Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem azt hogy az...

Jogosan érzem azt hogy az apám kihasznál?

Figyelt kérdés

19 éves korom óta élek együtt az idős nagymamámmal. Mindent megcsinálok neki, az egész háztartást vezetem, bevásárolok, ha beteg orvoshoz viszem, volt amikor fürdettem is. Apám az egyedüli gyereke, tulajdonképpen a gondolatával kell és fekszik. Szóval évek óta én viselem a gondját miközben a nyugdíjas apám már másfél éve be sem tette a lábát csak telefonon beszélnek,de azt naponta.

Nagymamámnak van egy plusz bevétele, havi 100 ezer forint a nyugdíján felül. Ezt apám "nekem adja" mert ő veszi fel, de nem a teljes összeget. Amennyit gondol, vagyis kb. az éves bevétel 60%-át mert a többire neki is szüksége van. Nem Magyarországon élünk, nagymamám a lakás fenntartásának a költségét fizeti és az alapélelmiszereket/amit ő megeszik de a nyugdíjából bőven futatja erre. Valamien zsebpénzemnek kell hogy legyen ha bármire szükségem van (étel,gyógyszer,ruha), sőt itt sokkal drágább az élet is.

Úgy érzem hogy kihasznál. Oda dob nekem valamit miközben az ő dolgát láttom el lelkiismeretesen. Nem az én feladatom lenne az idős anyjának a gondozása. Már 6 éve gondozom, nincs munkavisszonyom, nincsen megspórolt pénzem, az idegeimet tönkreteszi ez a demenciás öregasszony. Most is fél év alatt beszedett 600 ezret és azt mondta hogy majd küld nekem 150 ezer forintot mert elég annyi.

Lehetne normális életem is, de állandoan avval zsarolnak hogy ha én elmegyek akkor megtalálják azok akikkel eltartási szerződést csinál majd és elúszik a lakása. Miközben én tönkre megyek lassan, idegileg és testileg is kicsinál lassan.

Jogosan érzem azt hogy kihasználnak?


2016. febr. 7. 16:32
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Mint írtam az előző kérdésben, megápoltam egészen idáig. Azóta sokat nem változott a helyzet, annyi hogy lediplomáztam és az ő állapota lerobbant illetve apám is jött már segíteni. Bár a segítség, relatíve fogalom ebben az esetben, mert inkább arra volt jó hogy egymást tudtuk váltani a lakásban mert 0-24 órás felügyelet kívánt.

Most a hivatalos elintézendő ügyek után szembe kell néznem azzal hogyan tudom 32 évesen szinte a nulláról felépíteni az életem. Plusz hogy se anyám, se apám nem akar kollektívan segíteni “oldjam meg magam”, anyagi támogatást nem örököltem de közben az itteni lakásra mind a ketten igényt tartanak mint egyfajta “nyaraló/második lakhely - a mediterrán térségben” a budapesti lakhelyük mellett. Mindenki csak a saját érdekét nézi, miközben anyám soha nem jött segíteni egy órát se. De most jönne ide a tavaszi-nyári - őszi szezonban miután nyugdíjas lesz.

Szóval az élet valahol velem nagyon kiszúrt, a szülei érdekeit szolgáltam szinte eddigi életemben (szinte nulla segítséggel felém) majd miután nincs szükség már rám kidobnak mint a kicsavart citromot.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2023. jún. 4. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!