Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem biztosít...

Sok szülő miért nem biztosít külön szobát a gyerekeinek? Minek kell annyi gyerek akkor, hogyha nem tudják ellátni? Miért kell 60nm2-be 3 gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Sok példát látok rá,hogy fel se merül a szülőkben,hogy egy gyereknek esetleg külön szoba kéne. Olyat is látok,hogy tizenévesek vannak 2-3an egy szobában. A szülőknek meg ez így teljesen ok, pedig igenis kéne a privát szféra a gyerekeknek. Jó, elhiszem,hogy lehet mindenkinek 3 szobás háza.De akkor minek annyi gyerek?Ha csak 2 szobás házuk van, akkor szüljenek egy gyereket..Inkább legyen kevesebb gyerek jó körülmények között, mint sok kis helyen. Nem?
2016. febr. 5. 08:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%

Azt írod, hogy felnőttél.

Tényleg?


Felnőtt, házas emberrel is megesik, hogy úgy érkezik a gyerek, hogy nem tervezték, de attól még nem fogják elvetetni. Több olyan kistesó látja meg így a napvilágot, mint hinnéd.


Azt meg tudnod kéne, hogy sokan így is nehezen fizetik ki a lakáshitelt, főleg ahol több gyereket is nevelnek.

Az nem úgy megy, hogy eladok egy banki hitellel terhelt lakást, és egy az egyben tudok venni egy kétszer akkorát.

Sőt, sokan többet fizettek 10 éve a lakásukért, mint amennyit ma ér, és nem kapnának fele annyit se érte, mint amit hitelként egyben vissza kéne fizetniük. Tehát mínuszból indulva vegyenek fel hitelt egy 3 szobás lakásra, vagy egy családi házra???

Miközben már a jelenlegi otthonuk fenntartása is nehézségbe ütközik??


Hidd el, ezek a családok se úgy akartak élni a te korodban, hogy de jó lesz, majd a te fizetésed elmegy a hitelre, az enyém a rezsire meg a kajára éppen elég lesz, és használt ruhában jár a három gyerek, akik egy szobában fognak felnőni.


Egy gyerek felnevelése 20 év, alsó hangon, de sokan még 25 éves koruk után is otthon élnek. Ennyi idő alatt rettentő sok minden történhet, ami keresztülhúzza a számításaikat.

Pl. lemennek a lakásárak, nem emelkednek a fizetések tíz évig, stb.



Most mégis megy a sárdobálás, ha valaki "csak" azért szüli meg a harmadik gyereket, hogy 20 millát kapjon új otthonra, ahol akár saját szobát is kaphatnak a gyerekek, mert "ne erre vállaljon be hármat, ha nem fogja tudni őket támogatni az életkezdésben".

2016. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
a szüleimnek is volt külön szobájuk. mivel anyukámnak nincs testvére, apukámnak 1 van. pedig falun nőttek fel. nem mindenki potyogtatott ész nélkül a múlt század közepén sem.. sőt, kapaszkodjatok meg, az egyik nagyszülőmnek is csak 1 testvére van. a másik nagyszülőmnek 3-4 volt, nem tudom pontosan. nekik nem volt külön szoba, elsősorban a fűtés miatt is, csak egy szobát fűtöttek.
2016. febr. 5. 09:24
 13/24 A kérdező kommentje:

ha valaki előre gondolkodik, tudja hogy szeretne mondjuk 2 gyereket a jövőben. akkor nem vesz meg egy 2 szobát lakást.

a fenttartása nem hiszem,hogy sokkal több +1 szobás lakásnak.. az én házamban pl le lehet zárni a fűtést abban a szobában amelyiket éppen nem használjuk.

2016. febr. 5. 09:27
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

Egyet is értek is meg nem.

Mi egy 2.5 szobás lakást vettünk, egy szoba a háló, egy a nappali, egy a gyerekszoba.

Én ehhez ragaszkodok.

