Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális viselkedés a szulok...

Normális viselkedés a szulok részérol? Ezt megengedhetik maguknak? L/21

Figyelt kérdés

Az egész sztorihoz fog kelleni az, hogy 400 euró a fizetésem, abból 60 euró a telefonszámla, muköröm, muszempilla, fitness, ruhák, kaja, busz kártyát töltögetni. Otthon lakom, sokat vagyok barátomnál, szuleim nem támogatnak anyagilag. 1 éve dolgozom.

Az egész ott kezdodött, hogy a bank idoközönként kuld elszámolást a számlámról postán haza, most január elején kuldtek. Tegnap apám nekem állít, hogy nincs egy fillér se a számlámon (460 euró volt rajta, azóta már több mert kaptam fizetést), és hogy biztos annak a f-nak adom a pénzemet (a barátomnak csak csunyábban fejezte ki magát, f betus szóval). Alapból már azt nem értem, miért kell felbontogatni más levelét? Nagyon felmérgesített, hogy így beszélt és kérdore von, miközben egy centet nemkapok toluk, és nem is kérek. Én reagálom túl, vagy ez teljesen beteges?


2016. jan. 19. 11:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, ha 21 éves dolgozó nőként a szüleidnél otthon ingyen laksz, akkor cserébe nem aránytalan elvárás, hogy kicsit takarékoskodj.


Ha szembesülnek azzal, hogy nem takarékoskodsz, nem fura, hogy ezt számon kérik. Viszont ennek ellenőrizgetéséhez sincs törvényes joguk leveleidet felbontogatni, bár köznapi normáink nem ítélkeznek az olyan szülő felett, aki ezt azért teszi hogy "hülye" felnőtt gyerekének (nincs róla papírja hogy hivatalosan beteg, csak pl. megszállott szerencsejátékos, vagy mániás vásárolgató) élete ne csússzon félre.

2016. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

Levéltitok megsértése, ami egyébként bűncselekmény.

Csak megjegyzem.

Hatvan euró elsőre soknak hangzik, de vegyük alapul, hogy ez a kérdező fizetésének mindössze 15 %a.

Nehogy már ne költhesse magára egy fiatal felnőtt nő a a fizetése 1/7ét.

Vagy én értem félre és minden tétel hatvan euró?

2016. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12-es, nem is tudtam hogy buncselekménynek veszik, de ezt jó tudni. a telefonszámla 60 euro, a muszempilla 20, körom 15, fitness egyszeri belépo 4 euro és hetente eljárok 5x, ruhákat itt-ott veszek, kajára is elég sok megy, heti 30 euro biztos, busz heti 10 euro.
2016. jan. 19. 13:12
 14/22 A kérdező kommentje:
11-es és a tobbiek akik azt írták spóroljak, de hisz van pénzem, spórolok, csak most a karácsony is eléggé lehúzott anyagilag (380 euróval), sose koltekezek feleslegesen, mindig meggondolom, de rettento drága minden ahhoz a 400 euróhoz képest
2016. jan. 19. 13:15
 15/22 anonim ***** válasza:
43%

Számoltam, amit leírtál, az havi 335 euro, ebből csak a telefon, műköröm, fitness, szempilla 175 euro. Marad havi 65, amiből kozmetiumokat, ruhát veszel, szórakozol és fizeted a rádeső rezsit? Ezt valamiért nem tudom elhinni.

Tényleg nem spórolsz, de ez a te ügyed, a levelet pedig nem kellett volna felbontani, viszont azt is megértem, hogy nem tetszik nekik ez az életvitel.

(Egyébként nem tudnál valami fitness bérletet venni? Kevesebből kijönne, mint így.)

2016. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nagyon sok a telefonszámlád (kb 20000 ft, nem tudom, milyen országban vagy, de nekem londonban havi 15 font=6000 ft volt, korlátlan netezéssel), a műszempilla és köröm elég ronda dolog, de legalább nem drága, fittnessre költeni vavi 25000 forintot szintén borzasztó sok. És se örülnék a szüleid helyében, de ettől még nem volt joguk kinyitni a leveled
2016. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
szlovakiaban elek..miert az normalisabb lenne ha minden hetvegen buliznek? magamra koltom, es nemtudom miert lenne csunya a köröm es műszempilla ha szepen van megcsinalva..de itt nem az a lenyeg hogy kinek mi tetszik, hanem ez a helyzet, a gyanusitgatas, ha kernek toluk esetleg hogy nem eleg a penz
2016. jan. 19. 19:10
 18/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy burkolt üzenet, hogy húzz már el tőlük. Egy nagyon jó barátnőmmel is ez volt.

Azért nyomják ez a spórolós szöveget, mert így nem marad pénzed lakást venni vagy fizetni egy albérletet, mert magadra költöd, ergo addig náluk kell lakj. Talán még irigyek is, amiért te megveszed amit akarsz, míg ők kuporgatják a pénzt.


Egyébként ha nekem anyám vagy apám azt mondta volna, hogy fizessek azért, hogy ott lakhassak, csak azért mert 18 lettem és dolgoztam (aminek inkább örülni kéne), az biztos hogy már aznap elhúztam volna, aztán majd unokát is csak akkor lehet látogatni ha kifizetik a "belépőt" meg majd amikor 80 évesen járni se tudnak, majd fizessék ki az "ápolási díjat". Lévén, hogy én nem kértem egy árva szóval sem, hogy csináljanak meg.

2016. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel (#18), ezt nagyon komolyan illik venni.

Ha sértegeti a barátodat (ez meg szabálysértésnek minősül), akkor ezzel a nőiességedet, tehát a teljes személyiségedet kérdőjelezi meg. Legritkább esetben lehet csak ilyen elfajult konfliktust megmenteni.


Egészséges személy nem rögtön kérdőre von, számonkér, támad, hanem megpróbálja megbeszélni a dolgokat. Tehát pl. kérdéssel indít...

2016. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" Ha sértegeti a barátodat (ez meg szabálysértésnek minősül"


Ezt a hülyeséget meg honnan veszed?? Azért ne írjál már ökörségeket.. Azért mert a lányuknak f***kalapnak hívják a barátját még nem szabálysértés.

Kérdezőnek meg egy jó tanács:

Még véletlenül se hallgass az arra a válaszadóra aki írja a marhaságait, hogy apád felbontja a leveledet az báncselekmény, és ne mond apádnak. Mert ezzel apád nyugodtan mutathatná neked az ajtót, hogy akkor menj a szabálysértéssel bántott haverodhoz.

Azért engem érdekelne ha már mások kiszámolták,hogy 60 euród marad a költekezésed után, hogy mégis mennyit adsz le rezsibe? Úgy, hogy félre is tudsz tenni??

2016. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!