Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem biztosít...

Sok szülő miért nem biztosít külön szobát a gyerekeinek? Minek kell annyi gyerek akkor, hogyha nem tudják ellátni? Miért kell 60nm2-be 3 gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Sok példát látok rá,hogy fel se merül a szülőkben,hogy egy gyereknek esetleg külön szoba kéne. Olyat is látok,hogy tizenévesek vannak 2-3an egy szobában. A szülőknek meg ez így teljesen ok, pedig igenis kéne a privát szféra a gyerekeknek. Jó, elhiszem,hogy lehet mindenkinek 3 szobás háza.De akkor minek annyi gyerek?Ha csak 2 szobás házuk van, akkor szüljenek egy gyereket..Inkább legyen kevesebb gyerek jó körülmények között, mint sok kis helyen. Nem?
2016. febr. 5. 08:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
8%

Közös szobám van a húgommal, szerintem ez teljesen normális. Nehogy már alap elvárás legyen az, hogy minden gyereknek külön szobája legyen. Vagy szerinted mindenkinek 4 szobás háza legyen, akinek 2 gyereke van? A kisebbségiek nagy részének kicsi háza van, és 5-en 6-an vannak egy szobában, sokszor a szülőkkel együtt, s ők mégsem vinnyognak. Valamint sokszor találkozom olyan esettel, hogy a 3 gyerekes család villában lakik, csak a gyerekektől még az ételt is sajnálják, és - mivel fűteni nincs pénzük - tartósan 16°C van az egész lakásban, télen is. Mégis kinek kell az? Inkább legyen kisebb, de jól fűtött a ház. S szerintem most nem lenne oly jó kapcsatom a húgommal, ha mindig külön szobában tartózkodnánk. A személyes tér pedig h×lyeség, van egy telefonom - amiről mellesleg jelenleg most is írok -, amibe senki sem néz bele, nekem ennyi személyes tér elég. Ha változtatni lehetne a jelenlegi felálláson, tágasabb szobát szeretnék, de nem költöznék külön a húgomtól. Különben is, nem maszturbálok, mert csak azok rinyálnak annyira a privát szféráért, akik felvállalhatatlan dolgokat csinálnak.


SOK JÓ EMBER KICSI HELYEN IS ELFÉR.


14/L, nemsokára 12/L

2016. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
34%
megtanitani a gyereket mássokal együt élni az egyik legjobb dolog amivel elindithatod az életben
2016. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
46%
Szüleimnél még az egész család egy szobában aludt. Tesóm és én már külön szobát kaptunk, mert úgy voltak vele a szüleim, hogy jó volt ugyan így felnőni, de ez már nem az 50-es évek. Ha nekem lesz gyerekem, mindnek külön szobája lesz, mert jó volt ugyan így felnőni, de ez már nem a 80-as évek. A világ előre halad, nem visszafelé.
2016. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%

"megtanitani a gyereket mássokal együt élni az egyik legjobb dolog amivel elindithatod az életben"


Látom, ahogy állásinterjún elismerősen bólogat a főnök: ez igen, ezek egymás hegyén-hátán voltak egy szobában, ez derék ember.


Azért van ez, mert nagyon kevés emberben van empátia. Sajnos szülőkben sincs. "Jó nekik az, gyerekek mind".

2016. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!