Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elköltözött. Rettenete...

Anyukám elköltözött. Rettenetesen szomorú vagyok, egész nap sírtam. Mit tehetnék, hogy kicsit jobb kedvem legyen?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 éve összeköltöztünk az apai nagyszüleimmel, rá pár évre a szüleim elváltak és apám elköltözött egy másik nővel. Azóta az ő nagyszüleivel és anyukámmal éltünk itt. Megromlott a kapcsolatom a családommal, ők nem törődtek velem, én bezárkóztam. Nagyszüleim és anyukám között állandó gyűlölködés volt. Most anyukám úgy határozott, hogy elköltözik. Megértem miért ment el, de rettenetesen fáj, hogy itt hagyott, ebben a nagy házban a nagyszüleimmel egyedül. Ráadásul mostanában nagyon rossz passzban vagyok, még nehezebben élem meg... Egész nap sírtam, és olyan mintha kitéptek volna egy darabot belőlem. Az anyám és az apám elhagyott...

2016. jan. 15. 21:00
1 2
 11/13 pörölycápa ***** válasza:

Ha nem vitte magával a saját gyerekét, akkor nem hiszem hogy jó lenne neki hosszáköltözni... ezek után mégis, hogy teljesítené az anyai feladatait?


Egyébként meg, sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Próbáld meg magadat valamivel elfoglalni, hogy eltereld a figyelmed. Bármivel, amit szeretsz csinálni, vagy ami leköt. Ha más nem, akkor nézz valami filmet, játsz a számítógépen. Ha vannak jó barátnőid akkor beszélgess velük, menjetek el holnap közösen valahova. Egyszóval csinálj bármit, ami elvonja a figyelmedet, amibe bele tudsz egy időre feledkezni.

Én pl jó tanuló voltam mindig, és nekem még az is segített, ha rossz kedvemben tanultam, és elkezdtem a tanulnivalóval foglalkozni a problémám helyett. Vagy mivel szeretek futni, az is segíteni szokott a feszültséglevezetésben.


A nagyszüleiddel milyen viszonyban vagy? Jól kijöttök?


Kitartást, legyél erős, és ne magadat okold, amiért a szüleid ilyen felelőtlenek.

2016. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a korodat, mert ha nem vagy 18, akkor ingyen is jár neked a pszichológus.
2016. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdező már nagykorù lehet , csak ez a logikus magyarázat arra hogy miért hagyta ott az édesanyja és miért nem jöhet szòba a gyámhivatal. Minden más esetben , mint kiskorùt hivatalosan elhelyeznék egy arra alkalmas személynél. Az iskola stb nyilván megtenné a szükséges lépéseket.

Ha nagykorù vagy kérdező, akkor pròbáld a saját életedet építgetni, célokat kitűzni és elérni.Van az ùgy néha hogy a szülők oltári hibákat követnek el. Èn 17 évesen abbahagytam az iskolát mert a szüleim háborùjába majdnem belerokkantam lelkileg. Elköltöztem ,egy szobát béreltem, dolgoztam. Ők elválltak stb. A lényeg hogy vagy az önsajnálat miatt befordulsz, vagy a sarkadra állsz magadért. 10 évig nem beszéltem apámmal (ùj családja lett sosem keresett) anyámmal rendeztük ,de nem sokat vagyok a közelèben. Nos tanultam 25 évesen saját pénzböl erőböl. Ma már kiegyensùlyozott embernek tartom magam. Multbeli sérelmekkel együtt is. Pròbáld elfogadni a helyzetet, lépni és küzdeni magadért!

2016. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!