Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert tesznek ugy a kisgyereke...

Miert tesznek ugy a kisgyerekes anyukak, mintha a vilagon nekik lenne a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Teljesen kiborulok töle, mindenhol szembejönnek ilyesmi irasok. Kb. ugy van beallitva, hogy ök beleszakadnak a munkaba, aki meg dolgozik, az egesz nap csak kavezgat. Az egyik irasban anyuka azt boncolgatja, hogy a kaveja mindig kihül, mert nem er el odaig, hogy megigya, igyanis rajta log a gyerek. Hat kepzelje el, az en kavem is hideg mire meg tudom inni, mert nekem meg telefonalni, felugralni, intezkedni kell. Hogy ö milyen faradt estere. Hat en is. Meg a gyerek hanyszor kiborul ( en meg hadakozok a gyerekesen viselkedö felnöttekkel, akikre meg csak ra sem szolhatok). En ertem, hogy nem könnyü, de nem kell martirt csinalni magukbol szerintem, föleg, hogy ök szerettek volna gyereket. Meg a masiknak elmondani, hogy neked milyen könnyü, mert nincs gyereked. Es meg mintha elvarnak, hogy mindenki sajnalja öket, hogy micsoda aldozatot hoztak. Hat a szivem szakad meg ertük, hogy lehetett gyerekük, mikor masnak a sokadik kezeles utan sem.
2016. febr. 11. 11:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
Szóval te most azért vagy kiakadva, mert neked nem lehet gyermeked? Akkor képzeld el azokat a a szülőket akik dolgoznak és ugyanúgy elfáradnak mint te, és hazamennek majd kezdődik a második műszak a házimunkákkal és a gyerekekkel...hmmm. Akkor miről is beszélsz tapasztalat nélkül?
2016. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

Abban igazad van, hogy ők vállalták be a gyereket+nem kötelező otthon maradni velük évekig.

De abban megértem az anyukákat is, hogy sokszor rájuk hárul minden felelősség a családon belül.Legalábbis én ezt látom a környezetemben.Hogy elvileg együtt, közösen a férjjel tervezik a babát. Aztán a férfi semmit nem segít a gyerek körül, sem a háztartásban..De elvárja,hogy minden rendben legyen meg kaja az asztalon.De a kisujját sem mozdítja.

A külön kedvencem, amikor a nőnek alig van szabadideje.nem jut el fodrászhoz sem, mert az apja nem hajlandó vigyázni a gyerekre..Aztán a pasi esetleg félrelép, mert már nem ugyanaz külsőre a felesége akibe beleszeretett..Ez nagyon undorító.

Szóval én általában olyan nőket hallok panaszkodni ebben a témában, akiknél apuka semmit nem segít, esetleg le is lépett. Ahol közösen nevelnek, ott nem hallottam még ilyen jellegű panaszt anyuka részéről.

2016. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
68%

Minek olvasol ilyen történeteket, ha csak idegesíted magadat vele?


Egyébként meg amíg nincs gyereked, nincs összehasonlítási alapod, milyen gyerekesként. Ha lesz, térjünk vissza a témára.

2016. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
60%

Akkor most mentsd el ezt a kérdést, és ha egyszer sikerül a baba, akkor majd olvasd vissza!


Először akkor, mikor már nem állsz a lábadon, mert annyira sokszor keltél fel mellé este, és egész nap mást se csinálsz, csak szoptatsz és pelenkázol felváltva, és teljesen kiborulsz.


Aztán másodszor akkor, mikor dolgozol IS és gyereket IS nevelsz.


És közben gondolj arra, hogy milyen kár, hogy még csak egy jót panaszkodni se lehet, mert ezek után az mennyire ciki lenne.

2016. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk kilóg a lóláb, hogy azért bosszant ez téged, mert nektek eddig nem jött össze a baba. Megértem, hogy emiatt rosszkedvű és frusztrált vagy, de az nem megoldás, hogy a kisgyerekes anyukákra haragszol.
2016. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
38%

