Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben kinek van igaza?

Ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A történet nem rólam, hanem a húgomról szól.

A húgom most 20 éves, másodéves jogász szakos, a szüleinkkel él még.

Az egyetem kezdetekor a szüleink azt tanácsolták neki, hogy ez egy nehéz szak, ezért ne menjen el dolgozni, eltartják őt, koncentráljon csak az egyetemre. Ez így is történt. A húgom csak az egyetemre koncentrál, 4,9-es átlaga van, ő az évfolyam első, a tanulás teljesen kitölti az életét.

Azt még tudni kell, hogy heti 3 ezer zsebpénzt kap, ebből vesz bérletet, nagy ritkán, ha elmegy a barátnőivel valahova, azt is ebből fizeti, de igyekszik félrerakni ezeket a 3 ezreket, egyébként mindent apukánk fizet (eltartja, ruhára ő ad pénzt, ő adja magát a zsebpénzt is, ő fizeti a tankönyveket, stb.), a félretett pénzéből pedig a családtagoknak ad ünnepekre (szülinap, névnap, karácsony) sokszor több tízezres értékben ajándékot.

Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap. Anyukánk megkérdezte a húgomtól, hogy mennyivel tudna beszállni. A húgom azt válaszolta, hogy sajnos most semmivel, mert másfél hete volt a nagyink névnapja, így most nincs pénze, de pár hét múlva, amikorra már tud gyűjteni, akkor utólag belead. Ezen anyukánk teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy nincs pénze, ezt hogy teheti meg, nem szégyelli magát, hogy az apjának nem ad bele az ajándékába.

Én ma reggel megpróbáltam beszélni anyukánkkal, hogy adjunk mondjuk ő még heti 2 ezret neki, akkor lenne 5 ezre egy héten, abból kicsit jobban tudna gyűjtögetni. Ezen anyukánk teljesen felháborodott, hogy ő ugyan miért adna, ez milyen felfogás.

A kérdést azért teszem fel, hogy nektek mi a véleményetek, igaza van-e anyukánknak, ugyanis én a húgom pártját fogom, de lehet, hogy elfogult vagyok, mert én sosem jöttem ki anyukánkkal, 18 évesen el is költöztem otthonról.


2016. jan. 29. 09:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
43%

Off: Nem havonta, hanem HETENTE kap 3ezer forintot.

Tehát kap havonta 12ezret+az ösztöndíj... ebből már szépen lehetne spórolni. Plusz nyáron diákmunkázhat. Akkor úgysem kell a sulira koncentrálni.

2016. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
59%

De gáz emberek vannak, te jó ég!

Egy szinte kitűnő tanuló, jó gyerektől sajnálnak pár ezer forintot és elszámoltatnák vele, mert hogy az milyen sok. Egyszer elmész valahova és már el is költötted.

Nem tudom, ti hol éltek, de nálunk egy bérlet több, mint kétheti zsebpénz. Akkor maradt neki kb. 4 ezer forintja havonta. Na ez tényleg óriási összeg. Nagyon elherdálhatja szegény.

2016. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%
A heti szó kimaradt... :D Hát, akkor meg pláne. 42 ezer forint havonta csak bérletre és szórakozásra (néha ajándékokra) untig elégnek kéne lennie ennyi idősen.
2016. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
43%

"Nekem az fáj igazából, hogy az anyukánk a 31 éves bátyánkat eltartja, aki évek óta nem dolgozik, a húgomtól meg 2 ezer forintot sajnál."


Már bocs, de semmi különbséget nem tesznek a húgod és a bátyád között. MINDKETTŐT eltartják. Leírásod szerint a húgodtól sem sajnálnak semmit, ki van nyalva a feneke rendesen. Zsebpénzt sem lenne kötelességük adni, hisz az ösztöndíját csak a saját szórakozására költheti, semmit nem kell belőle állnia. Ennek ellenére még zsebpénzt is kap.


Most már bevallhatod, hogy te vagy a hugica!

Egy felnőtt, kétgyermekes családanyának kicsit többet kellene tudnia a pénzügyekről.

2016. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő hozzászólásokat, abban igazatok van, hogy mint az egyik válaszoló írta, ha nem drága ajándékokat venne, akkor jobban be tudná osztani a pénzét, és itt az alapvető probléma azzal van, hogy nem jól osztja be. Azonban a kérdés nem erre irányult, hanem egy konkrét szituációra, én erre vártam választ.

A munkát már én is javasoltam neki, aztán már az ő dolga, hogy megfogadja-e, és elmegy-e dolgozni.

A különbség a két testvérem között meg szerintem ott van, hogy a bátyám se nem tanul, se nem dolgozik évek óta, míg a húgom legalább tanul.

És köszönöm utolsó hozzászóló, nem én vagyok a húgom.

2016. jan. 29. 12:51
 26/43 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon nincs igaza anyukádnak! Ennyi pénzből nem lehet spórolni, meg butaság is lenne, mert egy egyetemistának a sok tanulás mellett a rekreációhoz kell egy kis szórakozás is, ami meg mind költséges. Normális szülő nem vár eltartott gyerektől pénzbe kerülő ajándékot, bőven elég lenne, ha segítene húgod az ünnepi étel, sütemény elkészítésében (ehhez sem várható el, hogy saját zsebpénzéből vegye az alapanyagokat).


38F

2016. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
57%

"Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap. Anyukánk megkérdezte a húgomtól, hogy mennyivel tudna beszállni."


Nincs igaza anyukádnak, gondolom ő választotta a nagyobb ajándékot, akkor gondoskodjon az áráról is. Kérdéstől függetlenül, szerintem senkitől nem lehet ELVÁRNI, hogy bármibe is pénzt adjon. Ha a hugod egy üveg borral, vagy egy doboz bonbonnal köszöntené meg apukádat, elvileg akkor sem lehetne rá haragudni, nem a pénz a lényeg.

2016. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
50%

1, Ha mindent megveszenek neki, eltartjak és ösztöndíjat is kap, minek a zsebpénz? Zsebpénzt a tizenéves gyerekem kap, nem egy felnőtt....

2, A születésnap nem vandorunnep, minden évben ugyanakkor van, ergo előre spórolok rá, nem mondom azt pénteken, hogy nincs rá semennyire pénzem a szombaton vagy vasárnap lévő születésnapra.

2016. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
36%

Ha anyád visszakéri a 3000 Ft-ot, az azt jelenti, hogy nem őszintén adja.


Tudom, velem is ezt csinálták.


Döntsék el, hogy most akkor hajlandóak finanszírozni a húgodat (még nem értem mi köze az apátok ajándékához, amit anyád ad, majd ha ő akar, ad valamit, az is lehet, hogy nem olyat, amit meg kell venni), vagy nem.


A hugodnak gyakorlatilag nincs jövedelme, te írtad, hogy kicsi gyerekeid vannak, tehát neked sincs felesleges jövedelemed, nem tudom, édesanyátok HONNAN képzeli ezt a pénzt előrántani? Erre kéne választ adnia. Állj ki a hugod mellett, nem vagy elfogult vele!

2016. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
46%
Hol kéri vissza az anya a pénzt? A kérdező azt írta, az anya megkerdezte, mennyit tudna bele adni az ajándékba - a válasz pedig az volt, hogy semmit. Semmi, az 0, zéró, ergo a kérdező húga egy tábla csokit sem tud venni az apjának, mert elbaxta az összes pénzt a nagymama születésnapjára.
2016. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!