Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan béküljek ki az apámmal?

Hogyan béküljek ki az apámmal?

Figyelt kérdés

Egész kiskorom óta, valahogy nem volt felhőtlen a viszonyunk az apámmal. Talán azért mert teljesen ugyanolyan vagyok, mint Ő. Önfejű,hirtelenharagú.

Amikor kicsi voltam sose adta meg azt a szeretetet amit kellett volna (vagy ami normális lett volna) de Ő ilyen. A hugomat se babusgatta szeretgette, de vele szinte egy konfliktusa se volt sohasem. Meg őszintén szólva én ba*ztam el. Elkezdtem lázadni, lógtam a suliból, 15 évesen dohányozni kezdtem, eljártam inni, rossz társaságba kerültem, aztán jött a fű és a többi. Az apám azonnal vette a lapot, próbált ellene tenni, nem hagytam. Amúgy rohamrendőr volt...így visszagondolva nagyon agyatlan barom voltam. Szóval kb 3x elszöktem otthonról, mindig visszahozott, aztán amikor 19 éves voltam eldurvult a helyzet. Komolyan elkezdtem drogozni. Milliószor megfenyegetett, hogy nem érdekli hogy a fia vagyok, börtönbe fog dugatni. Emlékszem, hogy sose vettem komolyan..emlékszem, hogy egyáltalán nem féltem tőle, tudtam hogy úgyse tenné meg. Aztán egyszer bevitetett (egy estére) akkor mindent hozzávágtam a fejéhez, hogy gyűlölöm meg ilyenek.

Most meg itt vagyok 26 évesen. Sikerült leszoknom az anyagról, de szar az életem. Hiányzik az apám. Én se látogatom, ő se engem.

De most hogy rendbetettem az életemet jó lenne neki elmondanom, hogy igaza volt, és hogy mennyit segített még ha nem is tud róla. De őszinte leszek, félek. Lehet annyira gyűlöl, hogy látni sem akar. Félek,ha így van megint megzuhanok. Ötlet? Vélemény?



2016. jan. 15. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy kapcsolatba lépsz vele valamilyen úton - módon, elhívod egy semleges helyre (teszem azt kávézó, pizzázó, meccs), és elmondod neki, hogy hibáztál amikor drogozni kezdtél, és sajnálod a történteket, hiányzik, szeretnél vele tiszta lappal kezdeni.
2016. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és gyűlöl téged,azt gyűlöli amivé váltál.
2016. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy nem kimaradt a téged elől, elnézést.
2016. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Anyukad nem tudna segiteni?
2016. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Édesanyám lelépett amikor 8 éves voltam. Azóta nem láttam(szerencsére)
2016. jan. 15. 19:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Apád szeret, egy szülőnek mindig a gyereke maradsz, csinálj bármi rosszat is. Vegyél egy üveg pezsgőt, vagy bort és egy szerűen állíts be hozzá. Leültök és elmondasz neki mindent. Hidd el, vágyik rá, hogy veled legyen, a fia vagy. Büszke lesz, hogy egyedül sikerült talpra állnod. Erőt, örömet a béküléshez! :) (N)
2016. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat jelent. Hát akkor erőt veszek magamon, megbátorkodom és holnap felhívom. Vagy még ma. Majd írok, hogy mi történt. Még1x köszi mindenkinek. Ment a zöld kéz
2016. jan. 15. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment? :)
2016. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Felhívtam, hogy találkozhatnák e? Kb olyan fél percig nem válaszolt, de aztán mondta, hogy persze FIAM! szóval nagy kő esett le a szivemről, hogy így szólított. Este megyek hozzá, vagyis haza, szóval a neheze még csak most fog jönni. De mostmár bátrabb vagyok. Még1x köszönöm!
2016. jan. 17. 09:24
 10/11 anonim válasza:
En szoritok nektek :) remelem minden a helyere all koztetek.
2016. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!