Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm az anyámat. Létezhet...

Gyűlölöm az anyámat. Létezhet erre megoldás? Mégiscsak az anyám.

Figyelt kérdés

Sajnos ez nem egy tinihiszti, kiléptem már a tinikorból. Sőt, akkoriban még sajnáltam is őt, amiért velünk kell élnie (ennyire átmosta az agyamat). Ahogy felnőttem már átlátok mindent, és így kezdődött a gyűlölet.

Alapvetően nem mutatom felé, elbeszélgetünk, de a szívem mélyén remélem, hogyha elköltözök sose látom többé. Ha veszekszik velem, akkor legszívesebben.. Inkább le sem írom..


Nem szeretném túlságosan kifejteni, mert szerintem olvassa ezt az oldalt. Röviden annyit írok, hogy sose éreztette velem, hogy szeret vagy büszke rám, szépnek tart. Mindig a másik lány volt szebb, mindig a másik volt az okosabb. Egyszer sem mondta, hogy szeret, egyszer sem ölelt meg, vagy adott puszit. (legalábbis ovis korom óta..) Nem játszott velem, nem kérdezett semmit, ha sírtam.

Ő csak csendben (most már hangot ad annak, hogy neki mennyi dolga van... A 3/4 házat én takarítom, én csinálom a legtöbb házimunkát.. 8 óra fizikai munka után, míg ő 3 órát dolgozik egy irodában) takarított egész nap, meg csinálta a háztartásbeliek munkáját (fél nap filmet nézett). Ezekben nem segíthettem, mert "te nem tudod jól csinálni". Sokáig sajnáltam, mára ez elmúlt.

Ezután már segíteni sem akartam többet, minek, mikor évekig próbálkoztam és elhajtott???

Ezek mellett tipikus magyar, minden mindig rossz, neki a legrosszabb, neki fáj a legjobban, stb.


Nem szeretem, a tiszta háznál fontosabb lett volna az együtt töltött idő és ez nagyon fáj. Volt idő, amikor közeledni akart hozzám, de képtelen voltam hagyni. Úgy érzem ha meghalna még sírni sem tudnék.


Mit tegyek ilyen érzelmeknél? Nagyon rossz, hogy a saját anyám iránt érzem ezt.. Beszélni nem merek vele, sose beszéltünk komoly dolgokról. Úgy érzem olyan sebek vannak bennem, amiken sose lépek túl, és sose rendeződik ez a kapcsolat. (különben a testvére máig haragszik mamára, úgy látszik genetika..)


2016. jan. 28. 20:00
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Ingyenes pszichológus nincs itt, már utána érdeklődtem. Fizetni meg nem tudok annyit.
2016. jan. 28. 20:28
 12/34 A kérdező kommentje:
Máskülönben nem tudom mit gondolsz, hogy majd kb 12 évnyi kritizálás, leszarás után egy kis közeledéstől minden megváltozik.. Ő is így gondolta szerintem, de ez egész egyszerűen nem így megy.
2016. jan. 28. 21:07
 13/34 anonim ***** válasza:
67%
Ne törődj velük, kérdező. Akit nem aláztak, vettek semmibe napi szinten a saját szülei, úgysem fogják érteni miről beszélsz. Benned is benned van a kényszer hogy "jó legyél" . Nem kell szeretned anyukádat. Magának teremtette a mostani helyzetet. Annak viszont igaza volt aki szerint szakemberhez kellene fordulnod. Túl lehet lépni ezen az érzelmi ridegségen, amit te gyerekként normálisnak hittél. Lehet családod, életed. És ha rájössz hogy tudsz a gyerekek felé nyitni, már nem fogsz tőlük félni. Mert amit írtál velük kapcsolatban, a félelemből fakad: nem is csodálom, honnan tudnád milyen az ah egy gyereket szeretnek?Tényleg kérj segítséget, mert a kárt amit anyukád viselkedése okozott, egyedül nem tudod helyrehozni.
2016. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
95%

"Gyűlölöm az anyámat. Létezhet erre megoldás? Mégiscsak az anyám." -Kérdező, persze... megtanulsz tudomást sem venni a második mondatodról, ami ilyen kontextusban egyszerűen egy biológiai hasonlóságot deklaráló tény, semmi egyéb.

Én negyed százada nem állok szóba a sajátommal... nem vagyok mazochista, nem szeretek szenvedni... persze ezt csak akkor lehet így megvalósítani, ha az ember már külön él...

2016. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Majd szóljatok ha kilovagoltátok magatokat ezen, én addig dolgozom. Utána majd olvasgatok.
2016. jan. 28. 21:29
 16/34 anonim ***** válasza:
8%
Nem hogy összeszednéd magad, anyád jót akar neked, hogy egy rendes embert faragjon a fiából te meg csak követelődzöl.
2016. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

1 dolgot mondj, amivel jót akar nekem! Én sajnos egyet sem tudok!

Életemben nem követelőztem, nagyon fura, hogy te így ismersz!

2016. jan. 28. 21:37
 18/34 anonim ***** válasza:
97%
... az embernek rendszerint a "csak a legjobbat akarók" ártanak a legtöbbet... hozzájuk képest komoly felüdülés egy tisztességes ellenség...
2016. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
12%
fizetik a sulidat, a megélhetésed, a netet anyád föz takarit rád és még neked áll feljebb ez a tipikus magyar hozzálás pont az ilyen nyávogó lelkibetegek teszik tönkre az országot
2016. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
5%
Persze aztán meg az adófizetők pénzén mennél pciológushoz mert gőgösködsz édesanyád ellen. Én a helyedben jól elgondolkodnék magamon aztán nagyon szégyelném magam.
2016. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!