Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha lányotok...

Mit szólnátok, ha lányotok azt mondaná, hogy öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsónak teljesen igaza van.Semmilyen gond nem adhat okot arra, hogy valaki véget vessen az életének!Mindent meg lehet oldani, csak le kell ülni, megbeszélni. Mi a baj?
2016. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az öngyi valahol önzőség.
2016. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Ne legyél az, gondolj azokra akik szeretnek és aggódnak érted. Én is depis vagyok, mert egy pasi lelkileg kicsinált. Megcsalt, kihasznált, aztán le se szarja fejemet, pedig állandóan szédülök és kezdek belebetegedni. De csak azért se leszek öngyilkos. Mindig felállok, mert nem akarom megadni az örömet ennek a szemét világnak. Az életet végig kell küzdeni. Lásd meg az apró jó dolgokat az életben és jegyezd meg azokat is. Lazíts,felejtsd el a rosszat és fel a fejjel!:-)
2016. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
3%
Hadd hulljon a férgese.
2016. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Mivel egy csepp információt nem adtál magadról, az életedről (ezt lehet nem ártana pótolni, mert a végén talán még segíteni is tudunk), így a saját példámat mesélem el.


Debrecenben tanulok, negyedéves egyetemista vagyok. Nem mentek a dolgok olyan simán, mint azt hittem, önbizalomhiányos voltam, nem volt motivációm a tanulásra, a szüleim is állandóan piszkáltak. Annyi a különbség közted és köztem, hogy nekem nem voltak öngyilkos gondolataim. A szüleimmel nem mertem a lelkemet nyomó dolgokról beszélni, de magamban sem tudtam tartani már. Végül rátaláltam arra, hogy az egyetem hallgatóinak van térítésmentes lelki segítő csoport, ingyen lehet pszichológusoktól, pszichológus hallgatóktól tanácsot kérni, vagy csak elmondani nekik, mi nyomaszt. Olyan látásmódot kaptam, amire soha nem gondoltam volna, és megtaláltam a fényt az alagút végén. Szóval ha van ilyen lehetőséged, ki ne hagyd!

2016. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
71%

ma 21:02

Az idő mindent megold? Nem hinném. Egy barátomat kiskanállal kaparták össze a kórházban egy öngyilkossági kísérlete után, csoda volt, hogy túlélte. Évek óta gyógyszereken élt, depressziós volt és pánikbeteg. (most 22, egy éve próbált öngyilkos lenni, és kiskamasz kora óta kezelik) Gondolod ezek csak úgy elmúlnak idővel? Nem mer emberek közé menni, az egyetemet ott kellett hagynia 3 hónap után, mert egyszerűen nem bírta (a pszichológusa is tanácsolta, hogy hagyja abba), az életét azóta is értelmetlennek látja, és hiába szed gyógyszert, hiába próbálkozik akármivel, nem tud aludni egyszerűen.

A búcsúlevelében azt írta, hogy vannak dolgok, amiken nem lehet javítani, amik annyira a részei, hogy nem lehet "kiirtani".

Van, ami nem így működik, hogy majd elmúlik....


A kérdésre válaszolva: igyekeznék jobban odafigyelni rá, és elvinném szakemberhez. Ezt a dolgot nem szabad csak úgy félvállról venni.

2016. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
4%

22:54!

De gondolom ezeknek a próbálkozásoknak voltak okai is. Amik mint mondtam,SOHA nem elég nagyok ahhoz,hogy eldobd az életedet! De persze ha kötöszködni szeretnél,csak tessék,bár nem tudom mi vele a célod,az én lelkiismeretem tuszta,én segíteni próbáltam valakinek.

21:02-es voltam.

2016. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%
Cuki. Nem vállalsz felelősséget az életedért, nem vagy képes hasznossá tenni magad, nem tudsz boldogulni, hát megszöksz az öngyilkosságba. Oké, de még előtte az öngyilkosságod terhét is anyád nyakába sóznád, hogy élete végéig azon emésztődjön, hogy hát te időben szóltál, mégsem tudott neked segíteni. Tudod mi? Undorító vagy. Meséld már el, mind a 19 éved alatt milyen traumák értek? Elrepült a kanárid, csúnyán nézett rád a tanárod, más nők fotóit lájkolta a szerelmed..?
2016. jan. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Figyelj ide egy kicsit. Nézz magad köré, mennyien sokkal, de sokkal nehezebb helyzetben vannak nálad. Az élet szép, nem szabad magadtól eldobni, mert kihagynál egy csomó boldog pillanatot. Lehet most elvagy keseredve, de ne törődj a tegnappal, mindig csak a most van, azt kell szépen megélni, túlélni. Fiatal vagy, nagyon sok örömben lesz még részed. Fogadd el ezt, egy nem fiatal nőtől, akinek a napjai valóban megvannak számlálva. De én sem adom fel, látod a fájdalmaim ellenére is inkább neked próbálok segíteni, mint magamat sajnálgatnám. Elmeséljem milyen érzés belenézni a tükörbe, és az egykori szép arc helyett, egy kopaszfejű, csont sovány rém néz velem szembe? Eldöntöttem, addig kitartok, amíg eltudom magamat látni, nem akarok senki terhére lenni majd. Aludj egy jót, kisüt majd a nap, más szemmel fogsz nézni a világra :) fel a fejjel, előtted az élet, nem szabad butáskodni!
2016. jan. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

23:12, neked nincs jogod megítélni, és eldönteni, pláne KIJELENTENI, hogy NINCS ok az öngyilkosságra, mert bizony van.

Ha naponta porig aláznak, leszólnak (elég komolyan), közben elveszik minden pénzed, nehogy elmehess - tőke nélkül ugye kissé lehetetlen... Mindezt 5-6-7 éven keresztül, hát, elég hamar elgondolkozol, hogy felkössed magad, mert nincs életed, nincs semmi, csak a folytonos agresszió, és terror, amiben NEM lehet megmaradni, így vagy úgy lépni kell. Valamerre, akár a halálba is.


Egyébként, ha nem hiszti, akkor elvinném pszichológushoz, és megpróbálnám kideríteni, VELEM miért nem beszél.

2016. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!