Nyafi-nyafi, nyafognak... Valószínűleg azért, mert sokuk nem szívből vállalta a gyereket. Hanem ilyen-olyan érdekből, legtöbben azért, mert azt gondolják, hogy így a párjukat magukhoz tudják kötni... Aztán ott a gyerek, és vele a sok új feladat, de persze a drága férj semmit nem változik, ha köztük már korább megromlott valami, akkor az inkább csak rosszabb lesz. Ráadásul a nőnek ezután még oka is lesz arra, hogy kevesebbet foglalkozik a párjával.. De persze azt elvárná, hogy a párja meg derült égből villámcsapás tripla annyit törődjön vele. Ez pedig nem szokott bekövetkezni. Na és ilyenkor egyre frusztráltabb lesz az újdonsült anyuka, és mindenben a negatív oldalt látja. Állandóan panaszkodik, sajnáltatja magát, a gyerekkel sem igazi a kapcsolata (ez persze csak évtizedek múlva fog meglátszani), ja és a korabeli szingligkre vagy épp még gyerektelen nőkre rettentően irigy, és inkább lenézi őket, vagy úgy állítja be, hogy mennyivel többet tett már le...


Ez van, nem kell velük foglalkozni.


Normális nők, normális anyák nem nyafognak, hanem örömét lelik a sok feladatban és a gyerekben, na meg a férjükben is!


Ha neked nem lehet gyereked, biztos érzékenyebb vagy ezekre a jelekre, de próbáld nem észrevenni, ne legyél te is olyan, mint ők!



Amúgy én is olvastam nemrég egy ilyen szitut. Volt egy netes pályázat, apró dolgokat lehetett nyerni, de meg volt szabva, hogy naponta 8-20 óra közötti pályázatokat fogadják el. Voltak nehezebb, időigényesebb kérdések is, nem volt egyszerű senkinek. Erre beírt egy frusztrált kisgyerekes anyuka, hogy mennyire igazságtalan ez, hogy pont 8-20 között lehet válaszolni, mert akkor nem ér rá. Hiszen kisgyereke van, a gyed vagy mi mellett még dolgozik is, és munka után kicsit aludnia kell, és mire felkel, elmúlt 20 óra.

Irtó röhej volt a nő. Mintha más, aki rendesen dolgozik 8 +x túlórát, meg hozzá még órákat ingázik a munkahelyére, mellette tanul, vagy bármi..

Mindezt úgy, hogy nem is kötelez pályázni, hiszen csak egy egyszerű nyereményjáték. De nyafogni azt ugye kell... :D

2016. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
46%

Én sem értem őket,nem kötelező szülni,de mégis megteszik,aztán játsszák a mártírt. Exem gyerek doki,voltak akik hajnali órákban hívták olyan idióta kérdésekkel,mint amik itt a GYIK-en is vannak,3X váltott számot,most már meg sem adja senkinek a mobilt. Ja.és ha kiírsz valami választ,ami 1000% helyes és igaz,csak nem tetszik nekik azt lepontozzák meg sipítoznak és töröltetik a modival.


31/Nő

2016. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Elsö, nem en nem azon vagyok kiakadva, hogy nekem nem lehet. Hanem azon, hogy sajnalnom kene azt, akinek lehet. A törtenet föszereplöje altalaban olyan anyuka akinek 3 ev alatti a gyereke es otthon van vele. Tehat amig en föallasban dolgozok, addig ö föallasu anyuka. Egyebkent meg munka utan nekem is ugyanugy haza kell menni, es fözni, takaritani, mosni, megsem allitom be martirnak magam.

Es felreertes ne essek, en elismerem, hogy aki otthon van a gyerekkel sokat dolgozik, de az ilyen irasokban kb ugy van beallitva, hogy annak moka es kacagas az elete, aki dolgozni jar, mert csak az anyukaknak nehez es csak ök faradnak el.

Es köszönöm annak, aki helyrerakott, hogy ne szoljak semmit mert nincs gyerekem. Hadd ne menjek reszletekbe, legyen eleg annyi, hogy rengeteget tettem erte, hogy legyen, de nem sikerült. Ezert sajnos nem tudom sajnalni azt akinek van, es közben jött ra, hogy nem csak lablogatas az otthonlet.

Meg egyszer mondom, engem ez az önsajnaltatas zavar, meg masok leoltasa, hogy te ezt nem tudhatod..

2016. febr. 11. 11:48
 9/36 anonim ***** válasza:
27%
Pedig tényleg nem tudhatod!!!
2016. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!

Sajnálom hogy nem jött össze a baba, de ne keseredj el, remény mindig van! :)

A kérdésedre vissza térve, igen, vannak ilyen típusú emberek. De nem csak anyukák közt, dolgozó nők, nyugdíjasok, diákok is sokszor mártírnak érzik magukat. Van az a típusú személyiség, aki mindig a saját találja a legnehezebbnek.

2016. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!