Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben kinek van igaza?

Ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A történet nem rólam, hanem a húgomról szól.

A húgom most 20 éves, másodéves jogász szakos, a szüleinkkel él még.

Az egyetem kezdetekor a szüleink azt tanácsolták neki, hogy ez egy nehéz szak, ezért ne menjen el dolgozni, eltartják őt, koncentráljon csak az egyetemre. Ez így is történt. A húgom csak az egyetemre koncentrál, 4,9-es átlaga van, ő az évfolyam első, a tanulás teljesen kitölti az életét.

Azt még tudni kell, hogy heti 3 ezer zsebpénzt kap, ebből vesz bérletet, nagy ritkán, ha elmegy a barátnőivel valahova, azt is ebből fizeti, de igyekszik félrerakni ezeket a 3 ezreket, egyébként mindent apukánk fizet (eltartja, ruhára ő ad pénzt, ő adja magát a zsebpénzt is, ő fizeti a tankönyveket, stb.), a félretett pénzéből pedig a családtagoknak ad ünnepekre (szülinap, névnap, karácsony) sokszor több tízezres értékben ajándékot.

Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap. Anyukánk megkérdezte a húgomtól, hogy mennyivel tudna beszállni. A húgom azt válaszolta, hogy sajnos most semmivel, mert másfél hete volt a nagyink névnapja, így most nincs pénze, de pár hét múlva, amikorra már tud gyűjteni, akkor utólag belead. Ezen anyukánk teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy nincs pénze, ezt hogy teheti meg, nem szégyelli magát, hogy az apjának nem ad bele az ajándékába.

Én ma reggel megpróbáltam beszélni anyukánkkal, hogy adjunk mondjuk ő még heti 2 ezret neki, akkor lenne 5 ezre egy héten, abból kicsit jobban tudna gyűjtögetni. Ezen anyukánk teljesen felháborodott, hogy ő ugyan miért adna, ez milyen felfogás.

A kérdést azért teszem fel, hogy nektek mi a véleményetek, igaza van-e anyukánknak, ugyanis én a húgom pártját fogom, de lehet, hogy elfogult vagyok, mert én sosem jöttem ki anyukánkkal, 18 évesen el is költöztem otthonról.


2016. jan. 29. 09:41
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

#8, az ösztöndíja 30 ezer körül van, erről a köztársasági ösztöndíjról én nem tudok, nem is hallottam még erről. Nem azt írtam, hogy nincs pénze soha, hanem hogy jelenleg épp nincsen, mivel másfél hete a nagyink szülinapjára vett nagyobb értékben ajándékot.

9#, én szoktam kölcsönadni a húgomnak, de nem tudok nagyon adni neki, 5 hónapos ikerlányaim vannak, a férjem tart el hármunkat, ez mellett nem várhatom el, hogy a húgomnak is pénzt adjon.

2016. jan. 29. 10:48
 12/43 anonim ***** válasza:
44%

De előző hónapban nem tudta hogy az apjának szülinapja lesz? :) Rá miért nem spórolt, ha már egyébként is ilyen adakozó?

Mindenkire van pénze csak az apjára nem?

Nem hinném hogy elvárás lenne akkor is a nagy ajándék, ha másnak sem adna.

2016. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
59%

azért álljunk meg egy kicsit, tanulmányi ösztöndíjra másodévesként már bőven jogosult ilyen átlaggal

tételezzük fel, hogy az összes lehetséges tankönyvet megveszi magának, ami mondjuk kijön az első havi ösztöndíjból, de akkor hol van a többi havi ösztöndíj?

ha csak 10.000 forint ösztöndíjat kap, az akkor is 50.000 forintnak megfelelő összeg az egész félévben

valami nagyon nem kerek a történetben...

2016. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
60%
ha meg havi 30 ezer, akkor meg bőven elégnek kéne lennie, senki nem vásárol fél éven keresztül könyveket...
2016. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

#12, már ne haragudj, de most egy idegennek számoljak be arról, hogy a húgom hova költi a pénzét, amihez nekem sincs közöm?

Ösztöndíja most van először, mivel előtte önköltségesen volt, majd áttették államira. Szerintem ebből az ösztöndíjból fizeti a több tízezres ajándékokat, legalábbis erre következtetek abból, hogy a 3 ezerből nem tudna ilyen drága ajándékokat venni. De mindent én sem tudok, tekintve hogy nem élek velük.

Nekem az fáj igazából, hogy az anyukánk a 31 éves bátyánkat eltartja, aki évek óta nem dolgozik, a húgomtól meg 2 ezer forintot sajnál.

2016. jan. 29. 11:15
 16/43 anonim ***** válasza:
9%
nem azért de húgodnak van agya és be kéne tudnia osztani a pénzt ennyi évesen pl. nem vesz olyan drága ajándékokat vagy ha veszi is azt az ebay-en tegye ahol olcsóbbak a dolgok. Van esze tudta, hogy lesz szülinap ő mégis a nem annyira fontos névnapra költött(nálunk a névnap=1 tábla csoki). Minden a segge alá van téve, csak tanulnia kell és még így sem tanulta meg beosztani a pénzét? hát gratula a húgodhoz, hogy a kismama nővérének kell adnia néha pénzt.Anyukád is megéri a pénzét, mert ő mondta a húgodnak hogy ne dolgozzon, akkor viszont ne csodálkozzon.
2016. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
69%

Ezért veszélyes elfogadni az embernek, hogy eltartsák.

Kiszolgáltatottá tesz, és a legtöbb eltartó (akár tudatosan, akár csak ösztönösen) valamilyen formában visszaél vele.

Amikor a húgod elfogadta ezt a felállást, elfogadta ezt a kiszolgáltatottságot is. Ha csak 4-es tanuló lenne, de dolgozna mellette valamit (amit akár még szakmai gyakorlatnak is beírhatna az életrajzába, de munkatapasztalatnak mindenképp), szerintem sokkal jobban járna - de az ő dolga, hogy milyen életet választ magának.

2016. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem itt senkinek sincs igaza, mert ez egy mondvacsinált probléma.
2016. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
16%

a higodnak azért tudnia kellene beosztani a pénzt, pláne igy, hogy minden koltséget állnak a szulok.

ha az én hugomrol lenne szo, akkor adnék neki havi pár ezret.. (persze ez nem tul jo megoldás, mert ugy nem tanulja meg beosztani a kicsit sem..de én ilyen vagyok, a bátyámnak is adok pénzt)

2016. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
43%

pedig ennek utána kéne nézni..., azért havi 30 ezer forint ösztöndíj az nem kevés, sőt, 33 ha hozzá számoljuk a zsebpénzt is

itt egyes egyedül a húgod a ludas, mert tudja rendesen beosztani a pénzét

szóval teljesen egyetértek anyukáddal, és ezt neked is be kéne látnod, ha tényleg saját magadat tartod el, tudnod kéne, hogy ennyi pénzből diákként simán ki kéne jönnie

2016. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!