Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben kinek van igaza?

Ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A történet nem rólam, hanem a húgomról szól.

A húgom most 20 éves, másodéves jogász szakos, a szüleinkkel él még.

Az egyetem kezdetekor a szüleink azt tanácsolták neki, hogy ez egy nehéz szak, ezért ne menjen el dolgozni, eltartják őt, koncentráljon csak az egyetemre. Ez így is történt. A húgom csak az egyetemre koncentrál, 4,9-es átlaga van, ő az évfolyam első, a tanulás teljesen kitölti az életét.

Azt még tudni kell, hogy heti 3 ezer zsebpénzt kap, ebből vesz bérletet, nagy ritkán, ha elmegy a barátnőivel valahova, azt is ebből fizeti, de igyekszik félrerakni ezeket a 3 ezreket, egyébként mindent apukánk fizet (eltartja, ruhára ő ad pénzt, ő adja magát a zsebpénzt is, ő fizeti a tankönyveket, stb.), a félretett pénzéből pedig a családtagoknak ad ünnepekre (szülinap, névnap, karácsony) sokszor több tízezres értékben ajándékot.

Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap. Anyukánk megkérdezte a húgomtól, hogy mennyivel tudna beszállni. A húgom azt válaszolta, hogy sajnos most semmivel, mert másfél hete volt a nagyink névnapja, így most nincs pénze, de pár hét múlva, amikorra már tud gyűjteni, akkor utólag belead. Ezen anyukánk teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy nincs pénze, ezt hogy teheti meg, nem szégyelli magát, hogy az apjának nem ad bele az ajándékába.

Én ma reggel megpróbáltam beszélni anyukánkkal, hogy adjunk mondjuk ő még heti 2 ezret neki, akkor lenne 5 ezre egy héten, abból kicsit jobban tudna gyűjtögetni. Ezen anyukánk teljesen felháborodott, hogy ő ugyan miért adna, ez milyen felfogás.

A kérdést azért teszem fel, hogy nektek mi a véleményetek, igaza van-e anyukánknak, ugyanis én a húgom pártját fogom, de lehet, hogy elfogult vagyok, mert én sosem jöttem ki anyukánkkal, 18 évesen el is költöztem otthonról.


2016. jan. 29. 09:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
21%

"Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap." ..."Ezen anyukánk teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy nincs pénze, ezt hogy teheti meg, nem szégyelli magát, hogy az apjának nem ad bele az ajándékába. "


Szerintem neked vannak szövegértési problémáid, 68%-os. Teljesen egyértelmű, hogy anyuci kitalálta a "nagy ajándékot", és fel van háborodva, hogy a gyerek nem száll bele az árába.

2016. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, az ég áldjon már meg. A gyereknek nincs pénze. Semennyire, nulla, nix, zéró. Azért nincs, mert az egészet elbaxta a nagymama nevnapjara. Anyuka nem határozott meg összeget, hogy mennyit kellene belefizetnie az ajándékba. A válasz se az volt, hogy nem akar, mert ő x dolgot vesz, hanem hogy nem tud, mert nincs pénze. Hát nem tudom, nekem csak olyan apró dolgok tűnnek fel, minthogy 1, a nagymama nevnapja nagyon fontos volt, 2, nem tudja mikor van az apja szülinapja és 3, apuka, aki eltartja, semmit nem kap tőle a születésnapjára.
2016. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem anyukának.

Hagyjuk az összegeket, nézzük a dátumokat.


Másfél hete volt a nagyi névnapja.

Most lesz apuka szülinapja.

Feltételezem, ez minden évben pontosan ugyanígy van, és a hugi is tudott róla, azaz számolhatott vele. Plusz a névnap óta egy vagy két alkalommal kapott zsebpénzt, ha máshogy nem is, abból fordíthatott volna erre. És szerintem reális elvárás, hogy az ember adjon az apjának ajándékot.

Egy esetben van igaza a húgodnak: ha azért nincs pénze, mert abból ő már külön vett. De gondolom, akkor azt mondta volna, hogy ő külön ad ajándékot, nem száll be a közösbe.


Így engem kicsit arra a lakótársamra emlékeztet, akit minden hónap tizedikén meglepetésként ért a hír, hogy aznap lakbért kell fizetni. És persze általában pont nem volt pénze.

Vannak kiszámítható kiadások, amivel előre számolni kell. A születésnap pont ilyen.

2016. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!