek abban, hogy apád azért nem látogatott, mert a felesége erre kényszerítette volna, kisajátította volna őt.

Próbálj meg nem is gondolni rájuk. Nem éri meg ezen agyalni. Ne pazarold az energiádat olyanokra, akik nem érdemlik meg.

2016. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Én azt mondom keresd meg.Egyszer mindenki életébe eljön amikor szembe kell nézni a tényekkel.Menj apádhoz nézz a szemébe és mondj el mindent ami neked fáj.meg a nőjének is.veszteni valód nincs,de megkönnyebbül a lelked.Aztán folytasd az életed...
2016. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Én sosem futnék olyan szekér után, ami nem vesz fel, ennél nagyobb a büszkeségem. A szüleim elváltak, az apám azóta nem törődött velem. Inkább levágnám a nyelvem meg a lábam, mint hogy odamenjek. Csak simán megvetem. Mondjuk a te apád annyival "jobb", hogy alapból nem akart téged, ezt meg is mondta, ettől persze ugyanolyan pocsék érzés neked, teljesen megértem, hiszen te nem tehetsz semmiről. Mindenesetre én nem apád feleségét támadnám, nem ő a szemét, a felelősség apádé. Gondolom, pont olyan papucs, mint az enyém. Az anyád is megérdemelne egy-két kedves szót, mert végtelenül önző ember.
2016. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Úgy esett, hogy éppen a nyomozómunkáman csúfosan elbuktam, vagyis inkább lebuktam, mert egy közös ismerős elárult csalárd módon :)

A mostohabátyám felvette velem a kapcsolatot és bizony kellemeset csalódtam, mert pont olyan melegszívű és kedves természetű, mint én alapjáraton. Még egyelőre nem találkoztunk, mert vidéken van, de biztos vagyok benne, hogy előben sem csalódom benne. Apának jelzett, hogy keresem és folyamatban van a kapcsolatfelvétel.

Kiderült, hogy évekkel ezelőtt elváltak és fogalma sem volt, hogy hol keressen, mert anyáméknál már nem voltam, nagyanyám meg neki sem mondott semmit rólam (amíg ennek az ellenkezője nem bizonyosodik be, elhiszem, sőt kinézem az öreglányból), tehát lényegében egy kis rosszindulatnak és a sors fintorának köszönhető, hogy miután anyáméktól elkerültem, nem tudtuk egymással felvenni a kapcsolatot.

Hogy ezek után mi jön azt nem tudom. - Az bizonyos, hogy neki is - csak úgy, mint anyámnak - fel fogok tenni néhány kellemetlen kérdést és a reakciójától függ a továbbiak alakulása.

Számomra fontos az, hogy felfogja (ő is), azt hogy nekem ez egy átok volt és olyan töréseket szenvedtem, amik örök életemben el fognak kísérni, remélem nyomós indokkal történt mindez.

2016. jan. 22. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!