Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengednétek a 17...

Szülők, ti megengednétek a 17 éves lányotoknak, hogy a 20 éves barátjával aludjon?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen gyakran és hol, nálunk vagy nála?

Lassan 2 éve tart a kapcsolatuk.



2016. jan. 20. 23:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%
Alapesetben megengedném, viszont lehet olyan egyéni helyzet, ami miatt nemet mondanék.
2016. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem hogy nem aludhattam nála, de télen este 6-ra, nyáron este 8-ra otthon kellett lennem. Hétvégén is. Ha késtem 1 hét szobafogság vagy gép eltiltás. Mivel a gép kellett a sulihoz (beadandók), ezért a szobafogság volt a gyakoribb.

És nem vagyok annyival öregebb, hogy más világ legyen. 8 éve voltam 17. És azért voltak ilyen takarodó időpontok, mert nem fővárosban, de megyeszékhelyen éltünk, ahol rendszeresen voltak olyan hírek, hogy valakit megerőszakoltak, kiraboltak. És természetesen sötétedés után, ezért kell még szószó világosban hazaérnem. Miután az egyik barátnőmet sötétedéskor a saját házuk kapujánál kapott el egy állat és csak azért nem történt több taperolásnál, mert az apja a baltával szaladt ki, akkor egyedül nem is mehettem sehová. Apu hozott és vitt.

2016. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

6 körüp gondoltam vissza jönni, busszal és jön a barátom, nem leszek egyedül, csak nem a szüleimmel.

Nem értem miért ne bízhatnának meg bennem, hétköznap 4 körül otthon vagyok, ha nem, pontosan tudják hol vagyok (általában edzésen, hetente 2x), hétvégén is max 8kor érek haza. Mindig tudják hol vagyok, mit csinálok, bulizni nem járok, mert nem engednek el. Mindig azzal jönnek h nem engedhetnek el mert még az ő felelősségük és amíg megtehetik, hogy otthon tartanak, addig ott is fognak.. Apám konkrétan kijelentette, hogy inkább a szobámba zárna

2016. jan. 21. 09:30
 14/33 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező (hasonló korú a lányom).

Áruld már el mi a francot szenvedsz???????

Joga van a szülőnek azt mondani, hogy nem aludhat ott a srác, sőt most még azt is joga van mondani, hogy Te sem alszol ott. Ahogy hozzáállsz úgy én tuti sehova nem engednélek, de még csak nem is egyezkednék Veled. Milyen szöveg az, hogy "nehogy már azt higgyék 3-4 körül visszaindulok"? Akkorra mész haza, amikorra a szüleid kérik!!!! Ennyi. Majd ha elköltöztél otthonról és magadat tartod el, akkor lesznek jogaid. Most még bőven vannak kötelességeid is, amikkel nem annyira vagy tisztában úgy látom.

2016. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem szenvedem, érdeklődöm :D

Az ő állításuk szerint ez mindenhol így van, és ez a normális, de én másoknál nem ezt látom, hanem azt, hogy az osztálytársaim mennek minden hétvégén bulizni, míg én egyszer sem voltam, azt hogy szinte minden nap, kétnaponta együtt aludhatnak, és hogy már általánosban megengedték, hogy felmenjenek Pestre, és nekem nem.

Gondoltam megkérdezem már, hogy akkor ez most hogy van :)

2016. jan. 21. 10:28
 16/33 anonim ***** válasza:
70%
Most ez úgy van, hogy vannak szülők, akik sokkal többet megengednek a gyerekeiknek, mint pl a tieid. Tudod, a szülő nem úgy működik, hogy éppen mi a trend a gyereknevelésben. A szülő is ember, akinek megvan a maga elgondolása mi helyes, mi nem a gyereke nevelésében.
2016. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
amúgy én abból is gyököt vonnék amit az osztálytársaid mondanak. Normális szülő nem engedi meg hogy két naponta együtt aludjanak a gyerekek.
2016. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Pedig megengedték, ráadásul a csávó török volt, vagy 2 m magas és kiengedték vele egy hónapra törökországba.

Az én barátom anyukája németben lakik, barátom ki ment hozzá 5 napra és hívott, hogy menjek én is. Persze nem engedtek, csak leordibálták a fejem, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyet mertem kérdezni

2016. jan. 21. 11:28
 19/33 anonim válasza:
45%
Ha anyád ismeri a fiúd, nem értem miért nem enged vele együtt aludni. Az ilyen szülők nem tudom mit hisznek, de már nem a 19.-20. században élünk. Lehet 1960-70-ben ez volt a divat, de már rég nem ott vagyunk. Szélsőséges felfogású szülő ellen egy dolgot tehetsz: Lázadsz. Vagy elfogad, vagy felpofoz. Ha felpofoz, akkor nyugodj bele, nagyobb pofont fog ő kapni az élettől.
2016. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

ezzel a nagy "burokban tartással" csak egy gond van, hogy titokban fogja csinálni a kis dolgait a kérdező, aztán majd csodálkoznak a szülei azon, hogy miért nem őszinte velük a lányuk.

most hiába vergődnek itt a turbó anyukák, vagy nem tudom akik válaszolnak, a csaj egyáltalán nem él kicsapongó életet, mellesleg nem kisgyerek már, szóval ezzel a nagy tiltással a szülők egy valamit érnek majd el, mégpedig azt hogyha egyetemre megy és külön fog esetleg koleszban vagy máshol élni, 3 lapáttal fogja habzsolni a életet.

2016. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!