Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit várnátok el...

Szülőként mit várnátok el ilyen helyzetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Külföldi barátom van, aki nem beszél magyarul, a szüleim pedig nem beszélnek angolul. Szülőként mennyit várnátok el ilyen helyzetben? Mondjuk mondjam el, hogy mivel foglalkozik, mik a hobbyjai, stb, vagy vigyem is haza, hogy lássák (szó szerint csak annyi lenne, hogy látják egymást), vagy mikor ott van, akkor mondjak néhány dolgot róla, vagy milyen megoldást szeretnétek?


Aki volt ilyen helyzetben, hogyan oldotta meg?


2016. febr. 9. 14:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, de mi külföldön élünk és ő sosem fog megtanulni társalgási szinten magyarul az tuti. NRajtam keresztül beszélgetnek. Nagy gond nincs belőle, ez van. Persze azért zavaró, hisz ha én hazamegyek, szeretnék a családdal beszélgetni, amiből ő kimarad. szerncsére nem viseli meg és én próbálok mindig fordítani.

És eltelt kb 2 év mire együtt mentünk haza és addigra mindent tudtak róla, mert szinte napi szinten beszélek a szüleimmel.

2016. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az en ferjem angol, magyarul csak annyit tud, h "koszi", "puszi", "szeretlek", "tokjo", "rozmar", "bogre", "bunko", "sajt", a szuleim pedig kb ugyanennyit angolul, ennek ellenere mar 6 eve szeretik egymast sot, a szuleink is joban vannak, en tolmacsolok.:-))


Eleg faraszto, mert valojaban en nem beszelgetek csak folyton tolmacsolok, de pl a multkor oet napos parti volt es felbereltem ket tolmacsot igy en is tudtam elvezni az estet:-))


Szoval megoldhato ez es ha jol forditasz, akkor meg is szeretik egymast. Nekem ez egyszer volt gaz amikor az anyosom es a nagyim talalkozott, nem voltak egymasnak szimpik az elso perctol kezdve es az anyosom tett egy pikirt megjegyzest es tudtam, ha ezt a nagyi meghallja akkor be fog ragni, de mivel megerdemlik, hogy tudjak egymas oszinte velemenyet igy mindig mindent szo szerint adok vissza, nem csinalok finomitott verziot:-))

2016. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!