Ferikemassa95 kérdése:

Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A szüleim alkoholisták. 20 éves fiú vagyok,az életem romokban van,igazából nincs is életem,testvérem nincs,egyedül nézem végig ahogy züllenek, a házunk nagyon elhanyagolt,senkit nem mernék ide elhivni ezért nincs se barátom se barátnőm. Nagyon demotivált vagyok,nincs kedvem semmihez. Nincs lelki erőm, nem tudom mit tegyek. Egyetlen reményem hogy külföldön vállalok munkát és megpróbálok valahogy egy házravalót összegyűjteni. Barátnőre jelenleg esélyt sem látok pedig szeretek ismerkedni,de azt is csak neten keresztül, élőben nem mernék leszólítani senkit.

Valaki van hasonló helyzetben? Ti mit tettetek? Lehet még normális életem? Tanácsokat várok főleg.



2016. febr. 4. 11:48
1 2
 11/14 Kim Bo Mao válasza:

Igen, lehet, hogy kizökkenti őket, ha megpattansz onnan, de ha nem akkor is költözz el! Ha ott maradsz, előbb-utóbb már nem fogod tudni a negatív hatásukat elhárítani, és magukkal rántanak. Készíts egy tervet! Írd össze mid van, mik a kilátásaid, mennyi pénzed van, milyenek a képességeid!

Ha külföldön gyüjtenéd össze a pénzt Magyarországra szánt házra, az is minimum 3-4 év lenne, de inkább 6 (mert ügye az évek alatt nő az ár). A hatása pedig vagy nagyobb biztonságban éreznéd magad anyagilag vagy még elszigeteltebbnek és kirekesztettebbnek... De mindenképp van esélyed a normális életre, de előbb el kell hagynod a családi fészket. Nem kell egyből mindent megteremtened, elég először egyet lépned.

2016. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
környezet változás segíthet. Új környezet, új emberek, talán költözz el és keress magadnak 1 állást, és ha nagyszülők élnek, és tudnak segíteni, kérj tőlük segítséget. Ne maradj a szülőkkel, mert rossz hatással vannak rád.
2016. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem tudom mi a szakmád de csak ma 2 olyan magyarországi álláshirdetést láttam ahol a szállás is és a heti hazautazás is benne van az ajánlatban. Első Nekifutásra egy ilyennel letesztelheted milyen elszakadni otthonról. ...Ezek főleg gyártósori munkák kB nettó 13000 lépj ki a komfortzónádból!
2016. márc. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szakmám nincs, az érettségim megvan, folyamatban van a jogsim, meg a targoncás okj-m. Gyárban dolgozom, a fizetésem 80 ezer körül van ami elég gyenge. Ősszel tervezek Ausztriába menni mosogatni. Aztán meglátom mi lesz. Ettől csak jobb lehet minden.
2016. márc. 12. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!