Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek az egyetemista...

Engednétek az egyetemista gyereketeket dolgozni? Szorgalmi időszakban.

Figyelt kérdés

Otthon lakik, zsebpénzt már nem kap, úgyhogy szeretne elmenni dolgozni egyetem mellett,hogy legyen költőpénze.

Támogatnátok, vagy elleneznétek?


2016. febr. 3. 16:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit dolgozna. Én tavaly diplomáztam és szinte végig dolgoztam. Mondjuk nem volt választásom, vagy dolgozom, vagy egyetemre járok és dolgozom.

Jópár olyan munkahelyem volt, aminek innen visszanézve semmi értelme. Alkalmi munkák, pultos, stb., ezek hoztak valamennyi pénzt, de amikor interjúztam, a kutyát nem érdekelte. Csak sokkal nehezebb volt a tanulás, és semmire nem volt időm. Nem is voltak olyan jók az eredményeim, mint amikor nem dolgoztam. Ilyen munkákat bőven elég nyáron csinálni. Szülőként a gyerekem ilyen munka elvállalásában nem támogatnám, inkább adnék neki zsebpénzt.


Ha viszont normális, szakmaközeli munkát talál, vagy legalább olyan helyen, ami tényleg jól mutat az önéletrajzban, leigazolják a szakmai gyakorlatát és esetleg az egyetem elvégzése után is maradhat, akkor támogatnám. Annak van értelme.

Nekem az utolsó munkahelyem volt ilyen, másfél évig voltam ott, tanultam is sokat, bár én sajna elszúrtam, így nem maradhattam ott, de legalább tényleg segített új állást találni. Vannak ilyen munkák, csak jobban kell keresni


Első évben egyébként semmiképp nem támogatnám, ott általában eléggé le van terhelve az ember. Második évtől viszont megfelelő munkával már oké.

2016. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, ebbe már nem nagyon lehet a szülőnek beleszólása.
2016. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Engedném, de csak akkor, ha a tanulást nem zavarja. Nem fogadnám el az olyan kifogásokat: "nem tanultam, mert hullafáradt voltam", stb.

Örülnék, hogy szorgos gyerekem van, aki dolgozik, de míg egyetemre jár, addig szerintem a tanulás a "dolga".

Én adnék zsebpénzt, anélkül nem kehet a tanulás költségeit fedezni.

2016. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!