De így csak 1 gyerekünk lesz csak, mert nem akarom egy szobába őket.

Viszont: Ha valakinek egy szobában van abban sem látok semmit. Mi 3an voltunk testvérek, és évekig egy szobában voltunk mind a 3an, majd mikor vettünk egy másik házat, ott a legidősebb tesóm lett külön, mi meg ketten maradtunk egy szobában. És mikor a legnagyobb tesónk elköltözött a másik tesóm átment az ő szobájába, pl ez engem nagyon rosszul érintett, én imádtam egy szobában lenni vele. Szóval nem biztos hogy mindenki tragédiaként éri meg.

És azért nehogy már egy szobán múljon egy testvér...


23N

2016. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Ja de megjegyzem, hogy mi amúgy sem akarunk több gyereket 1-nél, nem csak ez az oka.

előző voltam

2016. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

A fenntartása nem. A megvétele más tészta.

Amúgy egy normál méretű szoba két részre szeparálása nem éppen agysebészet. Akárcsak egy kis kuckóként.

2016. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

hmm attól függ h az adott szoba milyen elosztásban van

hol az ablak ajtó stb....

mert nem mindegyiket lehet ketté választani ..

2016. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem ezt az "ahol szeretet van, ott minden van" c. dumát. Ha most visszagondolok arra, milyen volt öcsémmel egy szobában élni 12 éves koromig, lehet, hogy a mostani gondjaim mellett eltörpül, de anno baromi zavaró volt.

Nekem kellett elmászkálni a fürdőbe öltözni lányként, hangoskodott, amikor olvastam, turkált a cuccaim között, nem hívhattam át barátnőket, mert öcsikét nem túrjuk ki addig a szobából (de amikor az ő barátai jöttek, nekem a konyhában kellett tanulnom), nem hagyott aludni... el sem tudom képzelni, tiniként milyen lett volna, amikor gyökeresen megváltoznak az időbeosztások, hogy ki mikor tud leginkább tanulni, amikor már nem ugyanaz a haveroknak sem az érdeklődése... főleg különneműeknél...

2016. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk öcsémmel még csak saját szobánk sem volt, a szüleim elváltak, én anyámmal, öcsém nagymamámmal aludt egy szobában, a cuccaink is itt-ott voltak a lakásban, szinte semmi privát szféra, az íróasztalom volt úgy-ahogy az enyém, de anyámék mégis pakolásztak mindenhol, olvasták még a naplómat is.

Nyilván szerettünk volna saját szobát de nem volt pénz lakásra, kértük, hogy legyen miénk a kisebb szoba, de nem mentek bele. Talán ők nem akartak együtt aludni, nem akartak új bútort vásárolni, jó volt nekik egy "nappali" és egy "hálószoba" (ahol én épp nappal voltam éjjel nem)...


Na ilyet semmiképp se tennék a gyerekeimmel, az egy szoba, elszeparált saját részekkel ehhez képest királyi kastély.

Nekem egy gyerekem van, 2 szobánk van, egyik az övé, de olyan 5 éven belül szeretnénk nagyobb lakásba költözni. Én szeretnék még egy kistesót, a férjem a fizetésünktől, lakástól teszi függővé, ide nem akar még egyet.

Az ő családjukban mindenkinek volt külön szobája, a testvére is most költözött mert érkezett egy újabb baba és természetesen minden gyereknek muszáj a szoba, kiköltöztek egy nagy házba a világ végére - de van sok szoba.

Azért valahogy ez se a legjobb dolog, hogy azért legyen csak egy gyerekem mert nem keresünk félmilliót és nem tudunk 4-5 szobás lakásba költözni...

2016. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell ennyire felfújni ezt a dolgot, főleg hogy sokan középsulis meg egyetemi kollégiumban laknak 20-25 éves korukig 3-4 másik emberrel egy szobában, mégis meg tudják oldani a dolgokat.
2016. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!